Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezentacja projektów budżetu obywatelskiego przy niemal pustej sali


Trzech z pięciu wnioskodawców wzięło udział w spotkaniu dotyczącym promocji projektów, które zostały złożone i pozytywnie zaopiniowane w ramach kolejnej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo znikomej frekwencji ze strony mieszkańców, wnioskodawcy zaprezentowali swoje pomysły, zachęcając do oddania głosu właśnie na ich projekty.


Autor projektu Parku solankowego „Komora” przedstawił wizualizację zagospodarowania działki położonej na Wólce przy ul. Dworcowej. Projekt przewiduje uporządkowanie terenu, wytyczenie alejek, lokalizację w centralnej części sceny na plenerowe koncerty, czy kino. Znalazł się tam również zbiornik retencyjny oraz fontanna. Na uwagę zasługuje wkomponowanie w całość starodrzewu, który jak stwierdził autor pamięta jeszcze czasy carskie.

„Mława – miasto z twarzą”, to tytuł kolejnego zaprezentowanego projektu. Przy pomocy prezentacji autor zachęcił do oddania głosu na projekt, który przewiduje wykonanie na ścianach pięciu komunalnych budynków wielorodzinnych portretów ważnych dla miasta i regionów postaci w postaci murali.  Zaproponował następujące osoby do artystycznego uwiecznienia na budynkach łącząc niektóre z postaci w zależności od tego, czym się zajmowali: Tadeusza Wacława Korzybskiego, Józefa Longina Ostaszewskiego, legendarną Muławę, Wilhelma Lawicz – Liszkę, Teklę Bądarzewska – Baranowską oraz Józefa Opatoszu).

Autor projektu „Psie zakątki” zachęcał do utworzenia w Mławie stref dla psów, w których nasi czworonożni przyjaciele będą mogli spędzić czas podczas codziennego spaceru, w tym w szczególności załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Projekt zakłada powstanie stref w czterech lokalizacjach: Os. Książąt Mazowieckich, na Wólce, na Osiedlu Młodych oraz w centrum. Dodatkowo zaproponował, żeby na ich terenie ustawić elementy małej architektury, które będą uatrakcyjniały pieskom pobyt.

Autorzy projektów Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe na terenie MOSiR w Mławie oraz Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie nie skorzystali z możliwości prezentacji swoich projektów podczas spotkania. Omówiono je więc krótko, posiłkując się opisami ze złożonych wniosków.

Projekt Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe na terenie MOSiR w Mławie zakłada budowę sztucznego lodowiska z tworzywa.  Koszty przewidują: zakup płyty lodowiska, band, podłoża wraz z aparaturą.
Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie to pomysł dla osób, które chcieliby sobie pomóc w dolegliwościach dróg oddechowych, dermatologicznych i innych. Grota solna to wyłożona bryłami soli drewniana konstrukcja z generatorem jodowo – solankowym.

Głosowanie potrwa do 11 lipca br, do godz. 12.00.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec naszego miasta może oddać tylko jeden głos na jeden z zaproponowanych  projektów. Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Miasta Mława, który do dnia rozpoczęcia konsultacji, tj. 2 maja 2018 roku ukończył 16 lat. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, wymagana jest zgoda opiekuna prawnego potwierdzona podpisem.  Urna do głosowania została umieszczona w holu Urzędu Miasta Mława na parterze, zaraz przy wejściu.

Obecna na spotkaniu Zastępca Burmistrza Janina Budzichowska zwróciła szczególną uwagę na ochronę danych osobowych, które zostają podane przez osoby głosujące w formularzach. Ze względu na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 r.,  mieszkańcy proszeni są o osobiste oddawanie swojego głosu. Zgodnie z zapisami w klauzuli informacyjnej Burmistrz Miasta Mława jest administratorem danych wskazanych w formularzu i mogą być one przetwarzane tylko przez pracowników przez niego wskazanych, będących w składzie Zespołu Weryfikacyjnego.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Jutro do godziny 12-tej można jeszcze głosować na wybrany projekt z budżetu obywatelskiego.

Anonimowo X
Anonimowo X
3 lata temu

A czy to ważne że nie było mieszkańców—ważne że Pani z-ca Burmistrza Pani Budzichowska jest zadowolona , odbębniła kolejną imprezę, itak wygląda działanie miejskich urzędasów.

Groszek
Groszek
3 lata temu

Jakie projekty, takie zainteresowanie!

Raksa
Raksa
3 lata temu

Murale, to wyrzucanie pieniędzy w błoto i to z premedytacją! Nie podoba mi się ten pomysł. Ten kicz był modny klika lat temu, dzisiaj miasta od tego odeszły.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Raksa

Psie zakątki to następny projekt bez sensu, zresztą tak samo jak i to całoroczne lodowisko.
Takie lodowiska powinny się nazywać ślizgowiskami, a nie lodowiskami, ponadto trzeba na nich dbać o czystość, bo byle ziarnko pisaku i łyżwy zniszczone.
Moim zdaniem jedynym mądrym pomysłem jest park, czyli kontynuacja obecnego placu zabaw, tylko głupia nazwa, a poza tym wszystko ok.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x