Mławianka przegrywa na koniec. Trzy debiuty

W ostatnim meczu sezonu trener Mławianki Maciej Rogalski postawił na młodzież. Rywalizację z Huraganem Wołomin kończyło pięciu juniorów. Dla Mateusza Adamskiego, Sebastiana Tejsa i Jakuba Czaplickiego był to nawet debiut w seniorskiej drużynie naszego klubu.

Dwóch zmieniło na boisku swoich kolegów z rocznika 2001 – Macieja Hinburga i Huberta Jaworskiego (wybiegli w wyjściowym składzie). Do tego trzeba dodać także Mateusza Berestowskiego. Po raz drugi ten młody bramkarz zagrał od pierwszej minuty. Niestety tym razem nie zdołał zachować czystego konta.

Choć wszystko rozpoczęło się kapitalnie dla mławian. Już w 1. minucie objęli prowadzenie – dośrodkowanie Nazara Lituna za sprawą błędu bramkarza przeciwników (źle obliczył lot piłki) wykorzystał Piotr Melchinkiewicz.

Jednak gospodarze takim początkiem się nie załamali. Szybko wyrównali, a nim minęły kolejne minuty, wypracowali sobie przewagę dwóch trafień (3:1). Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Żmuda.

W 60. minucie miejscowi gracze wyprowadzili kolejny cios. Litun zatrzymał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia nie oszczędził Ukraińca – pokazał mu żółtą kartkę, a ponieważ było to drugie takie upomnienie, mławianin musiał się przedwcześnie udać do szatni. Dodatkową karą była „jedenastka”, zamieniona przez Patryka Pięcka na bramkę.

To rozstrzygnęło losy konfrontacji, choć bramki nadal padały. Pięcek dorzucił kolejne trafienie, celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się także Marcin Tomczak. Ostatecznie Mławianka strzeliła dwa gole, choć sytuacji było znacznie więcej. Z kolejnego wolnego Tomczak przymierzył w poprzeczkę, w dogodnych sytuacjach spudłowali także Rogalski, Hinburg oraz Krystian Gosik.

Huragan Wołomin – MKS Mławianka Mława 5:2 (3:1)
Mławianka: Berestowski – Jaworski (70. Mikłowski), Samluk, Białoskurski (80. Czaplicki), Litun, Stryjewski (77. Tejs), Rogalski, Tomczak, Pocieżnicki (46. Gosik), Melchinkiewicz (56. Wróblewski), Hinburg (77. Adamski)