Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Płetwal poszalał w Warce. Siedemdziesiąt pięć krążków


Sezon pływacki zbliża się powoli do końca, a mimo to reprezentanci mławskiego Płetwala nie zwalniają tempa. Z otwartych zawodów pływackich o puchar burmistrza miasta i gminy Warka wrócili aż z siedemdziesięcioma pięcioma medalami.


Takiej ilości nie zdobyła żadna ekipa.  Jeśli chodzi o jakość (ilość złotych krążków) lepsi od podopiecznych Tomasza Szczepańskiego, Michała Chlastosza i Roberta Wieczorka okazali się tylko gospodarze z klubu Olympic. Ostatecznie bilans zamknął się na 25 złotych, 32 srebrnych i 18 brązowych laurach.

Oczywiście w tym gronie nie mogło zabrakło multimedalistów. Rekordzistą okazał się Jan Śledziński – jego konto wzbogaciło się o dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Pięciokrotnie na podium wdrapali się: Julia Błażkiewicz (3 złote i 2 srebrne), Jakub Hincmanowski (3 złote i 2 srebrne), Jakub Szczepański (2 złote i 3 srebrne), Kalina Ossowska (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy) oraz Jakub Prósiński (1 złoty, 3 srebrny i 1 brązowy).

Cztery razy cieszyli się Andżelika Łyczek (1 złoty, 3 srebrne), Zuzanna Deręgowska (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy) i Sylwia Rząp (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy). Po trzy trofea sięgnęli Adrian Kaliszewski (3 złote), Tomasz Murawski (2 złote, 1 srebrny), Jakub Czupryn (2 złote, 1 brązowy), Aleksander Kaliszewski (1 srebrny i 2 brązowe) oraz Jan Sowiński (1 srebrny i 2 brązowe). Natomiast dwukrotnie w ścisłej czołówce finiszowali Patryk Kaliszewski (1 złoty i 1 brązowy), Szymon Lenga (1 złoty i 1 brązowy), Izabela Czaplicka (2 srebrne), Aleksandra Jędrusik (1 srebrny i 1 brązowy), Anna Powązka (1 srebrny i 1 brązowy) i Bartłomiej Kozieł (2 brązowe).

Nie zabrakło także pojedynczych laurów, a rekordy życiowe trudno zliczyć. Na drugiej pozycji zmagania na 100 metrów stylem zmiennym zakończyła Natalia Orzech, na trzeciej na 50 metrów stylem motylkowym dopłynęła Zuzanna Kaczmarczyk.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x