Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie SP nr 7 pomagają pszczołomAkademia Przyjaciół Pszczół Lea i magiczny kryształ to przyrodniczy program edukacyjny, który w innowacyjny sposób uczy jak chronić pszczoły. Uczestniczyli w nim uczniowie kół przyrodniczych kl. IV – VII zdobywając fascynującą wiedzę o tej grupie owadów.

Rozwiązywali zdania w grupach i indywidualnie. Dowiedzieli się jaką rolę pełnią pszczoły w naszym życiu, z jakimi zagrożeniami się spotykają i jak możemy im pomagać. Uczniowie indywidualnie pracowali na platformie edukacyjnej, gdzie zamieszczali relacje z wykonanych zadań, biorąc udział w grze z uczniami z innych szkół w Polsce (grywalizacja). Poznanie bliżej życia pszczół, ułatwiały elementy gry, bohaterowie i ich przygody. Wspólnie wykonane zadania to: gatunki pszczół, dzień z życia pszczoły, rośliny bogate w pyłek i nektar, rola pszczół w powstaniu różnych produktów, plan założenia miejsca przyjaznego pszczołom oraz jego założenie, młodzi ambasadorzy pszczół, życzenia dla pszczół, happening o pszczołach, przeprowadzenie lekcji dla młodszych dzieci oraz gry w terenie, nagraliśmy spot na temat dlaczego potrzebujemy pszczół, wykonaliśmy zdjęciowy reportaż o stołówkach pszczelich, szukaliśmy ogrodów przyjaznych tym owadom. W ostatnim zadaniu pszczoły udzieliły wywiadu naszej reporterce Zuzi w studio programu Twój ogród. Dwa miesiące trwała grywalizacja. Uczyliśmy się i bawiliśmy pogłębiając wiedzę o zależnościach pomiędzy roślinami, pszczołami i ludźmi, obserwowaliśmy przyrodę wokół nas i dowiedzieliśmy się jak i dlaczego warto pomagać pszczołom.

W ogólnopolskiej grywalizacji wzięli udział uczniowie z 322 szkól, wypracowaliśmy ósme miejsce, czekamy na nagrodę, którą jest terenowy mikroskop, pudełka z lupą i miarką, sieci workowe i przewodniki przyrodnicze.

Uczniowie i nauczyciele przyrody
Halina Rakowska, Ewa Ronkiewicz
SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Nasturcja Mławska
Nasturcja Mławska
5 lata temu

Moje oczy się radują. Fantastyczny program! Może inne szkoły pójdą tym tropem.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x