Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
20. 06.2018 r. zakończyła się trwająca ponad miesiąc III edycja Święta Nauki im. prof. Tadeusza Korzybskiego. W warsztatach „Razem dla środowiska” wzięło udział 274 uczniów i 51 nauczycieli szkół podstawowych powiatu mławskiego, działdowskiego i nidzickiego.
W projekcie uczestniczyły: Szkoła Podstawowa nr2 w Mławie – koordynator Edyta Kowalkowska, Szkoła Podstawowa nr4 w Mławie – koordynator Hanna Kanigowska, Szkoła Podstawowa nr6 w Mławie – koordynator Marzena Łabanowska, Szkoła podstawowa nr 7 w Mławie -koordynator Ewa Ronkiewicz, Szkoła Podstawowa w Wiśniewie – koordynator Joanna Baran, Szkoła Podstawowa w Łomi – koordynator Małgorzata Bielska,
Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej – koordynator Wioletta Stańczak, Szkoła Podstawowa w Iłowo- Osada – koordynator Renata Jarzembska, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie – koordynator Małgorzata Wółkiewicz.
Dwa zespoły z każdej szkoły, które podczas gry otrzymały największą ilość punktów otrzymały nagrody, ufundowane ze środków finansowych firmy Cedrob w konkursie grantowym Wspieramy Rozwój.
Organizatorem Święta Nauki było Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej.
autor i fot.: Organizatorzy
Mała uwaga do organizatorów. Wypadało nadmienić, że podsumowanie projektu obyło się w Szkole Podstawowej nr 7. To uczniowie i nauczyciele tej szkoły napracowali się, aby organizatorzy mogli się zaprezentować i zebrać laury. Wypadało o tym wspomnieć. Swoją drogą ciekawe podejście do sprawy. Nauczyciele i dzieci z różnych szkół się angażowali, aby ktoś inny mógł promować. Wstyd.