Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwujęzyczność – przyszłością KLO


W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Mławie właśnie zakończył się projekt ERASMUS+ ” Dwujęzyczność: Kapitał na przyszłość” realizowany w terminie 1.06.2016 – 31.05.2018.


Nadrzędne cele projektu dotyczyły poszerzenia kompetencji językowych nauczycieli, wzbogacenia wiedzy pedagogów o nowe metody nauczania poprzez integrację z nauczycielami z innych krajów Unii Europejskiej, a przede wszystkim przygotowania do stworzenia w przyszłości oddziałów dwujęzycznych w szkole. W projekcie wzięło udział 7 nauczycieli, którzy przez 2 lata doskonalili swoje umiejętności językowe i metodyczne. Ukoronowaniem projektu były wyjazdy uczestników do krajów UE. Nasi nauczyciele pogłębiali swoją wiedzę w Londynie, Cambridge oraz na Malcie.

Trzeba stwierdzić, że już dziś widoczne są rezultaty powyższych działań, cenne zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Pedagodzy zdobyli nowe kompetencje, natomiast uczniowie realizują naukę j. angielskiego w zwiększonym wymiarze godzin (5 godzin tygodniowo, 1 godzina zajęć z native-speakerem). Kilkoro uczniów zdało już międzynarodowy egzamin FCE. Szkoła podjęła również przygotowania do kształcenia dwujęzycznego.

art.sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]