Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sukces rodziny z Wiśniewa


fot. SP w Wiśniewie


Rodzina Mazurków z Wiśniewa  otrzymała trzecią nagrodę w ogłoszonym przez Kurię Diecezjalną w Płocku konkursie „Moja rodzina – drzewo genealogiczne”.  

Rodzice – Izabela i Zenon – oraz ich syn Jakub, uczeń  II klasy gimnazjalnej w wiśniewskiej Szkole Podstawowej, wspólnie  sporządzili  drzewo genealogiczne własnej rodziny, a Kuba dodatkowo napisał esej o swoim pradziadku Tadeuszu Majewskim. Urodził się on w 1917 r. w Waśniewie k. Janowca  Kościelnego. Jako 22-letni mężczyzna, żołnierz 13. Pułku Piechoty  w Pułtusku,  walczył w kampanii wrześniowej. Pod Modlinem dostał się do niewoli niemieckiej, spędził ją w obozie jenieckim w Woldenbergu (Dobiegniewie na ziemi lubuskiej). Po zakończeniu działań wojennych zamieszkał pod Szczecinem i tam zmarł w 2003 r.

Obie prace wysoko oceniło jury konkursu. Wręczenie nagród i wyróżnień  laureatom odbyło się w Płocku z udziałem ks. biskupa Piotra Libery.

MP

fot. SP w Wiśniewie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x