Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekonstruktorzy z Radzanovii na „Sołtysiadzie”


Przedwojenny piknik z  odgrywanymi przez rekonstruktorów z Radzanovii scenkami rodzajowymi towarzyszył tegorocznej „Sołtysiadzie” , która odbyła się 10 czerwca w Lesznie koło Przasnysza.


W imprezie wzięły udział drużyny sołectw z Bogatego, Dobrzankowa, Leszna, Gostkowa, Lisiogóry, Mchowa, Obręba i Wielodroża. Przygotowały one i pokazały prezentacje na bardzo wysokim poziomie artystycznym i tak pełne humoru, że niektórych skeczów nie powstydzili by się profesjonalni kabareciarze.

Za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały nagrody, które będą mogły przeznaczyć na potrzeby swojej społeczności. „Sołtysiadzie” towarzyszył również turniej wiedzy o gminie. Trzeba się było m.in. wykazać wiedzą o patronie biblioteki w Bogatem, znać liczbę radnych w gminie Przasnysz oraz podać imię i nazwisko najstarszego sołtysa.

oprac. red.

źródło i fot. Małgorzata Jabłońska / Infoprzasnysz

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x