Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piłka nożna w bibliotece


fot. Janusz Dębski


W związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w piłce nożnej Rosja 2018, Miejska Biblioteka Publiczna im. B Prusa przy ulicy 3-go Maja 5 w Mławie zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Piłka nożna ze zbiorów Janusza Dębskiego”.

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć archiwalia z okresu od mistrzostw świata w 1970r. w Meksyku do ostatniego mundialu w 2014 w Brazylii w postaci wydawnictw związanych z mistrzostwami świata i ogólnie piłką nożną: encyklopedie, albumy, książki, gazety itp., czarno-białe pocztówki i zdjęcia z lat 70-tych XX w ze znanymi piłkarzami, meczami które na trwałe weszły do historii polskiej piłki oraz znaczki i bloczki z całego świata, przedstawiające różne wydarzenia w czasie mistrzostw świata czy Europy, legendarne mecze znanych piłkarzy, stadiony, maskotki itp., a także polskie koperty z okolicznościowymi stemplami i nadrukami z różnych mistrzostw i znaczkami z meczy polskiej reprezentacji.

Podsumowując, wystawa ta jest przeznaczona dla tych, którzy kochają i interesują się piłką nożną i chcieli by więcej dowiedzieć się o tej dyscyplinie sportowej. Przecież mocno trzymamy kciuki i liczymy na dobry wynik naszej narodowej reprezentacji.

Wystawę można oglądać do 20 lipca br. w godzinach otwarcia placówki.

źródło: Janusz Dębski

fot. Janusz Dębski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimowo
anonimowo
5 lata temu

–należy przypomnieć, że w latach 70tych, na mistrzostwach świata w Niemczech 1972, kiedy LATO ZOSTAŁ KRÓLEM STRZELCÓW. Wszyscy piłkarze i trenerzy, kiedy paradowali po MURCHARD, w garniturach, mieli także specjalnie robione na zamówienie PZPN — obuwie wyjściowe z dawnej MŁAWSKIEJ FABRYKI OBUWIA.

anonimowo
anonimowo
5 lata temu
Reply to  anonimowo

PRZEPRASZAM za ten błąd to był rok 1974. szkoda tylko że te zbiory tak ciekawe są chowane w prywatnych szafach Pana Dębskiego. Rozumiem kolekcjonera, ale powinny być umieszczone np. w Bibliotece. /oczywiście za jego zgodą/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x