Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – IX Piknik Integracyjno-Profilaktyczny


W dniu 23 czerwca 2018 r. w parku miejskim już po raz dziewiąty odbył się Piknik Integracyjno-Profilaktyczny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”. Partnerami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Mława, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie, Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga”, Stowarzyszenie „Amazonki”, Grupa AA oraz Stacja Opieki Caritas.


Po uroczystym otwarciu pikniku przez Panią Dorotę Kaczorek-Magdalińską, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia występów przygotowanych przez dzieci z pozalekcyjnych zajęć opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez MOPS, występów dzieci ze świetlicy „Promyk” oraz świetlicy ARKA, jak również występu grupy „Zakręceni Pozytywnie”. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym, które nawiązywały do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas pikniku wolontariusze MOPS aktywie włączali się w zabawy z dziećmi. Część muzyczną zapewniła uczennica Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie – Beata Goryszewska, a zumba w wykonaniu grupy Tygrysy Fitnessu zapewniła wszystkim dzieciom sprawdzenie swoich umiejętności tanecznych. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mławie pozwolili dzieciom poczuć się przez chwilę „Super Detektywem”. Podczas pikniku nie zabrakło również loterii fantowej.

Na scenie odbywały się także zabawy i konkursy z nagrodami, które przygotował Zespół TAKT. Można było zrobić sobie zdjęcia z postaciami z bajek, sprawdzić celność oka w rzutach do tarczy, czy też pomalować twarz. Dużo emocji dostarczyły zabawy wymagające współpracy grupowej, między innymi zabawy z chustą animacyjną. W trakcie pikniku dla dzieci przewidziano poczęstunek w postaci pizzy.

MOPS serdecznie dziękuje sponsorom za wsparcie w organizowaniu pikniku.

źródło: MOPS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x