Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podsumowanie akcji „Cała Wieczfnia czyta dzieciom”


W każdą środę o godz. 11:00 bibliotekę odwiedzała 20-osobowa grupa przedszkolaków ze szkoły podstawowej w Wieczfni Kościelnej. Spotkania rozpoczynały się od przedstawienia zaproszonego gościa, który następnie czytał dzieciakom wybraną książkę. Po wysłuchaniu czytanej książeczki przychodził czas na zabawę i rozwiązanie zadań sprawdzających znajomość treści.


Podczas spotkania podsumowującego to dzieciaki zamieniły się w osoby czytające. Cześć uczniów odczytała wiersze patriotyczne z książki „Polak mały. Wiersze patriotyczne” autorstwa Anny Paszkiewicz. W dalszej części spotkania grupa przypomniała sobie tytuły czytanych książek oraz osoby, które je odczytały. Na pamiątkę udziału w akcji „Cała Wieczfnia czyta dzieciom” przedszkolaki otrzymały książeczki „A to Polska właśnie”. Każdy mógł sobie również wybrać zakładkę do książki. Były wzajemne podziękowania oraz czas na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

Wśród przeczytanych książek znalazły się: Nie płacz Koziołku, Zaczarowana zagroda, Czarna owieczka, Kajtkowe przygody, O wróbelku Elemelku i wiele innych. W roli czytających zaprezentowali się pracownicy Urzędu Gminy w Wieczfni Kościelnej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej, Koła Emerytów, Koła Gospodyń Wiejskich. W gronie zaproszonych gości nie zabrakło także radnych, sołtysów, przedstawicieli policji, ochotniczej straży pożarnej oraz biblioteki powiatowej.

źródło: Gminna Biblioteka Publiczna
w Wieczfni Kościelnej

« 1 z 2 »

fot. Gminna Biblioteka Publiczna
w Wieczfni Kościelnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
okolice
okolice
5 lata temu

Świetna akcja! Pozdrawiam sympatyczną Bibliotekę 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x