Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gratulacje i certyfikaty. VII edycja „Bezpiecznej Mławianki” za nami


Trening podstawowych elementów samoobrony, warsztat z psychologiem, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z policjantami, zumba, spotkanie z mistrzem fryzjerstwa – specjalistą trychologiem – tak wyglądał plan VII edycji programu profilaktycznego „Bezpieczna Mławianka”, który zakończył się 27 czerwca br.Kurs trwał od 23 maja 2018 roku. W dniu wczorajszym odbyło się jego podsumowanie i zakończenie. Podczas uroczystego zakończenia VII edycji programu kursantki otrzymały certyfikaty z rąk Starosty Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego i Dyrektora Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie Joanny Tańskiej. Podziękowania otrzymali współorganizatorzy i osoby prowadzące zajęcia.

Organizatorzy podsumowując zajęcia podziękowali uczestniczkom kursu za dobrą atmosferę, współpracę oraz wzajemne zaufanie, otwartość na nowe doświadczenia i szczerość bez których prowadzenie zajęć, wspólne ćwiczenia na matach i rozmowy o zagrożeniach byłoby niezmiernie trudne. Spotkania jak podkreślały w rozmowach same uczestniczki zmieniły ich podejście do spraw dotyczących bezpieczeństwa, przełamały barierę przed samoobroną. Z dużym uznaniem spotkały się zajęcia przeprowadzone przez trychologa.

Panie dołączyły do grona już ponad 150 Bezpiecznych Mławianek, które na terenie miasta i powiatu stanowią grupę lokalnych liderek profilaktyki.

Podczas oficjalnego zakończenia padła propozycja zorganizowania Gali „Bezpiecznych Mławianek”. Propozycja spotkała się z dużym entuzjazmem kursantek oraz organizatorów. Starosta Mławski zadeklarował swoją gotowość do organizacji takiego przedsięwzięcia.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 20 kobiet, w kursie uczestniczyło 16 pań. Zajęcia odbywały się w budynku Mławskiej Hali Sportowej, która była współorganizatorem Bezpiecznej Mławianki. Udział w szkoleniu był bezpłatny. Kursantki pod okiem trenera ćwiczyły proste i skuteczne techniki samoobrony. Brały udział w specjalistycznych zajęciach warsztatowych z psychologiem, policjantami oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Zajęcia z technik samoobrony prowadził doświadczony trener Paweł Ziemlewicz 4 dan aikido, który tak jak Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie związany jest z programem „Bezpieczna Mławianka” od początku jego powstania. Poza treningami, dla uczestniczek kursu zorganizowano interesujące warsztaty z mistrzem fryzjerstwa, specjalistą trychologiem Marią Marlęgą i zajęcia ZUMBY, które poprowadziła Amal Ali. Tradycyjnie już odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyli panie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kursu odbyło się – 8 półtoragodzinnych zajęć z technik samoobrony, 1 zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej i zagrożeń terrorystycznych prowadzone przez mł. asp. Anetę Prusik z KPP Mława, 1 warsztat „Odetchnij, pokonaj stres” prowadzony przez psychologa Martę Sprusińską z ZOW Mława, 1 zajęcia Zumby, 1 warsztat z mistrzem fryzjerstwa, trychologiem, 1 warsztat z udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez funkcjonariuszy PSP w Mławie . Łącznie odbyło się 21 godzin zajęć.

Organizatorem VII edycji Kursu był Starosta Mławski i Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, współorganizatorami: Mławska Hala Sportowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa PSP w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Msalon Maria Marlęga, Spa Amal Ali, AIKIDO HIDOKAN Mława.

źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
aww
Gość
aww

dorzucę jeszcze iż mam w rodzinie tu we Mławie dziewczynę trenowała TEKWONDO !!! i chyba do tego powróci mam taką nadzieję… brat mój czyli Jej wujek był dzielnicowym tutaj więc może do Policji będzie chciała ale to Jej wybór i nic mi do tego… tym niemniej dla zdrowia dobrze jest wiedzieć jak z łokcia, ze łba nawet jednak cza pamiętać KEN TAI ICHI !!! miecz i ciało to JEDNO raczej jak już zagrożenie życia to wal ułamek sekundy wcześniej musisz zdążyć !!! obserwuj pilnie przeciwnika ale jeśli już nie masz innego wyjścia to nawet się nie zastanawiaj tylko wal zasada… Czytaj więcej »

ktoś
Gość
ktoś

Taekwondo??? zapraszam do szkoły w Mławie Akademia Sztuk Walk Senshi prowadzona przez braci Możdżonek. Pełen profesjonalizm

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Ta nauka chyba poszła w las, a nie w nas, bo tych bezpiecznych mlawianek jakoś nie widać, w mieście, chociaż na zdjęciach dobrze się prezentują.

aww
Gość
aww

spotkałem 40 lat temu dziadka który dwóch mławiaków nożem w udka jak Go napadły wieczorem tknął był… i ja dwacat let ago też dwie buźki rączką od dzbanka precyzyjnie w szczękę w ułamku sekundy dwóch napastników kiedy byłem przyciśnięty ławą zastawioną filiżankami i dzbankiem z herbatą… żona otworzyła drzwi i nie zdążyłem nawet powstać a moje nunchako leżały na regale zbyt daleko odemie… dzbanek błyskawicznie ubiłem o ścianę do tyłu i już wiedziałem iż w eku mam sam uchwyt z pozostałościami które precyzyjnie mordy pokaleczyłem -jak im zaczęły języki puchnąć zdążyłem wyskoczyć zza ławy pod którą miałem nogi przyciśnięte dostawiona… Czytaj więcej »