Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Jacek Szlachta radny powiatowy podziękowanie wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W Ciechanowie na kąpieliskach pojawiły się regały z książkami


fot. UM Ciechanów

Słoneczne ogrody Mława

Na terenie kąpieliska „Krubin” oraz na odkrytym basenie ustawione zostały regały z książkami, przekazanymi przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Każdy, kto odpoczywa na plaży na Krubinie lub przy basenie przy ul. Kraszewskiego, może sięgnąć po dowolną książkę i czytać na miejscu. Organizatorzy przedsięwzięcia zachęcają mieszkańców do przekazywania swoich niepotrzebnych książek, które wzbogacą ogólnodostępny księgozbiór.

Akcja Urzędu Miasta, biblioteki oraz MOSiR ma na celu promowanie czytelnictwa. Książki na Krubinie i na basenie wypożyczać do czytania na miejscu może każdy. Książkę można wypożyczyć do domu, pod warunkiem pozostawienia w zamian innej – z własnych zasobów.Księgozbiór stanowią książki „uwolnione” przez filie MBP. To m.in. kryminały, reportaże, książki podróżnicze i obyczajowe oraz literatura dla dzieci w różnym wieku. By przekazać własne książki, które trafią na kolorowy regał na Krubinie czy basenie, należy zgłosić się do dowolnej placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej lub przynieść bezpośrednio na kąpielisko.

Regał wystawiony jest codziennie, w godzinach 11.00-19.00. Został oznaczony specjalną tabliczką „Plażowanie i czytanie”. Punkt z książkami koordynowany jest przez pracowników MOSiR.

Organizatorzy podkreślają, że liczą na uczciwość wypożyczających oraz zaangażowanie. „Plażowanie i czytanie” zainicjowane zostało w ubiegły roku na Krubinie, w tym roku rozszerzono akcję o basen odkryty.

źródło: UM Ciechanów/infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Anonimowo X

No właśnie Ciechanów–tam są naprawdę ludzie z incjatywą A co w Mławie, impreza opłacana z kasy Urzędu, czyli z naszych podatków.