Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Biegacze bez zadyszki. Nasi reprezentanci na podium


fot. Katarzyna Grzywińska


 

Szulmierz koło Ciechanowa był gospodarzem trzeciej już edycji biegowej imprezy „Leśna zadyszka”. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników. Do wyboru mieli trzy dystanse, począwszy od 1500 metrów, poprzez pięć kilometrów, a skończywszy na 10000 metrów.

Najkrótszy odcinek został przygotowany dla dzieci. Wśród uczestników nie zabrakło młodych biegaczy z Mławy. Na trasę wyruszyli m.in. Kamil Kuchciński oraz Gabriel i Michał Wiechowscy. Liczył się sam udział – w najmłodszej kategorii organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji.

Na 5 kilometrów trzymaliśmy kciuki za kobiety (mężczyźni z naszego powiatu nie startowali). Małgorzata Sobiecka z Konopek finiszowała na drugim miejscu. Natomiast na najniższy stopień podium wdrapała się mławianka Marzena Grzybowska. Na kolejnych lokatach uplasowały się Ewelina Czerwińska (piąta), Katarzyna Grzywińska (piętnasta) i Iwona Wysocka (trzydziesta pierwsza).

Na odcinek o długości 5000 metrów wybrali się także specjaliści od nordic-walking. Wśród mężczyzn jako szósty linię mety przekroczył Andrzej Kubisa. Natomiast w zmaganiach przedstawicielek płci pięknej najlepsza okazała się Agnieszka Korytowska.

Najwięcej naszych reprezentantów ana najdłuższym odcinku. Najlepiej z mężczyzn wypadł dziewiąty w klasyfikacji generalnej Sławomir Kuchciński. Wyprzedził Artura Piotrkowskiego (czternasty), Piotra Nowoczyńskiego (dwudziesty pierwszy), Krzysztofa  Grzybowskiego (trzydziesty czwarty), Łukasza Kosiorka (czterdziesty), Pawła Rapackiego (czterdziesty pierwszy), Pawła Barnasia (sześćdziesiąty piąty), Mateusza Kowalskiego (siedemdziesiąty siódmy), Michała Gapskiego (siedemdziesiąty ósmy), Dawida Brodowskiego (siedemdziesiąty dziewiąty), Piotra Szemplińskiego (dziewięćdziesiąty czwarty) oraz Piotra Wiechowskiego (setny).

Ósmą pozycję wśród kobiet wywalczyła Małgorzata Piekacz. Dziewiąta była Monika Kucka, natomiast na dalszych pozycjach uplasowały się Iwona Kubit (dwunasta), Agnieszka Szczemplińska (szesnasta), Anna Sokołowska (siedemnasta), Diana Wtulich (dwudziesta) i Cecylia Żurawska (trzydziesta trzecia).

W zmaganiach samorządowców najlepsza okazała się Monika Kucka. Wyprzedziła drugą w zestawieniu Annę Sokołowską. Natomiast w klasyfikacji drużynowej ekipa Biegam Bo Lubię Mława została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. Wystąpiła w składzie: Artur Piotrkowski, Piotr Nowoczyński, Paweł Rapacki, Michał Gapski, Monika Kucka, Agnieszka Szemplińska, Piotr Szempliński i Iwona Kubit.

 

 

RS

zdjęcia: Katarzyna Grzywińska

« 1 z 2 »

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AGA
AGA
5 lata temu

BRAWO IWONA 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x