Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwa lata pozbawienia wolności za molestowanie. Ksiądz Piotr B. skazany


Ksiądz Piotr B. były proboszcz parafii Szreńsk  został skazany nieprawomocnym jeszcze wyrokiem Sądu Rejonowego w Lipnie na łączną karę dwóch lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej a także w poczet kary sąd zaliczył mu okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Ksiądz Piotr B. od grudnia  2017 r.roku przebywa na wolności.

16 grudnia 2016 r Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła ks. Piotrowi B. byłemu już proboszczowi parafii św. Wojciecha w Szreńsku zarzuty dotyczące dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec dwu pokrzywdzonych. Jedna sprawa dotyczyła okresu, gdy był proboszczem w Skępem, druga – proboszczem w Szreńsku.

Sprawa początkowo trafiła do Sądu Rejonowego w Mławie, stąd przeniesiona została do Sądu Rejonowego w Lipnie, czego uzasadnieniem było to,  uzasadniało to, że większość osób podlegających wezwaniu na rozprawę zamieszkuje na terenie właściwości tegoż sądu.

Równocześnie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Płońsku, który rozpatrzył Sąd Rejonowy w Szczecinie, gdzie przebywał wówczas ks. Piotr B., duchowny został tymczasowo aresztowany. Z aresztu wyszedł w grudniu 2017 roku, wynika więc, że połowę kary już odbył.

 red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

21
KOMENTARZE

avatar
1500
zdruzgotany
Gość
zdruzgotany

Ksiądz świetnie się miewa,j nawet założył nowy profil na Facebooku- Piotr Brzeźik przez który może komunikować się z dziećmi- no chyba ,że ktoś podszywa się pod księdza?W przeciwnym razie to szczyt bezczelności ze strony księdza.

parafianin tego ???
Gość
parafianin tego ???

Za MOLESTOWWANIE !!!!!!!!!!!!! Przezyłem już trochę lat mam dzieci i wnuki ale nie wiem jak można zajść w ciążę od > molestowania ???? a w ostatnim przypadku tak było i dla tego się wydało / ANONIMOWO X szkoda ze to nie twoja córka albo wnuczka bo byś inaczej śpiewał.

parafianin
Gość
parafianin

jesteś pewien , że ów ksiądz spłodził dziecko??? Masz na to jakieś dowody. Czy przyznał się do ojcostwa i płaci alimenty???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na pal nabić publicznie

he he he
Gość
he he he

Smakosz w sutannie.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Bardzo obrzydliwe posty, po prostu chamskie, i Ty ADMINIE NA TO POZWALASZ. ZGROZA!!!

do Anonimowo X
Gość
do Anonimowo X

Nic bardziej obrzydliwego od tego co on robił to nie ma !

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

A co to ten ksiądz był twoim kolego, ja nie bronie takich zachowań, ale bronie, się przed takimi wulgaryzmami jakie prezentujecie na portalu, robiac z niego smietnik CHAMSTWA.

Danuta
Gość
Danuta

Śmietnik zrobił sobie sam ze swojego życia,jest smieciem-bo tylko śmieć może wykorzystać niewinność dziecka dla pedofilskich przyjemności.Jak możesz człowieku bronić kogoś takiego?Jesteś pedofilem-czy idiota z wypranym mózgiem tylko?Sutanna nie zobowiązuje do szacunku-a wiara w Boga to nie ksiądz.Nie mylisz tego?

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Opamiętaj się kobitko, i ponownie przeczytaj mój post, z twego postu widać że trzeba ci wkładać łopatą do tej pustej łepetyny i tłumaczyć , bo z logicznym rozumowaniem jest u ciebie tak samo jak u tych co pisząc rzucają obelgami, tym postem dołączyłaś do nich. W moim poście chodziło o to że śmietnik takim pisaniem, robicie z tego poczytnego portalu, nie zastanawiacie się że te strony odkrywają także dzieci–czy nie jest wam wstyd pisać takie wulgaryzmy. Po przeczytaniu twego postu wychodzi na to że sama jesteś śmieciem, i nie oceniaj kogoś według siebie, i zadaj sobie pytanie —kim ty jesteś… Czytaj więcej »

Kobieta
Gość
Kobieta

Chyba wyznawca Korwina ” Kobiety do garów i rodzenia dzieci” a one śmią swoje zdanie wyrażać, to Cie zdenerwowały?

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

I co takim ludziom KOBIETOM jak Ty tłumaczyć, nie jestem niczyim wyznawcą, jeśli odpowiadają ci takie wulgaryzmy jakie publikuje być ,może Twoja koleżanka Danuta, to Twoja sprawa, masz do tego prawo, ale ja z takim chamstwem nie mogę się pogodzić, tym bardziej że nieznajomą osobę, tak bezczelnie obraża że jest pedofilem i idiotą. A jeśli odpowiadają Ci takie teksty–to jednak Korwin ma rację jednak do garów, i rodzenia dzieci sie nadajecie, i przestańcie się zajmować tym co sprawia Wam Kobietom taką trudność w ocenach, bo to świadczy tylko zle o takich Paniach

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Danuta przeczytaj jeszcze raz mój post, bo z twego postu wynika że zrozumiałaś go na swój sposób. Czytając Twój post w który rzucasz na nieznane sobie osoby takimi oskarżeniami, zastanawiam się sam skąd u Ciebie taka nienawiść, dochodzę do wniosku że przeżyłaś sama taką przygodę, w młodości, i dlatego piszesz takie idiotyzmy. I naprawdę przestańcie z tego portalu robić śmietnik bo to przekracza już wszelkie granice.

Anonim
Gość
Anonim

Wszelkie granice , granice przyzwoitości to przekroczył ów ksiądz.
W więzieniu, współwięźniowie dadzą mu szkołę życia, bo za pedofilię sami w3ymierzają takim s..m karę.

Mławianka
Gość
Mławianka

Tak, do dwójki razem chodziliśmy, aż się tego wstydzę.

Ryba
Gość
Ryba

Widać ze nie masz dzieci i nie jesteś empatyczny Anonimowo X. Imprezy tak bzdurnym wyroku w stosunku do sprawy nie dziwne ze ludziom emocje się włączyły i nerwy puściły. Dodatkowo kler ma przyzwolenie rzadu na wszystko byleby suweren im zdobywali. Obrzydliwe. Myśle ze jest wiele osób tak myślących tylko każdy w domu o tym mówi. Powinnismy wziąć się za kiece. Nie dawać na tace bo maja na swoje dzieci i karty. Nie masz kasy? Nie pochowa Cię nawet.

Anonimowo X
Gość
Anonimowo X

Ryba–jesteś w błędzie mam dzieci o wiele starsze od Ciebie, i jestem przekonany że nie pozwoliły by sobie na to aby pisać takie tekst jak np. Danuta, ja nie pochwalam takich zachowań ale nie można być tak bezczelnym, w ocenie tego faktu i kary. Zgadzam się co do twego stanowiska wobec KLERU.

Farsa
Gość
Farsa

Ten wyrok to kpina. Pouzywał sobie dzieci i rok posiedzieć a w między czasie spowiadał i mszę odprawiał? Porzadniccy! Jeszcze go może w szpitalu zamkną? Co na to biskup?

Grubson
Gość
Grubson

Kastracja to już na koniec hu… Na pal i po milimetrze dziennie nabijac

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Masz racje na pal a genitalia psom na pożarcie…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zalecana kastracja jego i jemu podobnych!!!