Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rok 2017 mławski szpital zamknął na finansowym plusie


W ciągu najbliższych miesięcy nie ma zagrożeń dla stabilności finansowej mławskiego szpitala. Z przedłożonego do zatwierdzenia radzie powiatu rocznego sprawozdania finansowego zbadanego przez biegłego rewidenta wynika, że szpital za miniony rok odnotował dodatni wynik finansowy w wysokości 305,8 tys. zł. W ubiegłym roku ten wynik również był dodatni i wyniósł 133,6 tys. zł


Podstawowa działalność mławskiego SP ZOZ to udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego, hospicjum stacjonarnego, specjalistyki ambulatoryjnej, podstawowa opieka zdrowotnej, hospicjum domowego, ratownictwa i transportu medycznego i rehabilitacji leczniczej.

Dyrektor szpitala Jacek Białobłocki przedkładając do zatwierdzenia roczne sprawozdanie i raport biegłego rewidenta by ł spokojny co do przyszłości i stabilności szpitala na ciągu tego roku.

– Rzecz najważniejsza, która wynika z tego raportu to jest ta, że SP ZOZ po raz kolejny osiągnął dodatni wynik finansowy za rok 2017 w wysokości 305 800 zł, nie ma żadnych zobowiązań wymagalnych, ani żadnych toksycznych kredytów- mówił dyrektor Jacek Białobłocki.

Radni jednogłośnie i bez dyskusji zatwierdzili sprawozdanie finansowe za rok 2017. Przy okazji rozpatrywania spraw SP ZOZ, za współpracę z władzami powiatu podziękowała Alina Wrzyszcz, wieloletnia księgowa mławskiego szpitala, odchodząca obecnie na emeryturę.

Mławski szpital nadal pozostaje jednym  z większych pracodawców w powiecie. Na koniec ubiegłego roku szpital wykazywał zatrudnienie na poziomie 490,75 etatu, gdzie 32,75 etatu to byli lekarze, 226 etatów to pielęgniarki i położne.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławianka
Mławianka
5 lata temu

Zysk? czyim kosztem ? pacjenta z oddziału wysyła się na prywatne leczenie sam pan dyrektor to robi

Yagi
Yagi
5 lata temu

Zysk? Jakbym słyszał grabarza.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Panie Dyrektorze tylko głupi uwierzy że w dzisiejszych czasach przy odpowiedniej działalności statutowej i odpowiednim wyżywieniu pacjentów, dbałości o porządek w szpitalu i na zewnątrz można po raz kolejny wynik zamknąć na plusie. Znając szpital mławski to chyba ten wynik +305 800 zł raczej źle świadczy o gospodarzu.
(Pana osobisty wynik Finansowy za 2017 jest imponujący!!!)

Grzegorz
Grzegorz
5 lata temu

A reszta etatów to kto?
Dużo tam jest obiboków, nie mówię większość jest ok, ale należy się przyjrzeć czy wszyscy są potrzebni

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x