Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianka z nowym prezesem. Rywale już znani


Wiesław Chrzczon


Walne zebranie członków Mławianki przyniosło zmiany w zarządzie klubu. Przede wszystkim poznaliśmy nazwisko nowego prezesa. Został nim Wiesław Chrzczon, piłkarz, trener, sędzia i działacz m.in. Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Osieckiego – ten przed kilkoma tygodniami złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Na szczęście okres bezkrólewia nie trwał zbyt długo.

– Znam klub od podszewki, tutaj jako mały chłopak zaczynałem kopać piłkę. Pracy się nie boję, w końcu Mławianka obchodzi 95. rocznicę powstania. To zobowiązuje, za nami przemawia tradycja, której częścią jestem – podkreśla nowy szef.

Chrzczon w swojej przygodzie z futbolem wcielał się w różne role. Zaczynał jako zawodnik, po czym próbował sił jako trener. Potrafił nawet wprowadzić Mławiankę do trzeciej ligi. Był także sędzią, najpierw jako czynny arbiter, a potem jako obserwator. Przez kilka lat był przewodniczącym Kolegium Sędziów Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Aktywnie działał także w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.

Rezygnacja Osieckiego nie była jedyną – do dymisji podał się także wiceprezes Grzegorz Szczepkowski. Od połowy czerwca w skład zarządu, oprócz nowego prezesa, wchodzą Adam Wasiłowski, Marcin Tomczyk i Grzegorz Przybyłowski.

Mławianka poznała także wszystkich rywali w nadchodzącym sezonie 2018/2019. Mecze barażowe przegrały zarówno Mazovia Mińsk Mazowiecki, jak i Bug Wyszków. W przypadku drugiej z wymienionych ekip, przegrany dwumecz z LKS Promna oznacza spadek do ligi okręgowej.

Grupa północna: Drukarz Warszawa, Huragan Wołomin, Hutnik Warszawa (beniaminek), Kasztelan Sierpc (beniaminek), Korona Ostrołęka, KS Łomianki, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Mazur Gostynin, MKS Ciechanów, MKS Przasnysz, Mławianka Mława, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki, Pogoń II Siedlce, Wisła II Płock, Wkra Żuromin (beniaminek), Ząbkovia (Dolcan) Ząbki.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x