Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rada ustaliła wójtowi w Dzierzgowie nowe wynagrodzenie


Od 1 lipca wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński będzie zarabiał 9992 zł brutto. Taką uchwałę podjęła rada gminy na wczorajszej sesji. Gdy Rafał Kuciński obejmował funkcję wójta, jego wynagrodzenie w wysokości 9000 zł, było najniższym wynagrodzeniem pośród wójtów powiatu mławskiego. Teraz jego pensja wrośnie o 992 zł, co sytuuje go przed wójtami Radzanowa i Lipowca Kościelnego, ale nadal na dole stawki.

Nowe rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych przyjęte 15 maja br. wprowadza konieczność dostosowania do 1 lipca br. wynagrodzeń wójtów, w przypadku gdy ich wynagrodzenie zasadnicze przekracza określoną w rozporządzeniu maksymalną wysokość. W przypadku wójta Kucińskiego rada gminy w podjętej uchwale ustaliła mu następujące składniki wynagrodzenia:

Wynagrodzenie zasadnicze: 4700 zł

Dodatek funkcyjny – 1900 zł

Dodatek specjalny w wysokości 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2640 zł.

Dodatek za wysługę lat w wys. 16% wynagrodzenia zasadniczego – 752 zł.

Łączne wynagrodzenie brutto wyniesie więc łącznie 9992 zł. Już bez odrębnej uchwały rady wzrastać będzie w nim jedynie co roku wysokość dodatku za wysługę lat, aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu w wysokości 20%.

Uzasadniając uchwałę o zmianie wynagrodzenia wójta wiceprzewodniczący rady gminy Marek Tkacz przypomniał, że dotychczas wójt zarabiał najmniej spośród wójtów wszystkich gmin, a wynagrodzenie powinno być związane z jakością pracy.

– Wójt dał się poznać jako dobry gospodarz. Wydaje mi się, że przedstawione stawki nie są wygórowane. Może już nie będzie aż takich rozwarstwień, że jedni zarabiają ponad 12 tys. zł, a nasz 9. Może teraz to się trochę wyrówna – mówił wiceprzewodniczący Tkacz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

16
KOMENTARZE

avatar
1500
Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Tak po prawdzie to o ile mnie pamięć nie myli to pieniądze z nagród za pracę w rządzie ministrowie wpłacili nie biznesmenowi z Torunia ale do Caritasu i to chyba nie jest powód do wstydu.Swoją drogą ciekawe dlaczego PSL wystawił swojego kandydata na wójta w Dzierzgowie. Ale to już temat dla bardziej dociekliwych. Swoją drogą ta mania przyznawania nagród to chyba przesada patrząc na wysokość minimalnej płacy i średniej emerytury.Do tej pory dużo osób czeka na te obiecane wcześniej 100 mln. dla każdego – a odsetki lecą!

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Nie znając aktualnej przynależności partyjnej radnych z Dzierzgowa mam prośbę czy Pan Anonimowo lub ktoś inny może podać ilu jest aktualnie członków PiS,PSL,SLD,PO,Kukiza lub innych partii politycznych w składzie Rady Gminy w Dzierzgowie? Nie chodzi mi o nazwiska ale o ilość członków poszczególnych opcji politycznych żeby się odnieść do wyników głosowania pomijając czy podwyżka dla Pana Wójta była uzasadniona czy nie gdyż to jest już w wyłącznej kompetencji radnych. Dane o przynależności partyjnej głosujących też mogą wiele powiedzieć i nam wszystkim uzmysłowić kto tu właściwie i dlaczego ściemia. A tak przy okazji to kto to jest ten Pan Kaczor? Czy… Czytaj więcej »

Mocny ful
Gość
Mocny ful

Skoro gminę stać na podwyżke to spoko, tylko co do jakości gminy nie ma co porównywać się do innych. Może pod koniec kadencji będzie widać jakias poprawę . Pozdrawiam

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W 2 lata wyrównać lata zaniedbań …..Jeśli wykonalne zapraszam do kandydowania i dostanie Pan mocny 4 lata na dokonania .

Ggg
Gość
Ggg

Jak kaczor się dowie to będzie musiał oddać na PCK

Patryk
Gość
Patryk

Podwyżka dla wójta? A to nie miały być obniżki dla wójtów? Czegoś tu nie rozumiem…

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Najpierw to chyba trzeba będzie zjeść co najmniej kilo soli żeby się trochę połapać w tych meandrach gminnej polityki samorządowej. Ja też czegoś tu jak na razie nie rozumiem. Ale wszystko do czasu gdyż każdy widzi co się dzieje i ma własny rozum odpowiedzialny za siebie, swoją rodzinę i swoją małą ojczyznę. Jak to się mówi jest prawda czasu i prawda ekranu już wkrótce!

Fox
Gość
Fox

Widać nie taka biedna ta gmina. Wynagrodzenie podniosą, coca cole popijają… a na Gminne inwestycje pieniędzy nie ma

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Ależ ty spostrzegawczy-A przypadkiem może”” Kamienie”” powinny na sesji być? a pensje miały być wyrównywane a nie jedynie obniżane .Więc tu wyrównuje się by nie było zbyt wielkich dysproporcji między tymi samymi stanowiskami w Powiecie i kraju.
Można różne rzeczy w Gminie krytykować i czepiać się niedociągnięć-Ale szczerze co do jakości wykonywanej pracy Pana Rafała nie bardzo jest do czego.A już na pewno nie do wysiłku i energii jaką wkładanego w pełniącą funkcję-

Rado
Gość
Rado

To może jakieś konkrety, czego to wielkiego dokonał Pan wójt?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

No to trzym się kochany -lub kochaniutka…..LECIMY: -Kilkanaście odcinków dróg gminnych -Poprawa wizerunku na zewnątrz Gminy -Zaprowadzenie porządku wizualnego na terenie gminy -pozyskanie licznych funduszy umożliwiających przeprowadzenie inwestycji Gminnych -Remont remizy w Dzierzgowie i Dobrogostach -Mądre inwestycje umożliwiające zagospodarowanie niszczejącego budynku po starej szkole w Brzozowie N. -Racjonalne wykorzystanie funduszy -Widoczna codzienna praca w terenie i rozwiązywanie bierz spraw i wiele ,wiele drobnych innych rzeczy na które składa się nadzór nad właściwym funkcjonowaniem Urzędu Gminy ,podległych placówek np Szkół i.t.d. No i przede wszystkim zawsze i wszędzie sercem i całym sobą jest ze swoimi i za swoimi.Walczy o nasze sprawy… Czytaj więcej »

Krzysztof Brużdziak
Gość
Krzysztof Brużdziak

No Panie Mieszkaniec z taką oceną i z takim programem to co najmniej na radnego jak nie wyżej i to bez względu na sympatie i antypatie polityczne. Jak zawsze powinna liczyć się fachowość i predyspozycje!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Sympatyczny Panie Krzysztofie -dziękuje za wskazanie drogi życiowej -ale pozwoli Pan że nie skorzystam.A co do predyspozycji i fachowości to celna uwaga że kandydaci czy też pełniący funkcje mniejsze lub większe powinni owe zalety posiadać!!!I śmiem stwierdzić fakt że obecny wójt R.Kuciński owe zalety posiada i to tak szczerze bez względu na sympatie i antypatie polityczne !.Pozdrawiam.

Krzysztof Brużdziak
Gość
Krzysztof Brużdziak

Sympatyczny Panie Mieszkańcu! Może zamiast drogi życiowej potraktować to w kategoriach obywatelskich obowiązków? Brak aktywności i reakcji jest po prostu przyzwoleniem na działania,które są potem przedmiotem krytyki. Jestem zaskoczony podawaniem przez liczne grono przedstawicieli władz samorządowych jako zawodu – samorządowiec podczas gdy tego zawodu nie można znaleźć w wykazie zawodów jak i klasyfikacji zawodów i specjalności obejmującej przedstawicieli władz publicznych, wyższych urzędników i kierowników gdzie są umieszczeni np. parlamentarzyści, tacy politycy jak ministrowie czy przedstawiciele władz samorządowych jak starosta,radny. Brak aktywności nie wróży nic dobrego.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

I jeszcze może niektórzy lulki palą tak jak to drzewiej bywało już u Mickiewicza w Balladach i romansach?

Krzysztof Brużdziak
Gość
Krzysztof Brużdziak

Powyższe miało być pod ciekawym wpisem Pana Foxa czyli po naszemu o ile się nie mylę Pana Lisa ale nie wiem dlaczego zjechało na dół.