Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młoda ciechanowianka w „13”


Galeria „13” zaprasza na otwarcie autorskiej wystawy fotograficznej Edyty Makowskiej pt. „Walory przyrodnicze Ciechanowa i okolic”, która odbędzie się 28 czerwca br. czwartek o godz. 18 w siedzibie galerii przy ul. Żwirki 26 w Mławie.


Wystawa liczy 40 fotogramów , które odzwierciedlają wielką radość autorki poprzez fotografowanie natury w wymiarze makro (ptaki ,owady, kwiaty itp.)oraz mikro (miejskie krajobrazy rodzinnego miasta). Jej zdjęcia są pełne koloru i słońca a uchwycone chwile zatrzymują czas i cieszą oczy oglądających.

W programie spotkania znajdzie się m in przedstawienie sylwetki i dokonań autorki, konkurs, koncert akordeonowy w wykonaniu Konrada Kuskowskiego, który zaprezentuje utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz słodki poczęstunek.

Edyta Makowska – ma 17 lat. Od dziecka interesuje się fotografią, ale fotografować zaczęła 2 lata temu. Absolwentka Gimnazjum nr 1 w Ciechanowie i obecnie uczennica pierwszej klasy o profilu humanistyczno-dziennikarskim w ciechanowskim Krasiniaku. Zajmuje się fotografią makro, przyrodniczą, reportażową i okolicznościową. Jej zdjęcia można zobaczyć w wielu miejscach w Ciechanowie. Ma za sobą samodzielny wernisaż fotograficzny w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Laureatka kilku konkursów fotograficznych. Ostatnim jej dużym sukcesem jest zdobycie wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie foto „Portret 2018”. W dziedzinie fotografii jest samoukiem. Jest fotografem Krasiniaka oraz współpracuje z ciechanowskimi mediami. Od 2 lat jest członkiem Ciechanowskiego Klubu Fotograficznego. Jej kolejną wielką pasją jest muzyka, więc dlatego od 7 lat gra w orkiestrze OSP Ciechanów na saksofonie altowym. Interesuje się też historią muzyki, szczególnie lat. 70, 80 i 90. Jej największym marzeniem jest rozwijanie się w pasji fotograficznej, zdobycie pracy związanej z fotografią oraz mediami. Jej dodatkowymi zainteresowaniami jest taniec (6 lat w formacji Funny) , pływanie (2 lata w ciechanowskiej Orce), czytanie książek, informatyka, dziennikarstwo i astronomia. Kocha zwierzęta, dlatego sama ma psa yorka i obserwuje dziką przyrodę. Uwielbia podróżować, więc chciałaby przywieźć zdjęcia przyrody z różnych miejsc na świecie i poznawać nowe miejsca, ludzi i kultury.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godz. otwarcia przychodni do dnia 21 lipca 2018r.
Polecam i zapraszam Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”

źródło: Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x