Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oj, będzie się działo… Przed nami koncertowy lipiec


W lipcu czeka na nas wiele muzycznych atrakcji. Już dzisiaj zaplanuj sobie niedzielne popołudnia na koncerty na estradzie w parku miejskim oraz weekend 13-14-15 lipca na Dni Mławy. Przed nami muzyka góralska, ludowa, folkowa, cygańska…


W najbliższą niedzielę, 1 lipca od godz. 18.00 – koncert zespołu Pieczarki prezentujący muzykę góralską. Dzięki przebojowej muzyce jaką tworzą (FOLK-Góralski), zespół zyskuje wielu fanów oraz stał się prekursorem tego rodzaju muzyki i jedną z najpopularniejszych formacji muzycznych w kraju.

Tydzień później 8 lipca 2018 zapraszamy na koncert Janusza Prusinowskiego, mławianina tworzącego muzykę ludową. Zespół Janusza Prusinowskiego tworzą muzycy i tancerze, którzy po latach grania na przyzbie, terminowania u wiejskich muzykantów, muzycznych przygodach w szerokim świecie, a nawet teatrach i szkołach muzycznych grają dziś w nietuzinkowym składzie i przede wszystkim do tańca. Rozsiewają miłość do mazurków, polek, walczyków, wiwatów i wszelkich polskich wywijasów. Początek występu – godz. 18.00.

Trzeci weekend lipca zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Zapraszamy mieszkańców Mławy oraz gości do wspólnego świętowania rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. 13 lipca 1429r. – książęta mazowieccy – Siemowit V, Kazimierz II i Władysław I nadali prawo chełmińskie miastu Mława. Corocznie w okolicy tej daty świętujemy Dni Mławy. Zapraszamy 14 lipca (sobota) na Jarmark Wojciechowy w godz. 9.00-16.00, który tradycyjnie odbywa się w Centrum Miasta, przy ul. 3 Maja i Chrobrego. Summer City Festiwal zaplanowaliśmy w dniach 13-14-15 lipca.

W czwartą niedzielę lipca, zapraszamy na muzykę cygańską, w wykonaniu zespołu Hitano. 22 lipca od godz. 18.00 usłyszymy oryginalny folklor cygański. Każdy, kto był na ich koncercie z uśmiechem wspomina pełne energii rytmy rodem z Bałkanów, refleksyjne romskie pieśni, wesołe piosenki biesiadne, które zna prawie każdy, ale także standardy jazzowe. Mówią o sobie, że są „zespołem rodzinnym” i jedynym w Polsce, który gra i śpiewa wyłącznie na żywo.

ZAPRASZAMY!

źródło: Urząd Miasta Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
iga
iga
5 lata temu

Jaka kampania? Od kilku lat co roku odbywa się tego typu impreza a ostatnio w polaczeniu z „kasztelanem”. Ciekawa jestem czy PIS-owska władza by zrezygnowała z tego gdy wszystkie oscienne miasta maja koncerty z okazji swoich dni

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu
Reply to  iga

Moze by i PiS zrezygnowała wygra to zobaczymy
A tak na marginesie stosuję pani manipulację a mieszkancy pamiętają biesiada. Kasztelanska to byla zupelnie inna impreza. Organizowana przez znany podmiot gospodarczy dlaczego jej nie ma w Mławie ?(odplacam za manipulacje)
A suumer festiwal to taki twór ktory pozwolił podpisywać pewnej goralce
PS iga jaki jest koszt tego ,,festiwalu”
Ile zaplacimy za promocje kandydata ?

iga
iga
5 lata temu

Większość ludzi nie żyje tylko polityką a w wolnym czasie chce miło spędzić czas. Wiele osób, żeby nie takie imprezy nie miała by możliwości uczestniczyć w jakim kolwiek koncercie. Wszyscy płacą podatki, a każdy ma inne potrzeby, w tym kulturalne, co za tym idzie i tego typu imprezy powinny być organizowane. Tak więc 95% mieszkańcom nie potrzebny był plac zabaw na komorze bądź siłownie zewnętrzne, a mimo to powstały by sprostać oczekiwaniom części osób, a obserwując liczbę uczestników festiwalu w poprzednich latach ludzie to lubią , a urząd wychodzi na przeciw ich oczekiwaniom. A żeby imprezę nazwać kampanią wyborczą chyba powinny znaleźć się na niej jakieś ulotki, plakaty.

maława
maława
5 lata temu
Reply to  iga

Dni Mławy 2018 = „budżet imprezy zamyka się w kwocie 362 tys. zł, z czego miasto zapłaci około 190 tys. zł netto.”

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
5 lata temu

Pani rzecznik romowie nie pochodzą z bał kanow musi pani sprawdzac taką informację
I pytanie ile nas mieszkańców Mławy kosztuje ta impreza ? W ramach kampani wyborczej?

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu

Nie bądz naiwny powinieneś wiedzieć że na te pytania nie otrzymasz odpowiedzi. Pani rzecznik nie udziela takich informacji. A że to jest kampania wyborcza no cóż tak się złożyło, jeszcze nie raz Ciebie Ratusz zaskoczy.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x