Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oskarżony o spowodowanie wypadku pod Pawłowem nie przyznaje się do winy


O wypadku w Pawłowie, w którym śmierć poniosło pięć osób, a cztery zostały ranne pisały nawet ogólnopolskie media. 18 czerwca przed Sądem Okręgowym w Płocku rozpoczął się proces kierowcy busa oskarżonego o sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć wielu osób. Oskarżony nie przyznał się do winy, odmówił odpowiedzi na pytania i nie chciał uczestniczyć w dalszej części rozprawy.


W sprawie wypadku drogowego, w którym  śmierć poniosło pięć osób, a cztery zostały ranne doszło w miejscowości Pawłowo (gm. Szydłowo) w  dniu 27 marca 2017 r. Akt oskarżenia wpłynął do do Sądu Okręgowego w Płocku  29 stycznia2018r.

Prokuratura zarzuca kierowcy busa popełnienie czynu z art.173§1 i 3k.k., to  jest  sprowadzenie  katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć wielu osób, co zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

– W dniu 18.06.2018r. oskarżony złożył wyjaśnienia. Nie przyznał się do winy. Odmówił odpowiedzi na pytania.  Po czym za zgodą sądu opuścił salę rozprawa, nie chciał uczestniczyć w dalszej części rozprawy – podaje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy SO w Płocku.

Na pierwszej rozprawie Sąd przesłuchał 9 świadków, na kolejną zostali wezwani 4  świadkowie  i biegli  z zakresu  medycyny sądowej, psychiatrii, psychologii oraz zakresu badań technicznych pojazdów samochodowych.

JK

zobacz także:

AKTUALIZACJA. Tragedia na drodze koło Pawłowa. Pięć osób nie żyje, cztery są ranne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ramzes
Ramzes
5 lata temu

No toć to nie jest jego wina tylko wina rowerzysty, kierowcy ciężarówki z naprzeciwka i przyczepki a jemu należy się odszkodowanie od nich a ponadto odszkodowanie za niesłuszne oskarzenie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x