Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nauka poprzez zabawę – uczniowie z SP 3 na zielonej szkole w Jantarze


Usytuowane w samym sercu Gdańska Centrum Edukacji  smartLAB to nowoczesne centrum nauki mające na celu przybliżenie młodzieży  piękna świata przyrody poprzez organizację eventów i warsztatów naukowych. Już dziś pomogły one zrozumieć naszym gimnazjalistom technikę, informatykę, biologię, ale przede wszystkim  chemię. Celem strategicznym było wzmocnienie edukacji i podniesienie kluczowych kompetencji naukowo – technicznych z przedmiotów przyrodniczych.


Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie uczestniczyła podczas pobytu na biwaku w Jantarze w warsztatach naukowych, gdzie nabyta wiedza pozwoliła  im lepiej odnaleźć się w świecie zdominowanym przez technikę i nauki przyrodnicze. W ramach pokazów uczniowie mogli :

  • doświadczyć mrożące krew w żyłach eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem w rolach głównych.
  • Poznać tajemnice zapachów i stwórz swoją unikalną kompozycję zapachową.
  • przygotować chemiczne smakołyki – skosztować błyskawicznych lodów, bez azotowych oraz soft-drinków z suchym lodem!
  •  Stworzyć od podstaw i zaprojektować wyjątkowe roboty.

Po tych wyjątkowych dniach przyszedł czas relaks i wypoczynek. Formami wypoczynku były atrakcje na skimondo / jazda na nartach latem/.  Skimondo to nowy całoroczny, kryty sztuczny stok narciarski nad morzem. Ciekawe przeszkody i aktywność fizyczna gwarantowały doskonałą zabawę. Nad bezpieczeństwem grupy gimnazjalistów czuwali doświadczeni instruktorzy i animatorzy. Kolejną atrakcją była wizyta w  Fan –Climbie – skałkach– to 17 wspinaczkowych przeszkód, które łączy przyjemne z pożytecznym – zabawę z dużą ilością ruchu, niezapomniane emocje z nauką pracy w grupie. Znakomicie rozwija kondycję, zdolność komunikacji, współpracy oraz zmysł zdrowej rywalizacji. Dodatkową zaletą jest to, że pozwala na jednoczesną zabawę dużej grupie osób. Dlatego właśnie tego rodzaju rozgrywki na arenie, jako alternatywę dla zajęć w ramach wychowania fizycznego  propagujemy w  Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie. Ale to nie wszystko. Teraz przyszedł czas dla dziewcząt i chłopców – wizyta w kinie, gdzie uczniowie mogli wybrać sobie film w zależności od swoich zainteresowań. Finałowym punktem wypoczynku była wizyta na plaży oraz wspólna kąpiel w morzu.

Wszystkich, którzy czują chemię do nauki, rywalizację sportową, i wypoczynek, zapraszamy za rok.

źródło i fot. SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x