Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Rok 2017 mławski szpital zamknął na finansowym plusie


W ciągu najbliższych miesięcy nie ma zagrożeń dla stabilności finansowej mławskiego szpitala. Z przedłożonego do zatwierdzenia radzie powiatu rocznego sprawozdania finansowego zbadanego przez biegłego rewidenta wynika, że szpital za miniony rok odnotował dodatni wynik finansowy w wysokości 305,8 tys. zł. W ubiegłym roku ten wynik również był dodatni i wyniósł 133,6 tys. zł

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podstawowa działalność mławskiego SP ZOZ to udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie lecznictwa szpitalnego, hospicjum stacjonarnego, specjalistyki ambulatoryjnej, podstawowa opieka zdrowotnej, hospicjum domowego, ratownictwa i transportu medycznego i rehabilitacji leczniczej.

Dyrektor szpitala Jacek Białobłocki przedkładając do zatwierdzenia roczne sprawozdanie i raport biegłego rewidenta by ł spokojny co do przyszłości i stabilności szpitala na ciągu tego roku.

– Rzecz najważniejsza, która wynika z tego raportu to jest ta, że SP ZOZ po raz kolejny osiągnął dodatni wynik finansowy za rok 2017 w wysokości 305 800 zł, nie ma żadnych zobowiązań wymagalnych, ani żadnych toksycznych kredytów- mówił dyrektor Jacek Białobłocki.

Radni jednogłośnie i bez dyskusji zatwierdzili sprawozdanie finansowe za rok 2017. Przy okazji rozpatrywania spraw SP ZOZ, za współpracę z władzami powiatu podziękowała Alina Wrzyszcz, wieloletnia księgowa mławskiego szpitala, odchodząca obecnie na emeryturę.

Mławski szpital nadal pozostaje jednym  z większych pracodawców w powiecie. Na koniec ubiegłego roku szpital wykazywał zatrudnienie na poziomie 490,75 etatu, gdzie 32,75 etatu to byli lekarze, 226 etatów to pielęgniarki i położne.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Mławianka

Zysk? czyim kosztem ? pacjenta z oddziału wysyła się na prywatne leczenie sam pan dyrektor to robi

Yagi

Zysk? Jakbym słyszał grabarza.

Anonimowo

Panie Dyrektorze tylko głupi uwierzy że w dzisiejszych czasach przy odpowiedniej działalności statutowej i odpowiednim wyżywieniu pacjentów, dbałości o porządek w szpitalu i na zewnątrz można po raz kolejny wynik zamknąć na plusie. Znając szpital mławski to chyba ten wynik +305 800 zł raczej źle świadczy o gospodarzu.
(Pana osobisty wynik Finansowy za 2017 jest imponujący!!!)

Grzegorz

A reszta etatów to kto?
Dużo tam jest obiboków, nie mówię większość jest ok, ale należy się przyjrzeć czy wszyscy są potrzebni