Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rada ustaliła wójtowi w Dzierzgowie nowe wynagrodzenie


Od 1 lipca wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński będzie zarabiał 9992 zł brutto. Taką uchwałę podjęła rada gminy na wczorajszej sesji. Gdy Rafał Kuciński obejmował funkcję wójta, jego wynagrodzenie w wysokości 9000 zł, było najniższym wynagrodzeniem pośród wójtów powiatu mławskiego. Teraz jego pensja wrośnie o 992 zł, co sytuuje go przed wójtami Radzanowa i Lipowca Kościelnego, ale nadal na dole stawki.


Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przyjęte 15 maja br. wprowadza konieczność dostosowania do 1 lipca br. wynagrodzeń wójtów, w przypadku gdy ich wynagrodzenie zasadnicze przekracza określoną w rozporządzeniu maksymalną wysokość. W przypadku wójta Kucińskiego rada gminy w podjętej uchwale ustaliła mu następujące składniki wynagrodzenia:

Wynagrodzenie zasadnicze: 4700 zł

Dodatek funkcyjny – 1900 zł

Dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2640 zł.

Dodatek za wysługę lat w wys. 16% wynagrodzenia zasadniczego – 752 zł.

Łączne wynagrodzenie brutto wyniesie więc łącznie 9992 zł. Już bez odrębnej uchwały rady wzrastać będzie w nim jedynie co roku wysokość dodatku za wysługę lat, aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu w wysokości 20%.

Uzasadniając uchwałę o zmianie wynagrodzenia wójta wiceprzewodniczący rady gminy Marek Tkacz przypomniał, że dotychczas wójt zarabiał najmniej spośród wójtów wszystkich gmin, a wynagrodzenie powinno być związane z jakością pracy.

– Wójt dał się poznać jako dobry gospodarz. Wydaje mi się, że przedstawione stawki nie są wygórowane. Może już nie będzie aż takich rozwarstwień, że jedni zarabiają ponad 12 tys. zł, a nasz 9. Może teraz to się trochę wyrówna – mówił wiceprzewodniczący Tkacz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu

Tak po prawdzie to o ile mnie pamięć nie myli to pieniądze z nagród za pracę w rządzie ministrowie wpłacili nie biznesmenowi z Torunia ale do Caritasu i to chyba nie jest powód do wstydu.Swoją drogą ciekawe dlaczego PSL wystawił swojego kandydata na wójta w Dzierzgowie. Ale to już temat dla bardziej dociekliwych. Swoją drogą ta mania przyznawania nagród to chyba przesada patrząc na wysokość minimalnej płacy i średniej emerytury.Do tej pory dużo osób czeka na te obiecane wcześniej 100 mln. dla każdego – a odsetki lecą!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu

Nie znając aktualnej przynależności partyjnej radnych z Dzierzgowa mam prośbę czy Pan Anonimowo lub ktoś inny może podać ilu jest aktualnie członków PiS,PSL,SLD,PO,Kukiza lub innych partii politycznych w składzie Rady Gminy w Dzierzgowie? Nie chodzi mi o nazwiska ale o ilość członków poszczególnych opcji politycznych żeby się odnieść do wyników głosowania pomijając czy podwyżka dla Pana Wójta była uzasadniona czy nie gdyż to jest już w wyłącznej kompetencji radnych. Dane o przynależności partyjnej głosujących też mogą wiele powiedzieć i nam wszystkim uzmysłowić kto tu właściwie i dlaczego ściemia. A tak przy okazji to kto to jest ten Pan Kaczor? Czy to ten aktor znany jako Kuraś z Polskich dróg, Kotek z Alternatywy 4, Janek z Jana Serce i strażak Kuśmider ze Zmienników? Jeżeli tak to wychodzi na to,że to swój chłop! A Pan Panie Anonimowo jakiej jest profesji? Pozdrowienia dla radnych i ich wyborców z Gminy Dzierzgowo.

Mocny ful
Mocny ful
5 lata temu

Skoro gminę stać na podwyżke to spoko, tylko co do jakości gminy nie ma co porównywać się do innych. Może pod koniec kadencji będzie widać jakias poprawę . Pozdrawiam

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Mocny ful

W 2 lata wyrównać lata zaniedbań …..Jeśli wykonalne zapraszam do kandydowania i dostanie Pan mocny 4 lata na dokonania .

Ggg
Ggg
5 lata temu

Jak kaczor się dowie to będzie musiał oddać na PCK

Patryk
Patryk
5 lata temu

Podwyżka dla wójta? A to nie miały być obniżki dla wójtów? Czegoś tu nie rozumiem…

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu
Reply to  Patryk

Najpierw to chyba trzeba będzie zjeść co najmniej kilo soli żeby się trochę połapać w tych meandrach gminnej polityki samorządowej. Ja też czegoś tu jak na razie nie rozumiem. Ale wszystko do czasu gdyż każdy widzi co się dzieje i ma własny rozum odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę i swoją małą ojczyznę. Jak to się mówi jest prawda czasu i prawda ekranu już wkrótce!

Fox
Fox
5 lata temu

Widać nie taka biedna ta gmina. Wynagrodzenie podniosą, coca cole popijają… a na Gminne inwestycje pieniędzy nie ma

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Fox

Ależ ty spostrzegawczy-A przypadkiem może”” Kamienie”” powinny na sesji być? a pensje miały być wyrównywane a nie jedynie obniżane .Więc tu wyrównuje się by nie było zbyt wielkich dysproporcji między tymi samymi stanowiskami w Powiecie i kraju.
Można różne rzeczy w Gminie krytykować i czepiać się niedociągnięć-Ale szczerze co do jakości wykonywanej pracy Pana Rafała nie bardzo jest do czego.A już na pewno nie do wysiłku i energii jaką wkładanego w pełniącą funkcję-

Rado
Rado
5 lata temu
Reply to  mieszkaniec

To może jakieś konkrety, czego to wielkiego dokonał Pan wójt?

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  Rado

No to trzym się kochany -lub kochaniutka…..LECIMY:
-Kilkanaście odcinków dróg gminnych
-Poprawa wizerunku na zewnątrz Gminy
-Zaprowadzenie porządku wizualnego na terenie gminy
-pozyskanie licznych funduszy umożliwiających przeprowadzenie inwestycji Gminnych
-Remont remizy w Dzierzgowie i Dobrogostach
-Mądre inwestycje umożliwiające zagospodarowanie niszczejącego budynku po starej szkole w Brzozowie N.
-Racjonalne wykorzystanie funduszy
-Widoczna codzienna praca w terenie i rozwiązywanie bierz spraw i wiele ,wiele drobnych innych rzeczy na które składa się nadzór nad właściwym funkcjonowaniem Urzędu Gminy ,podległych placówek np Szkół i.t.d. No i przede wszystkim zawsze i wszędzie sercem i całym sobą jest ze swoimi i za swoimi.Walczy o nasze sprawy na zewnątrz ,często pozbawiony wsparcia innych przedstawicieli gminnych w terenie i pomimo przeciwności ze strony decyzyjnej. A i te działanie nie zawsze gołym okiem namacalne i widoczne pochłaniają i czas i i energię .Ale nie wiem czy to o to chodziło przedmówcy bo może lotniska się spodziewał lub toru na gokardy..?

Krzysztof Brużdziak
Krzysztof Brużdziak
5 lata temu
Reply to  mieszkaniec

No Panie Mieszkaniec z taką oceną i z takim programem to co najmniej na radnego jak nie wyżej i to bez względu na sympatie i antypatie polityczne. Jak zawsze powinna liczyć się fachowość i predyspozycje!

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lata temu

Sympatyczny Panie Krzysztofie -dziękuje za wskazanie drogi życiowej -ale pozwoli Pan że nie skorzystam.A co do predyspozycji i fachowości to celna uwaga że kandydaci czy też pełniący funkcje mniejsze lub większe powinni owe zalety posiadać!!!I śmiem stwierdzić fakt że obecny wójt R.Kuciński owe zalety posiada i to tak szczerze bez względu na sympatie i antypatie polityczne !.Pozdrawiam.

Krzysztof Brużdziak
Krzysztof Brużdziak
5 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Sympatyczny Panie Mieszkańcu! Może zamiast drogi życiowej potraktować to w kategoriach obywatelskich obowiązków? Brak aktywności i reakcji jest po prostu przyzwoleniem na działania,które są potem przedmiotem krytyki. Jestem zaskoczony podawaniem przez liczne grono przedstawicieli władz samorządowych jako zawodu – samorządowiec podczas gdy tego zawodu nie można znaleźć w wykazie zawodów jak i klasyfikacji zawodów i specjalności obejmującej przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników gdzie są umieszczeni np. parlamentarzyści, tacy politycy jak ministrowie czy przedstawiciele władz samorządowych jak starosta,radny. Brak aktywności nie wróży nic dobrego.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
5 lata temu
Reply to  Fox

I jeszcze może niektórzy lulki palą tak jak to drzewiej bywało już u Mickiewicza w Balladach i romansach?

Krzysztof Brużdziak
Krzysztof Brużdziak
5 lata temu

Powyższe miało być pod ciekawym wpisem Pana Foxa czyli po naszemu o ile się nie mylę Pana Lisa ale nie wiem dlaczego zjechało na dół.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x