Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszaki z SP 3 na wycieczce w Warszawie


Po raz pierwszy uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie, wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki było poszerzenie wiedzy na temat stolicy Polski, rozbudzanie uczuć patriotycznych, poznanie sposobu wytwarzania czekolady, a także rozwijanie motywacji do aktywnego wypoczynku.


Wycieczka obejmowała dwie główne atrakcje: najpierw uczniowie zwiedzali Stadion Narodowy. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się jak stadion jest duży, ile ma miejsc siedzących oraz jakie imprezy odbywają się na stadionie. Po uzyskaniu ogólnych informacji mogliśmy zwiedzić szatnie stadionu, miejsce odpoczynku piłkarzy a także pokój do rozgrzewek. Wszystkie te miejsca wywarły na nas wielkie wrażenie.

Kolejnym ciekawym punktem wycieczki było wykonanie własnej czekolady w Manufakturze czekolady. Przed przygotowaniem tabliczki poznaliśmy sposób jej wytwarzania, a także posmakowaliśmy ziarna kakaowca i coś co wszystkim smakowało degustowaliśmy gorącą mleczną czekoladę. Następnie przystąpiliśmy do wykonania czekolady. Każdy z nas miał do dyspozycji wiele rodzajów suszonych owoców, którymi mogliśmy ozdobić czekoladę.

Dzięki chłodzeniu, czekolada zastygła razem z tym co na niej stworzyliśmy. Po wyjęciu tabliczek wszyscy pakowaliśmy je w specjalnie przygotowane opakowania. Czekolada jest gotowa do spożycia przez 6 miesięcy, jednak dziś już wiemy, że większość z nas poznała jej smak.

autor i fot.: SP nr 3 Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x