Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ekonomik laureatem prestiżowego konkursu


fot. ZS nr 4 Mława


15 czerwca 2018 r. w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród nauczycielom i uczniom, uczestnikom trzynastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Biografię Ucznia –wzoru godnego naśladowania. Konkurs został zorganizowany przez Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pod patronatem Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.

Zadaniem uczestników konkursu – nauczycieli było napisanie biografii ucznia – wzoru godnego naśladowania. Nagrodzone prace zostały zebrane i wydane w postaci książki. Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie s.Marietta Jadwiga Kuniszewska oraz nauczycielka języka polskiego pani Anna Kołodziejska, które poświęciły swój esej biograficzny uczennicy liceum, tegorocznej maturzystce Agnieszce Kańgowskiej.

Odpowiedzialna za organizację i przebieg konkursu prof. dr hab. Krystyna Chałas z KUL w pięknych słowach powitała i podziękowała za obecność laureatom tegorocznej edycji konkursu. Organizatorów i patronów reprezentowali także między innymi: przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji i Sportu senator Kazimierz Wiatr, członek tej komisji – senator Łukasz Mikołajczyk, ksiądz profesor Adam Maj (KUL) oraz przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Osobnym uświetnieniem konkursu była niezapomniana wizyta w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser – Dudą, która serdecznie przywitała swoich gości oraz rozmawiała z zebranymi o konkursie i osiągnięciach naszej wspaniałej młodzieży, nie kryjąc swojego podziwu i radości ze spotkania z koleżankami i kolegami nauczycielami. Konkurs jest bardzo potrzebną inicjatywą, ponieważ promuje wspaniale postawy, a także zaangażowanie w różne dziedziny życia – zauważyła Pierwsza Dama. – To Wy, bohaterowie biografii pisanych przez nauczycieli, jesteście wzorami do naśladowania – kontynuowała zwracając się do młodzieży. Dodała, że choć czasem nauczyciele wydają się bardzo surowi, „to naprawdę Was zauważają i doceniają!”.

autor: ZS nr 4 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x