Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Plac zabaw na Wólce. To nie tak miało wyglądać panie burmistrzu!


Przemówienie burmistrza, przecięta wstęga, głośne okrzyki i komentarze rozczarowanych mieszkańców, sprzeczka wykonawcy z niepełnosprawnym na wózku, prezenty dla niepełnosprawnych, deklaracja wykonawcy, że w ciągu miesiąca nawierzchnia alejki będzie wystarczająco utwardzona, a potem beztroska zabawa specjalnie z tej okazji sprowadzonych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.  Tak w największym skrócie opisać można oficjalne otwarcie placu zabaw na Wólce wykonanego ze środków budżetu obywatelskiego, które odbyło się wczoraj o godzinie 9 – tej rano.


Zgodnie z warunkami konkursu ogłoszonego przez ratusz, plac powinien być ukończony do końca listopada 2017 roku. Jego wykonawcą jest firma „Novum” ze Szczytna, która wygrała rywalizację z rodzimą firmą państwa Ogrodowczyków, rodziców Marcina Ogrodowczyka, pomysłodawcy i autora koncepcji zagospodarowania skweru zlokalizowanego na zaniedbanej części terenu leżącego przy dawnej komorze celnej.

Otwierany wczoraj oficjalnie plac zabaw był już użytkowany  przez mieszkańców od piątku 8 czerwca, kiedy to urzędnicy miejscy poinformowali przewodniczącą zarządu osiedla Urszulę Sasiak, że można już korzystać  z placu, ale jeszcze dzień przed oficjalnym otwarciem trwały prace wykończeniowe prowadzone przez wykonawcę. Przede wszystkim problematyczna okazała się mineralno – żwirowa nawierzchnia alejki, na której właśnie dzień wcześniej utknął niepełnosprawny mieszkaniec Wólki, poruszający się na wózku.

Na oficjalne otwarcie przyszło kilkunastu mieszkańców, władze i urzędnicy, jak również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Otwierając plac zabaw burmistrz Sławomir Kowalewski m.in. przypomniał, że jest to zadanie wykonywane w ramach budżetu obywatelskiego, na które również on głosował i podziękował swoim pracownikom za sprawne wykonanie zadania.  W trakcie jego przemówienia dało się słyszeć ze strony mieszkańców głośnie okrzyki: „to nie powinno być odebrane, to bubel, to koncepcja burmistrza, a nie mieszkańców”. Również w późniejszych rozmowach mieszkańcy podkreślali, że to co zostało zbudowane, niewiele ma wspólnego z koncepcją, na którą głosowali w ramach budżetu obywatelskiego.

Następnie przemawiający w imieniu wykonawcy Cezary Sowiński, podziękował za zaproszenie na otwarcie i zadeklarował, że w ciągu miesiąca nawierzchnia alejki będzie już właściwie utwardzona, gdyż w celu właściwego utwardzenia potrzebuje na to czasu. Odnosząc się w pewnym momencie do niepełnosprawnego na wózku obecnego na otwarciu, którego wjazd na alejkę spowodował głębokie koleiny,zarzucił mu celowe działania i niszczenie nawierzchni.

Cezary Sowiński  zadeklarował również wolę wykonawcy wykonania dodatkowego elementu placu, a mianowicie piaskownicy dla osób niepełnosprawnych. Firma Novum ufundowała również dwie poduchy terapeutyczne, jako prezent dla mławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, którego przedstawiciel jednak nie był obecny.

Nieco spokojniej przebiegła dalsza część uroczystości. Do przecięcia wstęgi  burmistrz poprosił wykonawcę i grupkę dzieci. Gdy ta została przecięta, dzieci chętnie skorzystały z okazji do zabawy.

Sam autor koncepcji zagospodarowania tego terenu, wyraził umiarkowane zadowolenie z wykonanej inwestycji. Podkreślił, że dobrze, że skwer w ogóle powstał.

– Generalnie jestem tak trochę zadowolony. Nie o to mi chodziło, ale dobrze że cokolwiek jest – mówił Marcin Ogrodowczyk.

Za to dużo zastrzeżeń co do wywiązania się z deklarowanych w konkursie warunków miała Wioletta Ogrodowczyk, z ubiegającej się wcześniej o to zamówienie mławskiej firmy „Ogródeczek”. Podkreślała, że koncepcja złożona w konkursie zakładała co innego, dopiero w tracie realizacji dokonywano zmian.

Zastrzeżenia co do nawierzchni w alejkach podtrzymał Karol Safaryn, niepełnosprawny poruszający się na wózku.

– Sam fakt, że skwer na ul. Dworcowej powstał i doczekał się otwarcia to bardzo duży plus. Minusem na chwilę obecną jednak w dalszym ciągu jest nawierzchnia alejek wykonana z wierzchniej warstwy glinki, która gdy jest mokra wytrzymuje jakoś ciężar poruszania się i nie sypie się wszędzie, jednak gdy jest sucha, niestety jest bardzo sypka, wózek inwalidzki zakopuje się, poruszanie się na kulach jest uciążliwe, a dzieci wracają z placu zabaw całe w jasnym pyle – mówił Karol Safaryn.

Według wypowiedzi Cezarego Sowińskiego, wykonawca na wykonaną inwestycję udziela trzyletniej gwarancji, z możliwością jej przedłużenia na kolejne dwa lata, w przypadku wystąpienia wad. Potwierdził również, że miasto dokonało odbioru zadania bez zastrzeżeń.

– Dajemy gwarancję na  3 lata z możliwością przedłużenia o dwa lata, kiedy coś się będzie działo. Sporem jest tu nawierzchnia. Będziemy się starać, żeby wszystko było dobrze – mówił przedstawiciel wykonawcy Cezary Sowiński.

Gwarancja wykonawcy ma obejmować też roczną opiekę nad posadzonymi roślinami. W jej imieniu te czynności wykonywać będzie firma Agrosan, która również opiekuje się miejską zielenią.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
70 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szok!
Szok!
5 lata temu

Zadymka powstała. Szok!

Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu

do Ojojoj c.d.
Na otwarcie ofert zaproszona była przewodnicząca rady osiedla na godzinę 15ą. Była na czas,ale oferty zostały otwarte podobno o 14ej i wykonawcę wyłoniono mimo,że członkowie komisji nie wszyscy byli obecni.
Z pierwotnego zapisu w wymaganiach konkursowych alejki miały być gruntowe piesze i do ruchu rowerów, rolek, więc także i wózków, a przedstawiciel wykonawcy stwierdził, że ich umowa w inwestorem nie nakłada obowiązku wykonania alejek o takich parametrach -tylko ruch pieszy.
Co do zieleni-to miał być SKWER czyli teren zieleni a powstał plac zabaw w pełnym słońcu.
Moja żona Wioletta miała wiele uwag, ale wskazała wyłącznie błędy techniczno-projektowe możliwe do prostego usunięcia. Wszystkie urządzenia zabawowe i siłowe są ustawione w pełnym słońcu i niektóre z nich nagrzewają się do tego stopnia, że nie można z nich korzystać. Średnio rozgarnięty projektant albo rodzic z dziećmi wiedziałby jak temu zapobiec.
To tylko część moich wątpliwości w całości postępowania na linii Ogrodowczyk – Ratusz – NOVUM.
Moje wnioski po całej historii? Nie warto angażować się w żadne działania organizowane przez miejskie instytucje bo to strata czasu. Pomysły wykorzysta ktoś inny, postępowania są niejasne, właściwy wykonawca i tak zostanie wyłoniony choćby w II postępowaniu albo z odwołania. Życzliwi znajomi przestrzegali mnie,żebym się nie angażował. Byłem optymistą. Teraz zmądrzałem.
Jakiś konstruktywny komentarz Ojojoj???

Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu

do Ojojoj! Projekt syna wygrał w konkursie obywatelskim głosami mieszkańców miasta. Mój projekt w pierwszym konkursie nie przegrał rywalizacji z rynkowym potentatem, a w drugim konkursie wątpliwości jest aż nadto choćby przy zliczaniu poszczególnych elementów składowych. Zaproponowane w moim projekcie urządzenia siłowni składały się z trzech urządzeń po trzy stanowiska. Konkurencja zaproponowała cztery urządzenia dwustanowiskowe, ale w podsumowaniu więcej punktów otrzymało NOVUM bo urządzeń mieli więcej, mimo że stanowisk mniej bo chyba 8(4×2) to mniej niż 9(3×3). Po wykonaniu okazało się, że Ilość skurczyła się do 6 stanowisk. To twoim zdaniem jest OK?!
Zaproponowana w moim projekcie koncepcja oświetlenia terenu lampami ledowymi hybrydowymi została stanowczo!!! odrzucona przez „inżynierów z ratusza” bo niby bżdżą i „się nie sprawdzają”. Proponowałem 6 lamp. W terenie mamy 4. To też jest OK????
Ilość urządzeń dla dzieci mieliśmy porównywalną, a pierwotne zamierzenia trzeba było ograniczyć bo z czegoś trzeba było zaplanować finansowanie przebudowy linii energetycznej i likwidację słupa. To koszt ok 75000zł.podobny koszt poniosła konkurencja.
Zieleń. U nas trawniki z siewu i rzetelna pielęgnacja(koszenie co tydzień, nawożenie co miesiąc, pielenie cięcie i ochrona roślin – to są koszty i każdy powinien to przewidzieć. Automatyczna instalacja nawadniająca, przyłącze wody i fontanna -to też planowałem i mieściło się w budżecie. Nie ma. Przebudowa linii stała się priorytetem.

Ojojoj
Ojojoj
5 lata temu

Najlepiej byłoby gdyby Ogrodowczyk (syn) wygrał, Ogrodowczyk (ojciec) wykonał a Ogrodowczyk (matka) przyklaskiwała. Wtedy by wszystko pasowało.O to chodzi Panie redaktorze ?

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Ojojoj

Bardzo trafna ocena, dlatego ta rodzina zrobila sie tak aktywna na tym portalu, i bezpodstawnie, oczernia i kpi z niwinnych ludzi. Ludzi ktorzy na Wolce dają swym zaangażowaniem mozliwosc zmian.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Ojojoj, co Ty nie powiesz, kpi, oczernia – bardzo poważne zarzuty rzucasz tej rodzinie.
Dobrze, że do niej nie należę, moi znajomi też do tej rodziny nie należą co to kpi i oczernia.
Jedynymi którzy należą do tej rodziny to chyba jest burmistrz ze swoją ekipą i część pracowników oraz radnych, 😀

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Przyznaje CI rację Jarząbek, ale ta rodzina Ogrodowczyk zamiast wyżywać się na burmistrzu i jego ekipie który nie dał im zarobić to wyżywa się na Bogu ducha winnych aktywnych mieszkańcach Wólki. Czy takie postawy akceptujesz???

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A wyżywa się? – nie zauważam. Widzę natomiast, że Pan Ogrodowczyk pisze posty imiennie i przedstawia jasno sprawę jak wyglądał przetarg.
Kto imiennie zarzuci Państwu Ogrodowczyk wyżywanie się na mieszkańcach?
U nas, w Mławie jest taka tradycja, że jeśli komuś biznes się kręci, to trzeba mu nosa przytrzeć, trzeba promować obcych, swoich ganić, że są niesolidni.
No cóż, przyzwyczaiłem się do takich działań. Jak widać nawet burmistrz nie popiera, nie promuje i nie nakręca tutejszego biznesu (nie biorę tu pod uwagę Panów A. i L. oraz deweloperów, ale to wiadomo dlaczego) tylko obcy.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarzabek, widac ze masz dobre rozeznanie, ale jesteś w bledzie.A Pan Ogrodowczyk, odezwal się dopiero teraz, a co zrobil, dla obrony swych racji, jesli mialr wiedze w tamtym czasie. Dlaczego się nie odwolywal, jesli uważał ze przy przetargu narobiono tyle błędów, powinien poruszyc niebo i ziemie, jesli uważał że przetarg winno się unieważnić.A dlaczego w Mlawie, jest taka tradycja, a no dlatego ,że w mysl przyslowia ze lepiej z obcym, zgubić niz ze swoim znaleźć, komu jak komu ale Tobie nie muszę tego tłumaczyć. Niestety tak od poczatku wolnych wyborów, wyglada, w Mlawie PPP.

Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Bajki piszesz a powinieneś faktycznie zejść na ziemię.do nieba nie wszyscy mają dostęp.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu

Szanowny Panie z Panski postow widać ze bajki, to sam Pan lubisz pisać rozumie to niebo, jesli nie ma Pan dostepu to trzeba robic tak zeby mieć, widocznie ciężko Panu zrozumiec mlawskie zwyczaje. Napiszę wprost, chciał Pan za friko przetarg ofertowy wygrać. W swych staraniach widocznie nie mógł Pan trafić, do odpowiedniego „bożka”.’i dlatego tak wyszlor.

Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Chyba tego nie będę komentował. Bożkom życzę zdrowia.Jeśli wiesz to powiedz, ile i którym bożkom trzeba dać,żeby za frico nie było bo nie wiem.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu

Miałeś nie komentować a skomentowałeś –co z ciebie za przedsiębiorca który nie zna w Mławie Bożków, którzy pomagają wygrywać przetargi czy konkursy. Brak wiedzy niestety kosztuje.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Co by zyskał jakby się odwoływał, poza tym, że by go wyśmiano w ratuszu?
Trzeba mieć honor.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zyskał by ten Pan szacunek, wśród ludzi którzy prowadzą swe małe biznesy, że potrafi walczyć o swoje. Jarząbek to nie na tym polega MIEĆ HONOR. A jeśli tak będziemy pojmować te tematy, to wiele w Mławie nie zmienimy,

Animowy
Animowy
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

A ja myślałem, że w Mławie nie burmistrz daje zarobic tylko zlecenia się wygrywa w przetargach. Albo ja za młody, albo za głupi, albo nie stąd.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Animowy

Tak zlecenia się wygrywa w przetargach, ale jest ale…
Wygrywa ten, co trzeba, tak samo jak jak z konkursami na dyrektorów, zawsze wygrywa osoba protegowana przez burmistrza.
Dlaczego, to już sam sobie dopowiedz.

Ojojoj2
Ojojoj2
5 lata temu
Reply to  Ojojoj

Najlepiej byłoby gdyby burmistrz zrobiłt ten projekt obywatelski, burmistrz go wykonał i rzecznik mu przyklaskiwała. Bez żadnej konsultacji z mieszkańcami. Czy to chodzi panie Ojojoj?

Ktos
Ktos
5 lata temu
Reply to  Ojojoj

Lepiej by to wykonali podejrzewam

PR.
PR.
5 lata temu

Z drugiej strony głupie zagranie ze zmianą koncepcji to raz, a dwa, logiczne że ludzie nie będą zadowoleni po niedotrzymaniu terminu i wykonaniu na odwal aby oko cieszyło. Nie jest tajemnicą że mieszkańcy Wólki są „cienci” na Burmistrza, więc przed wyborami wszystkie inwestycje w tej części miasta powinny być na tip top lodziunia miodziunia. Strzał w kolano i tyle.

PIN
PIN
5 lata temu

Na to głosowali mieszkańcycomment image

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Dlaczego wykorzystano do tej akcji dzieci ze szkoły ktos pytał rodzicow o zgodę

Observer
Observer
5 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Miało być miło i wesoło, a dzieci są do tego idealne.
Burmistrz uważał, że nieliczni mieszkańcy którzy jednak przybędą na to nieszczęsne otwarcie nie będą mieli śmiałości mówić prawdę w oczy przy dzieciach.
Użycie dzieci do tych rozgrywek było obrzydliwe.
Dziwię się tylko nauczycielom, którzy je tam zaprowadzili jak owce na rzeź.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Observer

A co mieli zrobić nauczyciele, jak dostali prikaz??

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Prikaz to może sobie władza dawać, to nie władza absolutna.
Nauczyciele bardzo źle postąpili mieszając dzieci w zagrywki burmistrza, ja gdybym był rodzicem, któregoś z tych dzieci, nie zostawiłbym tego bez echa.
To jest nieetyczne.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Aleś Ty bohater, jak sprawa Ciebie nie dotyczy, tak pisać to i ja potrafię,m ale ci ludzie są właśnie zależni od tej władzy, czy tego chcą czy nie mają wykonywać polecenia /prikaz/. Jak będziesz rodzicem to wtedy pokażesz co potrafisz, bo teraz twe rady są nie adekwatne do sytuacji, jaka jest w chwili obecnej.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Jestem rodzicem, ale nie małolatów.
Gdyby nauczyciele jak jeden mąż stanęli burmistrzowi okoniem, to co by im zrobił? hę? – nic!!!

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Widac że mam możliwość prowadzić wymianę poglądów na nasze mławskie tematy z powaznym czlowiekiem, seniorem, i posiadajacym co nie co wiedzy, jak to w Mławie dziala WŁADZA, i dobrze otkrywajmy rąbka tej tajemnicy, bo coraz blizej wyborów, może wreszcie doprowadzimy do zmian ktore Mlawie, są bardzo potrzebne, moze wytedy, nie bedzie przetargowych przekrętów, i drobny mławski biznes, też bedzie mógł wygrywać przetatgi.

Elka
Elka
5 lata temu

Na nic wasze utyskiwania mieszkańcy Wólki. Ja i tak, podobnie jak moi koledzy i koleżanki zagłosujemy na obecnego włodarza. Obecny włodarz nie tylko jest przystojny, ale i pięknie przemawia. I ma świetnie opanowaną i wyuczoną sztukę erystyki (pewnie nawet, biedacy, nie wiecie co to jest he he?), i dlatego każdy z nim przegrywa w dyskusji.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Elka

Elka zapomnialas dopisac, że Ja i tak podobnie jak moje koleżanki i koledzy zatrudnieni w Ratuszu zaglosujemy na obecnego wlodarza. W swoim slownictwie jestes bardzo biedna. Jest tak przystojny że widac go z daleka nawet wieczorem tak swieci tą lysino. Nikt ci nie zabrania twój glos twoja sprawa.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Elka

Wygląda na to, że chcesz razem ze swym szefem Burmistrzem być ” mławską boginią niezgody kłótni i waśni. Tą wyuczono sztuką Burmistrza jest właśnie –niezgoda, kłótnia i waśnie a nie godzenie skonfliktowanych stron tego wam obojgu brakuje, czego przykład takiego postępowania swego czasu dał właśnie na Wólce. A przystojny jest jak marszałek RYSZARD TERLECKI. Po tym poście śmiać się możesz sama z siebie–twe wiadomości są cieniutkie, i wpadłaś jak śliwka w kąmpot.

obiektywna
obiektywna
5 lata temu
Reply to  Elka

U burmistrza opanowana sztuka erystyki? – ale żeś wymyśliła.
Większej głupoty to nie słyszałam jak żyję.
Burmistrzowi w ogóle brak opanowania, to widać na sesjach rady miejskiej.
a że on miałby jeszcze łagodzić spory? nawet na swoją stronę? no nie.
Opanowaną to ma do perfekcji sztukę manipulowania ludźmi i jak widzę, Ty dałaś się mu zmanipulować w 100 %.

Shield electro
Shield electro
5 lata temu

Pokurcze z urzedu sie odezwaly.
Atakuja mieszkancow Wolki.
Cwaniaki obawiaja sie, ze z ratusza wygryzie ich Pol, albo Burchacki.
Walka dopiero się zaczyna.
Powodzenia kolarzu.

prawda
prawda
5 lata temu

No to ja ciekawa jestem jak będzie wyglądało otwarcie tężni które mają powstać za 5 lat niby z inicjatywy tego pszybyszeskiego. Ciekawe czy będą miejscowi pijacy narzekać że ławeczki za krótkie i wyspać się nie idzie? I wiecie co jeszcze mnie najbardziej ciekawi? Czy przyjedzie niepełnosprawny na wózku przetestować czy się nie zakopie w mule solankowym oraz czy opary nie są zbyt żrące dla delikatnych elementów wózka inwalidzkiego.
PS. Na wiadukt nie liczcie, nie ma szans. Są jakieś tam mgliste nadzieje na kładkę ale to też nie w takim kształcie jak przedstawiano. Skoro mieszkańcy wólki robią dym z powodu tak nieistotnej kwestii to na żadną kładkę zupełnie nie zasługują. Jeszcze powiedzą że ich prowadzi w złą stronę niż chcieli albo przyjedzie pan seweryn na wózku i powie że nie przejdzie bo za grząsko/wąsko/krzywo/śląsko.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  prawda

Jakim trzeba być IDIOTO zeby pisać taki post, dzieki temu Przybyszewskiemu, to przynajmniej, coś na tej zapyzialej Wolce się dzieje, to miedxy innymi dzieki niemu Wólka ożyła, nie zapominaj że jest jeszcze kilka osob które poświęcają swoj czas, aby Wolka, byla Wolko. A jesli tak bardzo przeszkadza Ci ten mlody zapaleniec, ktory za eszelko cene dozy do tego aby i na Wolce coś zrobić, dla jej mieszkancow. Powinieneś wiedziec, niech Psy szczekają, a karawana i tak dalej pojedzie, bez ciebie nieudaczniku. A zawiść jest najgorszą, cechą, TWOJ POST JEST OBRZYDLIWY.

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  prawda

Zwiąż nogi, posadź d..ę na wózku i pojeździj tak przez tydzień po nasze pięknej mieścinie to może przestaniesz pisać takie durne teksty. Może kiedyś ciebie spotka potrzeba spojrzenia na świat z perspektywy pana Karola. Nie życzę ci tego, ale postaraj się zrozumieć człowieka, któremu nie wszędzie jak tobie się dostać.

łubudubu
łubudubu
5 lata temu

Bareja i tym razem się chowa.

zdezorientowana
zdezorientowana
5 lata temu

A Karol a Ty dzieci masz? czy Ty masz tam jakieś dla siebie urządzenia ? bo nie kumam. ja dzieci nie mam to na plac zabaw się nie pcham.

Observer
Observer
5 lata temu

Czy plac zabaw jest tylko dla dzieci? czy też może są tam ławki, żeby można było posiedzieć? Urządzenia do ćwiczeń są dla dzieci?
Czy jest jakaś dyskryminacja?
Jest jakaś tablica, kto tam może wchodzić, a kto nie?

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  Observer

Pisać bzdury to każdy potrafi, na jednym z.mlawskich portali wyczytałem że Pan Burmistrz powiedział że jest to najlepiej urzadzony plac zabaw w miescie. Więc o co chodzi.

gskqy
gskqy
5 lata temu

Słusznie. Po co sie pchać. Żeby udowodnić ze sie nie da rady przejechać? Tylko co z tego wynika? Gdzie jest cel? Po cos ty tam w ogole na tym wózku przyjechał? Naprawdę popsułeś sobie tylko opinię z sprawą złych doradców i juz dzisiaj ci mówię ze na tym dużo stracisz. Od tamtego dnia ludzie nie będą juz patrzeć na ciebie tak jak wcześniej i na 1% liczyć tez nie ma co.

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  gskqy

Po to na tym wozku pojechał,żeby się przekonac osobiscie, ze niestety naWolce są bardzo podli ludzie.

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

Dzięki panu Karolowi m.in. istnieje coś tak ważnego jak społeczny nadzór nad publicznymi inwestycjami. Na tym skwerze miały byś alejki dla rowerów, deskorolek i łyżworolek. Dobrze, że zjawił się na otwarciu człowiek z problemami zdrowotnymi bo w ratuszu ktoś chyba zapomniał, że takich mieszkańców też mamy. Czy lepiej by to wyglądało jak na otwarcie przyszły by dzieciaki na rolkach? czy to wtedy byłby SABOTAŻ jak to określił pan Sowiński z NOVUM? czy te dzieci odesłał by szkoły, a może palcem by pogroził.

Anonim
Anonim
5 lata temu

Oho, ratuszowo skoczyło do ataku, atakujcie, atakujcie, bo, jak burmistrzem zostanie ktoś inny, to ze spuszczonymi głowami będziecie uciekać z ratusza, bo was pogonią klakierzy, a wasz król cienko przędzie. Zacznijcie się pomału pakować i lepiej nie ryczeć, tylko cicho siedzieć.
Prawda boli, prawda w oczy koli.
Bubel za bublem oddajecie do użytku, bo nie płacicie z własnej kieszeni.

oburzona
oburzona
5 lata temu

Ośmieszyli się krzykacze, przybyszeskie i serafiny, te dzieci podobno nie wiedziały co się dzieje i dlaczego ci ludzie się drą. Mój syn po przyjściu do domu zaczął mi zadawać trudne pytania, co te panie tam chciały zrobić zamiast tego placu zabaw że im się tak to bardzo nie podoba? Szkoda że tam razem z dzieckiem nie poszłam bo powiedziałabym do słuchu paru pajacom.

Gratulator
Gratulator
5 lata temu
Reply to  oburzona

Szkoda, że przyszłemu dziadkowi nie przyszła pani pogratulować wnuczka albo wnuczki.
Wszak dziadek tak pięknie przemawiał.
Może jednak warto mu pogratulować?

Gratulator
Gratulator
5 lata temu
Reply to  oburzona

Czy serafiny o przybyszeskie to nowe postaci w hierarchii aniołów, Droga pani?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Takie bicie piany na siłę

Anonim
Anonim
5 lata temu

Ktoś powiedział, że Wólka to stan umysłu. Już nie można słuchać tych narzekań, oczekiwań, zazaleń. Mam nadzieję że miasto daruje sobie ten wiadukt

Anty Ratusz!
Anty Ratusz!
5 lata temu

Urzad Miasta wystawił wszystkich do wiatru.
Urzad Miasta do wymiany, tak jak te alejki na skwerze przy. ulicy Dworcowej.

Patryk
Patryk
5 lata temu

Ale jak to? Mieszkańcy mają czelność mieć własne zdanie na temat tej inwestycji? I to jeszcze zdanie krytyczne? Przecież wszystko co zrobi nasz burmistrz jest cudowne i genialne. No nie rozumiem zupełnie mieszkańców.

abcdefgh
abcdefgh
5 lata temu

a pan Kamilek jak patrzy na Burmistrza na zdjęciu jak rozmawia z panem Karolem… patrzy z wrogością… to tylko moje prywatne zdanie.

haha
haha
5 lata temu
Reply to  abcdefgh

patrząc na pana kamilka nie wiem w sumie gdzie on się patrzy bo źle mu z oczu patrzy

Anonimowo X
Anonimowo X
5 lata temu
Reply to  abcdefgh

Odczep się od Pana Kamila, gdyby nie jego dzialanie, dla mieszkańców Wolki, to dalej by tam rosly chwasty

haha
haha
5 lata temu
Reply to  Anonimowo X

On się nadaje, właśnie do pielenia chwastów chyba bo na wszystko inne jest za krótki. Retoryka zerowa, znajomości brak, prezencja mierna. NIestety w tym kraju polityka to układy z grubszymi rybami ze stolicy i okolic a tego małego pokurcza nawet nikt nie zauważy. No, ewentualnie jakiś reporter który zrobi raz na rok zdjęcie z takiego właśnie zajścia jak ten cyrk który na tym placu urządził.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  haha

Śmiać to sie mizesz sam z siebie, tobie inteligencie to nawet tych chwastow nie dał by ci pielic nadajesz się jedynie do wywozenia GNOJU

anna
anna
5 lata temu

To co, że burmistrzowi nie wyszedł ten plac i skwer. I tak na niego zagłosuję. Nasz burmistrz pięknie przemawia i jest przystojny.

seniorka
seniorka
5 lata temu
Reply to  anna

Nie będę komentować.
Anno, współczuję gustu…

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  anna

Jesli ty jesteś tak przystojna jak Burmistrz to wspolczuje tobie i rodzinie.

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  anna

sarkazm-sztuka zbyt trudna i niezrozumiała w odbiorze. Takie czasy.

Mława
Mława
5 lata temu

Opis niezgodny ze zdjęciami – na zdjęciach nie widać, że niepełnosprawny wjeżdżając na nawierzchnię robi ślady na niej i zapada się. Bzdura!

mławianka
mławianka
5 lata temu
Reply to  Mława

Proszę tu można zobaczyć, na grupie Piękna Mława: https://www.facebook.com/groups/120173038399282/permalink/516008808815701/

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Skąd tam się wzięli mieszkańcy Wólki?
Tam miały być dzieci ze Szkoły Podstawowej nr $ i nikt więcej, a tam jeszcze mieszkańcy i niepełnosprawni też. No coś podobnego. I bruździli jeszcze „burmiszczowi”, no jak tak można. Szanowny niepełnosprawny, to jest plac zabaw dla dzieci, a nie dla dorosłych i to jeszcze na wózkach, alejki czy też alejka nie jest przystosowana do takiego obciążenia i dlatego się zapada – dzieci są przecież lekkie.
To że dzieci wracają z placu brudne, to tak musi być. Dzieci się dobrze bawią, a jak się dobrze bawią, to muszą być brudne.
Burmistrzu nie wmawiaj ludziom, że Pan na to głosował, bo ludzie w co jak w co, ale tw tę bajkę to nie uwierzą nigdy. Jesteśmy również homo sapiens i umiemy korzystać z szarych komórek

Karol S.
Karol S.
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Drogi @Jarząbek.
Jedni nazywają ten teren parkiem, inni skwerem a jeszcze inni placem zabaw. Osobiście uważam że wszystkie określenia pasują.
Na Twoje pytanie „skąd mieszkańcy?” odpowiedź jest bardzo prosta – jesteśmy sąsiadami tego terenu 😉
„Skąd niepełnosprawni?” – bo to teren publiczny.
Jeśli chodzi o alejki to na dobę przed otwarciem były utwardzane po raz kolejny co nie zdało do końca rezultatu.
Jestem niepełnosprawny ruchowo i chciałbym korzystać ze sprzętu do ćwiczeń jak każdy pełnosprawny mieszkaniec oraz gość Naszego miasta.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  Karol S.

Karolu, to był sarkazm,
bo władza boi się mieszkańców Wólki. Prawdopodobnie dlatego na stronie UM ukazała się informacja o oficjalnym oddaniu placu zabaw w przeddzień tego otwarcia, czyli 20 czerwca, inne mławskie portale w ogóle nie informowały o tym, być może nie wiedziały nawet.
Oczywiście, że niepełnosprawni mają takie same prawa jak wszyscy i wszystko powinno być tak zrobione, żeby wszyscy mogli korzystać z tego placu zabaw, mam jednocześnie nadzieję, że mieszkańcy przegłosują w tym roku projekt obywatelski dotyczący parku przy Dworcowej, co jest kontynuacją tego placu.
Wykonawca powinien za tę fuszerkę ponieść karę finansową, nie dość, że pół roku opóźnienia z wykonaniem, to jeszcze na dodatek bubel.
Karolu jeśli poczułeś się obrażony, to przepraszam, nie to było moim zamiarem 🙂

Rozsądku trochę
Rozsądku trochę
5 lata temu
Reply to  Karol S.

Nie ośmieszaj sie już człowieczku. Poszedłeś krzyku narobić i w sumie wyszło ci jak zawsze. Jeśli to miejsce jest twoim zdaniem niedostosowane do twoich wyśrubowanych standardów to je po prostu omijaj. Dziękuję.

wynajem
wynajem
5 lata temu
Reply to  Karol S.

Skąd tam niepełnosprawni?? Na logikę, jak popylasz na wózku i widzisz schody to szukasz innej drogi, tak czy nie? To jest jakiś absurd. Wynajęli cię tam żebyś podjął próbę kogoś zdyskredytować? Prosisz ludzi o pomoc i 1% a sam się tak zachowujesz niszcząc publiczne mienie? Jaki przykład dzieciom dajesz człowieku?

Gratulator
Gratulator
5 lata temu
Reply to  wynajem

Ratuszowy piesku- zamknij klapę. Niepełnosprawni mają prawo korzystać z tego parku.
Publicznie to ty ze swoim szefem niszczysz publiczne pieniądze w niszczarce do dokumentów za grube nasze – publiczne pieniądze.

BASIA
BASIA
5 lata temu
Reply to  Gratulator

niech korzystają, ale petów nie rzucają.

pfff
pfff
5 lata temu
Reply to  wynajem

A jest tam tabliczka „Uwaga! Nawierzchnia nieprzyjazna niepełnosprawnym” ? Może póki co oznaczenie powinno być, bo na oko to ścieżka jakoś schodów nie przypomina i wydaje się utwardzona.

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x