Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już w najbliższą niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny


W Mławie Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w niedzielę 17 czerwca 2018 r. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski. Ruszamy po Eucharystii ok. 13.00 z placu przy kościele i ulicami Sienkiewicza, Lelewela i Kopernika udamy się do parafii Świętej Rodziny, gdzie na placu przy przedszkolu odbędzie się Festyn Rodzinny.


Podczas festynu zaprezentują się dzieci i młodzież z mławskich szkół i przedszkoli (ZS nr 1, ZS nr4, SP nr6, Przedszkole Dzieciątka Jezus) i zespoły taneczne z MDK prowadzone przez Annę Chocholską. Będzie można posilić się grochówką przygotowaną przez strażaków i skosztować ciast upieczonych przez uczniów z ZS 2 oraz członków wspólnot działających w mławskich parafiach. Po występach zapraszamy na wspólną zabawę prowadzoną przez animatorów.

Przez czas trwania festynu pracownicy stacji CARITAS będą mierzyć ciśnienie i poziom cukru. Swój stolik będzie miał także SANEPID, gdzie będzie można zasięgnąć porady  w sprawie bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

Z okazji Marszu w mławskich kościołach organizowana jest zbiórka wyprawki dla niemowląt. Przez cały tydzień (od 10 do 17 czerwca) można składać przyniesione dary np. pieluchy, ubranka, kosmetyki, w wyznaczonych w parafii miejscach. Będą one rozdane potrzebującym rodzinom.

Marsz odbędzie się pod patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Płockiego Piotra Libery.

Organizatorzy: Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Mławie – przewodnicząca Marzena Chodubska, Domowy Kościół Oaza Rodzin, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Stowarzyszenie „Serce za Serce”, Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret”, Bractwo Małych Stópek, Parafia p.w. Świętej Rodziny w Mławie, Parafia p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, Parafia p.w. Świętej Trójcy w Mławie, Parafia p.w. Św. Jana Kantego w Mławie.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa.

Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny.

Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego.

W 2018 r., w jubileusz stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, hasło przewodnie Marszów brzmi „Polska rodziną silna!”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury, edukacji, mediów i Kościoła. Tegoroczne Marsze dla Życia i Rodziny są płaszczyzną budowania narodowej solidarności wokół tych zadań do realizacji których zachęcał nas Jan Paweł II.

źródło: organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bigos
Bigos
5 lata temu

Na szczęście jeszcze nie doszło do tego, że obecność na takiej „zacnej imprezie” jest obowiązkowa. My dla odmiany tego dnia wybieramy się z rodziną do parku na święto kolorów.

Melania
Melania
5 lata temu

Propaganda jak za najlepszych lat komuny-lepsza niz w Cinach.Gratuluje pomyslodawcom i wspolczuje wspolwyznawcom.Zenada i obrzydlistwo.

Nemo
Nemo
5 lata temu
Reply to  Melania

Skoro dla Pani Marsz dla ŻYCIA I RODZINY to obrzydlistwo to zapewne Marsz dla ŚMIERCI I BRAKU BLISKICH to dla Pani wprost przeciwnie. Ma Pani rację, żenada.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x