Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kuciejczyk nie schodzi z podium


W tym miesiącu nasi biegacze rywalizowali nie tylko w Ciechanowie i Szulmierzu. Szczególnie aktywny okazał się mieszkający w Szydłowie Henryk Kuciejczyk. W drodze na czerwcowe zawody przejechał kilkaset kilometrów.


Dużo też pokonał biegiem – wszystko zaczęło się w Nidzicy. Obsada głównego wyścigu piątej edycji Biegu Niezapominajki była skromna – na odcinek 6 kilometrów wyruszyło zaledwie trzynastu śmiałków. Szydłowianin przekroczył linię mety jako pierwszy. Trzeci w zestawieniu generalnym był Sławomir Kuchciński z Mławy.

Kuciejczyk nie opuścił Warmii i Mazur – parę dni później zawitał nawet do stolicy tej krainy. Olsztyn powitał uczestników Biegu Uniwersyteckiego piękną pogodą, choć temperaturę 28 stopni docenili chyba tylko kibice. Zawodnicy mogli narzekać, tym bardziej, że do pokonania było 10000 metrów (zawodów nie ukończyło czterech biegaczy).

Biegacz z Szydłowa był czternasty – w kategorii wiekowej M50-59, drugi. Na 245. miejscu finiszowała mławianka Magdalena Kuczalska, na 263. strzegowianka Anna Rykaczewska. Najwyżej spośród naszych reprezentantów uplasował się Konrad Nosarzewski ze Stupska. Od początku w ścisłej czołówce, ostatecznie przegrał jedynie z Wojciechem Kopciem z Olsztynka i miejscowym konkurentem Pawłem Pszczółkowskim.

Potem Kuciejczyk przeniósł swoje talenty na Mazowsze. Startował kolejno w Glinojecku, Makowie Mazowieckim i Unisławiu – w sumie pokonał 36 kilometrów. W pierwszym mieście sięgnął po triumf w kategorii open, w pozostałych dwóch mógł się cieszyć z miejsc na podim w swojej grupie wiekowej.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x