Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Od 9 lipca ruszy druga edycja dotacji na wymianę starych pieców


Od 9 lipca rusza nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródła ciepła. Burmistrz Miasta Mława zaprasza do składania dokumentów w kancelarii UMM.


ksp Mława
Reklama

Od 9 lipca do 30 listopada 2018 r. trwać będzie nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródła ciepła na ekologiczne. W budżecie miasta mamy zabezpieczone na ten cel 200 000 zł.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miasta Mława (ul. Stary Rynek 19) w godzinach pracy urzędu (od 8:00 do 16:00, we wtorki – do 18:00).

Dotacje udzielane będą zgodnie z uchwałą Nr XXXII/378/2017 Rady Miasta Mława z  dnia  26 czerwca 2017 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w ramach ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława. Dokumentami wymaganymi do załatwienia sprawy są:

  1. Wypełniony wniosek o dotację celową na wymianę źródła ciepła (formularz w załączeniu);
  2. Oświadczenie o posiadanym tytule prawnym do nieruchomości i jego rodzaju (formularz w załączeniu);
  3. Szczegółowy kosztorys modernizacji, potwierdzający możliwość jej wykonania, sporządzony przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane lub instalatorskie, z wyszczególnieniem ceny brutto nowego źródła ciepła;
  4. Kopia dokonanego zgłoszenia planowanych prac lub otrzymane pozwolenie na budowę (o ile są wymagane przez prawo budowlane);
  5. Kopie umów/rachunków potwierdzających możliwość dostarczenia niezbędnych mediów do zasilania nowego źródła ciepła;
  6. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych wnioskodawcy (dotyczy wnioskodawców będących osobami fizycznymi, w przypadku współwłasności nieruchomości – dla każdego wnioskodawcy  odrębne). Formularz w załączeniu;
  7. Oświadczenie dotyczące prowadzenia/nie prowadzenia działalności gospodarczej (formularz w załączeniu);
  8. Oświadczenie o nieotrzymaniu pomocy publicznej w latach 2016- 2018 lub oświadczenie o otrzymaniu pomocy publicznej w ww. okresie i zaświadczenie/wykaz dotyczące otrzymanej pomocy publicznej (dotyczy podmiotów prowadzących działalność gospodarczą). Formularz w załączeniu.

Szczegółowe informacje na temat dotacji można uzyskać w ratuszowym Wydziale Środowiska (parter, pokoje 17 i 18) lub dzwoniąc pod numer tel.: 23 654 32 96 wew. 300 i 302. Przypominamy, że mieszkańcy indywidualnie będą mogli starać się o bezzwrotne dofinansowanie lub pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimals
anonimals
3 lata temu

Lokatorzy z ul. Komunalnej też mogą składać wnioski czy miasto samo do siebie taki wniosek złoży? Czy nowy piec”kopciuch” można zamienić na nowy gazowy?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x