Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczeń SP nr 2 Paweł Kasiak finalistą kuratoryjnego konkursu


Paweł Kasiak – uczeń klasy 3c gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie został finalistą konkursu języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.


Jako pierwszy w historii rejonu ciechanowskiego zdobył tytuł finalisty tego konkursu, przed nim nikt nawet nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Konkurs z języka angielskiego należy do najtrudniejszych z powodu największej ilości osób przystępujących do niego oraz poziomu wiedzy i umiejętności jego uczestników. Większość konkurentów na etapie wojewódzkim to młodzież prywatnych gimnazjów dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim. Często spośród kilkunastu uczniów takiej szkoły do finalnego etapu kwalifikuje się tylko rodowity Brytyjczyk, dla którego angielski jest językiem ojczystym.

Paweł interesuje się językiem angielskim od szkoły podstawowej. Już wtedy odnosił pierwsze sukcesy, które kontynuował podczas nauki w gimnazjum zdobywając laury w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych. Jest dwukrotnym stypendystą programu Inwestycja w region – inwestycja w młodzież przeznaczonego dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień dużo czyta oraz ogląda programy i seriale w języku angielskim.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na niwie szkolnej.

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x