Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młodzieżowa drużyna OSP Turza Mała piąta na szczeblu wojewódzkim


Bardzo dobrze zaprezentowała się młodzieżowa drużyna OSP z Turzy Małej (gm. Lipowiec Kościelny) na Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, które odbyły się  w sobotę 9 czerwca 2018 r. w Białobrzegach. Niewiele zabrakło naszym młodym strażakom, aby znaleźć się na podium, ostatecznie jednak zajęli piąte miejsce.


Drużyny MDP – zwycięzcy Zawodów Sportowo-Pożarniczych szczebla powiatowego rywalizowały na stadionie w Białobrzegach w dwóch konkurencjach:
– rozwinięcie bojowe,
– bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami.

W zawodach wzięło udział 37 młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt i chłopców funkcjonujących przy Ochotniczych Strażach Pożarnych działających na terenie województwa mazowieckiego.

Konkurencje oraz całe zawody oceniała komisja sędziowska powołana przez mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Sędzią głównym zawodów był bryg. Jacek Starczewski.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, które młodzież rozgrywała przy upalnej pogodzie i gorącej sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców mistrzostw.

W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce – MDP Sokół, powiat garwoliński,
II miejsce – MDP Stawiszyn, powiat białobrzeski,
III miejsce – MDP Sucha, powiat białobrzeski.

W kategorii MDP chłopców:
I miejsce – MDP Zbiroża powiat żyrardowski
II miejsce – MDP Sucha powiat białobrzeski,
III miejsce – MDP Mokobody powiat siedlecki

Mistrzowie w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować województwo mazowieckie na Krajowych Zawodach Sportowo–Pożarniczych MDP wg CTIF, które planowane są w tym roku w Licheniu i Koninie  (woj. wielkopolskie).

Na zawody drużyna OSP Turza Mława pojechała w składzie: Paweł Drzewiecki (kierownik drużyny), Adam Jonczak, Alicja Jonczak, Oliwia Kaja Jonczak, Stanisław Stachewicz, Oliwia Stachewicz, Julia Ciesielska, Dominik Ciesielski, Dawid Drzewiecki, Szymon Wilk i Natalia Kozion.

Gratulujemy naszej drużynie i życzymy za rok miejsca już na podium.

red.

źródło: www.straż.pl/ fot. OSP Turza Mała

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x