Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux

Tłum miłośników książek pod biblioteką


fot. MBP im. B. Prusa w Mławie

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dużym powodzeniem cieszyła się tegoroczna, czwarta już edycja Święta Książki w Mławie. W ciągu dwóch godzin Miejska Biblioteka Publiczna rozdała miłośnikom czytania około tysiąca książek. 

W piątek 22 czerwca br. na pasażu przed biblioteką w godz. 11.00 – 13.00 trwała akcja „Książka na Jana”. Podczas spotkania rozdawane były książki pochodzące od osób, które z różnych względów muszą się ich pozbyć, a nie chcą wyrzucić ich do śmieci, więc przekazują je bibliotece.  Można było także otrzymać pamiątkę w postaci zakładki z dowcipną definicją mola książkowego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie już po raz czwarty bierze udział w tym święcie. Mottem tego święta jest Dawajmy sobie książki na Jana. Podarujmy tego dnia ludziom, których podziwiamy, lubimy, kochamy KSIĄŻKĘ.

I tak było na naszym pasażu. Jeden książkowy szał, a to cieszy, bo wiemy jak wyglądają wskaźniki czytelnictwa.

Dziękujemy! I czekamy za rok. – informuje biblioteka.

Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowiło 24 czerwca – dzień imienin Jana Kochanowskiego najwybitniejszego polskiego pisarza epoki odrodzenia, twórcy literackiej polszczyzny, polskim świętem książki.

źródło: MBP im. B. Prusa w Mławie/UMM/oprac. red.

zdjęcia: MBP im. B. Prusa w Mławie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Siwy

Lubię takie miejsca, mimo iż nie ma miesiąca, w którym bym nie kupił w różnych księgarniach internetowych co najmniej jednej książki. Boleję nad brakiem antykwariatu w Mławie. Kiedy jestem w większym mieście, obowiązkowo ruszam na poszukiwanie Skarbów.

Anonim

To byli miłośnicy książek, książek darmowych, które większość z nich postawi na półce bez otwierania (nie mówię, że wszyscy), miłośnicy czytania książek zaś przychodzą do biblioteki w godzinach jej otwarcia i czytają, po prostu czytają.

Siwy

Nie zawsze o to tu chodzi, …. że darmowe. Książki niektórych autorów nie są już wydawane lub można nabyć jedynie te, które są lekturami; weźmy dla przykładu Orzeszkową. A kto wydaje teraz Gumowską? Takie miejsca, to możliwość znalezienia takich Perełek.