Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Można już głosować na wybrany projekt do Budżetu ObywatelskiegoWczoraj (25.06.2018 r.) rozpoczęło się głosowanie na wybrany projekt do Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec Mławy może oddać tylko jeden głos na jeden z zaproponowanych projektów. Formularze do głosowania można pobrać ze strony mlawa.pl [TUTAJ]. Głosowanie potrwa do 11 lipca do godz. 12.00.

Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Miasta Mława, który do dnia rozpoczęcia konsultacji, tj. 2 maja 2018 roku ukończył 16 lat. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, wymagana jest zgoda opiekuna prawnego potwierdzona podpisem. W przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat, wymagany jest podpis opiekuna prawnego. Przez prawidłowo oddany głos rozumie się wybór jednego projektu z listy dostępnej na formularzu zgłoszeniowym poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybieram”, wpisanie czytelnie swojego imienia i nazwiska oraz numeru PESEL oraz podpisanie zawartych w formularzu oświadczeń.

Urna do głosowania została umieszczona w holu Urzędu Miasta Mława na parterze, zaraz przy wejściu. Ze względu na nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 r., prosimy mieszkańców Mławy o osobiste oddawanie swojego głosu. Zgodnie z zapisami w klauzuli informacyjnej tylko Burmistrz Miasta Mława jest administratorem danych wskazanych w formularzu i mogą być one przetwarzane przez pracowników przez niego wskazanych, będących w składzie Zespołu Weryfikacyjnego.

Głos będzie uznany za nieważny, jeśli zajdzie co najmniej jedna z poniższych okoliczności:

– na karcie nie wybrano żadnego projektu lub wybrano więcej niż jeden projekt, mieszkaniec odda więcej niż jedną kartę w głosowaniu,

– dane osobowe wpisane na karcie są nieczytelne, bądź niepoprawne,

– brak podpisu osoby głosującej, bądź brak podpisu opiekuna w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wnioskodawców oraz mieszkańców naszego miasta na spotkanie, w trakcie którego autorzy projektów omawiać będą projekty zakwalifikowane do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie zostało zaplanowane w dniu 3 lipca 2018 r. (wtorek) o godz. 16.30 w Sali na Piętrze Miejskiego Domu Kultury.

Poniżej opisy projektów zgłoszonych oraz pozytywnie zweryfikowanych w ramach Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok oraz formularz zgłoszeniowy.

Lodowisko całoroczne – sztuczne i bezkosztowe na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę sztucznego lodowiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Kopernika 38. Koszty przewidują: zakup płyty lodowiska, bandy lodowiska, podłoże wraz z aparaturą. Wykonanie zatwierdzonego projektu obejmuje standardową wersję budowy lodowiska. Nie obejmuje budowy oraz zakupu niezbędnych do uruchomienia lodowiska elementów wyposażenia dodatkowego związanych z lokalizacją projektu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Park solankowy „KOMORA”, ul. Dworcowa (działka 1576/95)
Projekt przewiduje wykarczowanie samosiewów, drzew, krzewów, usunięcie zanieczyszczeń. Wytyczenie alejek spacerowych o nawierzchni ulepszonej, lokalizację ławek parkowych i oświetlenia. W centralnej części parku zlokalizowana zostanie scena, mały zbiornik retencyjny z funkcją edukacyjną oraz niewielka fontanna. Projekt przewiduje pozostawienie wiekowego drzewostanu.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Mława – miasto z twarzą
Projekt obejmuje wykonanie na ścianach pięciu budynków z zasobu komunalnego miasta murali – portretów ważnych osób związanych z Mławą i regionem, które wpływały na kształt dziejów, kultury i nauki w Polsce i na świecie (Tadeusza Wacława Korzybskiego, Józefa Longina Ostaszewskiego, legendarna Muława, Wilhelma Lawicz – Liszki, Tekli Bądarzewskiej – Baranowskiej, Józefa Opatoszu).
Szacunkowy koszt realizacji – 45 000 zł

Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie
Projekt zakłada budowę całorocznej groty/jaskini solankowej, której przeznaczeniem jest pomoc w dolegliwościach dróg oddechowych, dermatologicznych i innych. Grota solna to wyłożona bryłami soli, wyposażona w naturalne oświetlenie (lampy solne), światło żarowe drewniana konstrukcja w skład której wchodzą: bryły solne, płycina rzeźbiona, instalacja elektryczna, nagłośnienie, sufit gipsowy o jaskiniowych kształtach, lampy solne, leżaki, tężnia solankowa, granulat solny na podłogę, generator jodowo – solankowy.
Szacunkowy koszt realizacji – 300 000 zł

Psie zakątki
Przedmiotem projektu jest utworzenie na terenie miasta czterech stref przeznaczonych dla mławskich psów, w których będą mogły spędzić czas podczas codziennych spacerów z opiekunem, w tym w szczególności załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Na terenie stref ustawione zostaną elementy małej architektury ułatwiającej zadbanie o czystość. Teren stref powinien być ogrodzony przy użyciu niskich ażurowych ogrodzeń oraz wyposażony w ławki.
Szacunkowy koszt realizacji – 140 000 zł

źródło: UM Mława/oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Trochę
Trochę
5 lata temu

Lodowiska syntetyczne, nie śa tak kosztowne jak dawniej.
Ponadto lodowisko, który ten duet proponuje jest wykorzystywany w Parku Disneyland oraz innych parkach rozrywki na świecie. To jest wyższa technologia. Duet też zaproponował lodowisko całoroczne z 12 letnią gwarancją, na których da się ślizgać.

DoBrico
DoBrico
5 lata temu

Jasne, każdy miał prawo złożyć swój, być może ciekawszy projekt. Tylko każdy prywatny pomysł wiąże się ze sporą ilością czasu potrzebnego na zbieranie podpisów. Taki Mosir ma ułatwienie gdyż zatrudnia pewnie z 50 osób, wystarczy ze każdy pracownik wpisze siebie i domowników powiedzmy szczerze gdyby dyrektor musiał chodzić i osobiście zbierać podpisy, to Mosir nie złożyłby żadnego projektu. Taki wysiłek to tam się rozkłada w planie wieloletnim

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  DoBrico

Gdy się chce to można, tylko trzeba chcieć, a jak się nie chce, to zawsze szuka się trudności.
Trzeba mieć dobry pomysł i kogoś kto opracuje kosztorys, chyba że się samemu potrafi to zrobić, a zbieranie podpisów to już pikuś.

Julka
Julka
5 lata temu

Za samo słowo „bezkosztowe” powinno być 3 lata w zawiasach!!

Brico
Brico
5 lata temu

Osobom z Mławy, którym w tym roku się nie podoba żaden pomysł, proponuje żeby za rok złożyły swój 🙂 Z samego gadania i narzekania nic jeszcze nie powstało.

Slavco
Slavco
5 lata temu

Lodowisko caloroczne za 300 tysięcy? Proszę Was, sama maszyna z glikolem kosztuje ponad 100k.
Prosty chwyt polityczny: obiecać coś nierealnego a po wyborach okaże się że nikt nie stanął do przetargu.
I jakim prawem dopuszcza się aby pomysłodawcą projektów był MOSIR, skoro podlega pod UM? MOSIR ze swoim budżetem powinien ze swoich środków zrobić lodowisko, lub pozyskać środki z zewnątrz, a od kilku lat jedyne co potrafią pozyskać to pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Slavco

To jest projekt lodowiska syntetycznego – polimerowego. Pomysłodawcą tego projektu nie jest MOSIR, tylko duet :Przybyszewski & Moszczyński i tyle w temacie. Ci panowie złożyli 2 projekty, drugi to grota solankowa.
Do obu tych projektów podchodzę sceptycznie. Lodowisko syntetyczne, to nie lodowisko, a solanek po realizacji projektu obywatelskiego w tym roku już dosyć.
Ja głosuję za parkiem przy ul. Dworcowej, ale… chyba za często to powtarzam.
Tyle, że robota przy Dworcowej na Wólce została rozbabrana i niedokończona, dlatego uważam, że należałoby dokończyć, to co się zaczęło, w myśl zasady:
„a com zaczął skończyć muszę”

BASIA
BASIA
5 lata temu

i tak wygra projekt Przybyszewskiego. on ma z pewnością tyle danych, że mu nie zabraknie głosów. A naiwni ludzie podpisywali mu pod kościołem i swoje dane udostępniali hahahahhaa. teraz jeśli zrobił sobie bazę to może swobodnie tymi peselami szafować i głosować na co chce,. Przez dwa lata na pewno mógł uzbierać dużo danych.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  BASIA

To nie takie proste czerpać z danych.
Nie sądzę żeby ktoś mógł się odważyć na taki krok, bo to grozi niezłą karą.
Nie wolno takich rzeczy robić bez zgody właściciela danych.
Ja tam głosuje na ciąg dalszy placu zabaw, czyli na park na Dworcowej, nie interesuje mnie czyj to projekt, ale uważam, że to najmądrzejsze rozwiązanie. Jak jest coś spaprane, to niech to zostanie zrobione do końca, może w efekcie wyjdzie całkiem porządny obiekt.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Głosuje na park przy Dworcowej, niech wreszcie będzie tam porządek, i wrócą dawne potańcówki, w tym kręgu.

ANONIMOWO
ANONIMOWO
5 lata temu
Reply to  BASIA

Przestań sądzić kogoś według siebie, widać że masz dobrą wiedzę jak z tego korzystać. A Przybyszewski aby stosować takie kruczki, musiał by mieć na imię BASIA.

Na prawo
Na prawo
5 lata temu
Reply to  BASIA

Ochrona danych osobowych. Proszę uważać. Nie wolno zbierać danych osobowych. To jest bezprawne działanie.

Data data data
Data data data
5 lata temu
Reply to  BASIA

O RODO nie słyszała?

Mławiak
Mławiak
5 lata temu

Jedyny projekt,to lodowisko całoroczne.

Mławiak
Mławiak
5 lata temu

Wszystkie projekty nietrafione ,szkoda pieniędzy na nie wydawać.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x