Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gratulacje i certyfikaty. VII edycja „Bezpiecznej Mławianki” za nami


Trening podstawowych elementów samoobrony, warsztat z psychologiem, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z policjantami, zumba, spotkanie z mistrzem fryzjerstwa – specjalistą trychologiem – tak wyglądał plan VII edycji programu profilaktycznego „Bezpieczna Mławianka”, który zakończył się 27 czerwca br.


Kurs trwał od 23 maja 2018 roku. W dniu wczorajszym odbyło się jego podsumowanie i zakończenie. Podczas uroczystego zakończenia VII edycji programu kursantki otrzymały certyfikaty z rąk Starosty Mławskiego Włodzimierza Wojnarowskiego i Dyrektora Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie Joanny Tańskiej. Podziękowania otrzymali współorganizatorzy i osoby prowadzące zajęcia.

Organizatorzy podsumowując zajęcia podziękowali uczestniczkom kursu za dobrą atmosferę, współpracę oraz wzajemne zaufanie, otwartość na nowe doświadczenia i szczerość bez których prowadzenie zajęć, wspólne ćwiczenia na matach i rozmowy o zagrożeniach byłoby niezmiernie trudne. Spotkania jak podkreślały w rozmowach same uczestniczki zmieniły ich podejście do spraw dotyczących bezpieczeństwa, przełamały barierę przed samoobroną. Z dużym uznaniem spotkały się zajęcia przeprowadzone przez trychologa.

Panie dołączyły do grona już ponad 150 Bezpiecznych Mławianek, które na terenie miasta i powiatu stanowią grupę lokalnych liderek profilaktyki.

Podczas oficjalnego zakończenia padła propozycja zorganizowania Gali „Bezpiecznych Mławianek”. Propozycja spotkała się z dużym entuzjazmem kursantek oraz organizatorów. Starosta Mławski zadeklarował swoją gotowość do organizacji takiego przedsięwzięcia.

Do tegorocznej edycji programu zgłosiło się 20 kobiet, w kursie uczestniczyło 16 pań. Zajęcia odbywały się w budynku Mławskiej Hali Sportowej, która była współorganizatorem Bezpiecznej Mławianki. Udział w szkoleniu był bezpłatny. Kursantki pod okiem trenera ćwiczyły proste i skuteczne techniki samoobrony. Brały udział w specjalistycznych zajęciach warsztatowych z psychologiem, policjantami oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Zajęcia z technik samoobrony prowadził doświadczony trener Paweł Ziemlewicz 4 dan aikido, który tak jak Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie związany jest z programem „Bezpieczna Mławianka” od początku jego powstania. Poza treningami, dla uczestniczek kursu zorganizowano interesujące warsztaty z mistrzem fryzjerstwa, specjalistą trychologiem Marią Marlęgą i zajęcia ZUMBY, które poprowadziła Amal Ali. Tradycyjnie już odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyli panie udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kursu odbyło się – 8 półtoragodzinnych zajęć z technik samoobrony, 1 zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej i zagrożeń terrorystycznych prowadzone przez mł. asp. Anetę Prusik z KPP Mława, 1 warsztat „Odetchnij, pokonaj stres” prowadzony przez psychologa Martę Sprusińską z ZOW Mława, 1 zajęcia Zumby, 1 warsztat z mistrzem fryzjerstwa, trychologiem, 1 warsztat z udzielania pierwszej pomocy prowadzony przez funkcjonariuszy PSP w Mławie . Łącznie odbyło się 21 godzin zajęć.

Organizatorem VII edycji Kursu był Starosta Mławski i Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie, współorganizatorami: Mławska Hala Sportowa, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Komenda Powiatowa PSP w Mławie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Msalon Maria Marlęga, Spa Amal Ali, AIKIDO HIDOKAN Mława.

źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
aww
aww
5 lata temu

dorzucę jeszcze iż mam w rodzinie tu we Mławie dziewczynę trenowała TEKWONDO !!! i chyba do tego powróci mam taką nadzieję… brat mój czyli Jej wujek był dzielnicowym tutaj więc może do Policji będzie chciała ale to Jej wybór i nic mi do tego… tym niemniej dla zdrowia dobrze jest wiedzieć jak z łokcia, ze łba nawet jednak cza pamiętać KEN TAI ICHI !!! miecz i ciało to JEDNO raczej jak już zagrożenie życia to wal ułamek sekundy wcześniej musisz zdążyć !!! obserwuj pilnie przeciwnika ale jeśli już nie masz innego wyjścia to nawet się nie zastanawiaj tylko wal zasada jest bardzo prosta: bijesz tylko jeden raz ale przeciwnik musi już zrozumieć na przyszłość aby już nigdy więcej nikogo nie ważył się zwłaszcza z wyglądu słabszego zaatakować a więc EDUKACJA przeciwnika to bardzo ważna sprawa…

ktoś
ktoś
5 lata temu
Reply to  aww

Taekwondo??? zapraszam do szkoły w Mławie Akademia Sztuk Walk Senshi prowadzona przez braci Możdżonek. Pełen profesjonalizm

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu

Ta nauka chyba poszła w las, a nie w nas, bo tych bezpiecznych mlawianek jakoś nie widać, w mieście, chociaż na zdjęciach dobrze się prezentują.

aww
aww
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

spotkałem 40 lat temu dziadka który dwóch mławiaków nożem w udka jak Go napadły wieczorem tknął był… i ja dwacat let ago też dwie buźki rączką od dzbanka precyzyjnie w szczękę w ułamku sekundy dwóch napastników kiedy byłem przyciśnięty ławą zastawioną filiżankami i dzbankiem z herbatą… żona otworzyła drzwi i nie zdążyłem nawet powstać a moje nunchako leżały na regale zbyt daleko odemie… dzbanek błyskawicznie ubiłem o ścianę do tyłu i już wiedziałem iż w eku mam sam uchwyt z pozostałościami które precyzyjnie mordy pokaleczyłem -jak im zaczęły języki puchnąć zdążyłem wyskoczyć zza ławy pod którą miałem nogi przyciśnięte dostawiona ława do fotela typu amerykanka… to był ułamek sekundy i kiedyś w piśmie Zołnierz polski były opisy technik nie pamiętam czy karate czy teżi nnych a ja też trochę po Bruce Lee wejściu smoka i widziałem błyskawiczne akcje na własne oczy jak wulkan znienacka cza dmuchnąć …a więc raczej dziewczyny ogólnie dobrze jest wiedzieć iż te 150 kobiet gdzieś krąży po mieście ja jednak miałem ciężkie uszkodzenie ciała a więc raczej od strony prawnej nie chciałbym tłumaczyć się ponownie..zasada jest prosta KIEDY nie ma na co czekać i cza dmuchnąć: napastnik musi być twarzą w Twą stronę i nie wal w oczy, mózg, skroń lub gardło bo prekuror może zmienić kwalifikację ze przekroczenia samoobrony na zarzut usiłowania zabójstwa ! napastnik musi chcieć Cię zaatakować – wyczuj moment kiedy lew szykuje się do ataku i wal z obojczyk lub kolano a nawet ze łba w zęby

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x