Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tłum miłośników książek pod biblioteką


fot. MBP im. B. Prusa w Mławie


Dużym powodzeniem cieszyła się tegoroczna, czwarta już edycja Święta Książki w Mławie. W ciągu dwóch godzin Miejska Biblioteka Publiczna rozdała miłośnikom czytania około tysiąca książek. 

W piątek 22 czerwca br. na pasażu przed biblioteką w godz. 11.00 – 13.00 trwała akcja „Książka na Jana”. Podczas spotkania rozdawane były książki pochodzące od osób, które z różnych względów muszą się ich pozbyć, a nie chcą wyrzucić ich do śmieci, więc przekazują je bibliotece.  Można było także otrzymać pamiątkę w postaci zakładki z dowcipną definicją mola książkowego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie już po raz czwarty bierze udział w tym święcie. Mottem tego święta jest Dawajmy sobie książki na Jana. Podarujmy tego dnia ludziom, których podziwiamy, lubimy, kochamy KSIĄŻKĘ.

I tak było na naszym pasażu. Jeden książkowy szał, a to cieszy, bo wiemy jak wyglądają wskaźniki czytelnictwa.

Dziękujemy! I czekamy za rok. – informuje biblioteka.

Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowiło 24 czerwca – dzień imienin Jana Kochanowskiego najwybitniejszego polskiego pisarza epoki odrodzenia, twórcy literackiej polszczyzny, polskim świętem książki.

źródło: MBP im. B. Prusa w Mławie/UMM/oprac. red.

zdjęcia: MBP im. B. Prusa w Mławie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Siwy
Siwy
5 lata temu

Lubię takie miejsca, mimo iż nie ma miesiąca, w którym bym nie kupił w różnych księgarniach internetowych co najmniej jednej książki. Boleję nad brakiem antykwariatu w Mławie. Kiedy jestem w większym mieście, obowiązkowo ruszam na poszukiwanie Skarbów.

Anonim
Anonim
5 lata temu

To byli miłośnicy książek, książek darmowych, które większość z nich postawi na półce bez otwierania (nie mówię, że wszyscy), miłośnicy czytania książek zaś przychodzą do biblioteki w godzinach jej otwarcia i czytają, po prostu czytają.

Siwy
Siwy
5 lata temu
Reply to  Anonim

Nie zawsze o to tu chodzi, …. że darmowe. Książki niektórych autorów nie są już wydawane lub można nabyć jedynie te, które są lekturami; weźmy dla przykładu Orzeszkową. A kto wydaje teraz Gumowską? Takie miejsca, to możliwość znalezienia takich Perełek.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x