Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rajd rowerowy w Wieczfni Kościelnej. Patriotycznie i sportowo


W sobotnie popołudnie 9 czerwca 2018 r. odbył się rajd rowerowy Miejscami Pamięci Narodowej pt: „Dumni z Polski” w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.


Miłośnicy jazdy na rowerze pilotowani przez straż gminną o godz. 14:00 wyruszyli z parkingu przy remizie OSP w Wieczfni Kościelnej. Pan Stanisław Bańczyk – komendant straży gminnej zwrócił uczestnikom uwagę na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa na trasie. Tuż za rowerzystami jechała policja. Pokonując kolejne kilometry trasy przejechano przez Kobiałki, Długokąty, Chmielewo Wielkie. Po dojechaniu do Grzebska grupa miała czas na zwiedzenie zabytków znajdujących się w miejscowości. Krótką historię o Grzebsku, najstarszej miejscowości na Mazowszu opowiedział przewodniczący rady gminy Wieczfnia Kościelna pan Tadeusz Sieński. Proboszcz parafii Grzebsk, ksiądz Krzysztof Dziadak udał się z grupą rowerzystów na cmentarz, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza zapalono znicze i odmówiono modlitwę. Następnie odwiedzono kościół parafialny pw. św. Leonarda. Uczestnicy rajdu odwiedzili również kapliczkę oraz pozostałości po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

W tej malowniczej i spokojnej okolicy odbył się piknik integracyjny. Rozpoczęto go krótkim testem nawiązującym do tematu rajdu oraz gminy Wieczfnia Kościelna. Pięciu zawodników odpowiadało na 10 pytań. Największą wiedzą wykazał się 10-letni Adam Waśniewski, który otrzymał z rąk wójta gminy Wieczfnia Kościelna pana Jana Wareckiego grę planszową „Dumni z Polski”. Pan wójt rozdał wśród rowerzystów śpiewniki patriotyczne z których korzystano w dalszej części pikniku śpiewając m. in. „Rozkwitają pąki białych róż”.

Po zjedzeniu smakołyków z grilla i odpoczynku z nowymi siłami powrócono na trasę rajdu. Grupa kontynuowała rajd przejeżdżając przez sołectwa Chmielewo Wielkie i Zakrzewo Wielkie. Po trasie zatrzymano się przy kamieniu upamiętniającym poległego w walce partyzanta, gdzie zapalono znicz. Rajd zakończył się w Wieczfni Kościelnej skąd w dobrych humorach uczestnicy udali się do domów.

źródło i fot. gmina Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu

Fajna sprawa. 🙂 Dużo wrażeń i dobrej zabawy

Rowerzysta
Rowerzysta
5 lata temu

Było super.

Rowerzysta
Rowerzysta
5 lata temu

Było super

Uczestnik
Uczestnik
5 lata temu

Rajd byl super. Dziekujemy.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x