Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podaruj książkę na Jana!


Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza do przyłączenia do akcji „Książka na Jana”, która odbędzie się w najbliższy piątek, 22 czerwca w pasażu przed biblioteką w godz. 11.00 – 13.00. Przyjdź ze swoją publikacją i obdaruj kogoś książką, bądź sam daj się obdarować.

Polski Press Club w porozumieniu z Biblioteką Narodową i bibliotekami w całej Polsce ustanowił 24 czerwca – dzień imienin Jana Kochanowskiego polskim świętem książki.

Jan Kochanowski to najwybitniejszy polski pisarz epoki odrodzenia, twórca literackiej polszczyzny, któremu udało się połączyć klasyczne europejskie formy literackie z polską mową, obyczajowością i tradycją.

Podczas spotkania rozdawane będą książki pochodzące od osób, które z różnych względów muszą się ich pozbyć, a nie chcą wyrzucić ich do śmieci, więc przekazują je bibliotece. Mottem akcji jest hasło:

„Dawajmy sobie książki na Jana.
Podarujmy tego dnia ludziom,
których podziwiamy, lubimy i kochamy… książkę.”

źródło: UMM/oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Maxim
Gość
Maxim

Byłam, szkoda że tak krótko.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Beznadziejny termin.. Nikt nie skorzysta

Aska77
Gość
Aska77

Dlaczego w czasie, kiedy ludzie są w większości w pracy?

pryszcz
Gość
pryszcz

Dokładnie. Pewnie akcja skierowana jest do seniorów oraz dzieci i młodzieży. Szkoda.