Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Awaria systemów. Dziś nie zarejestrujesz auta, nie załatwisz spraw w USC


Dziś w mławskim starostwie nie zarejestrujesz auta, nie załatwisz spraw w urzędzie stanu cywilnego. Jak potwierdza ministerstwo cyfryzacji doszło do awarii w systemie informatycznym kraju. Prawdopodobnie z tego powodu nie jest dostępny system CEPiK i ePUAP.


Zarejestrowanie dziecka, wyrobienie dowodu osobistego, uzyskanie aktów stanu cywilnego i odpisów aktów urodzenia, zgonu czy małżeństwa – to najważniejsze sprawy, których dziś zapewne w urzędzie osobiście nie załatwimy. Awaria CEPIK przekładała się również na pracę drogówki – policjanci sprawdzają informacje o kierowcach za pomocą właśnie tej platformy.

Ministerstwo co prawda planowało zmiany w systemie CEPiK. Mławskie starostwo wczoraj otrzymało maila, informującego o planowanej na 15 i 16 czerwca wymianie komponentów pamięci, a co za tym idzie o utrudnieniach i przerwach w pracy systemu. Awaria systemu nastąpiła jednak właśnie  dzisiaj.

– Od interesantów, którzy dzisiaj przyjdą do wydziału komunikacji przyjmujemy dokumenty i będziemy telefonicznie powiadamiać o terminie załatwienia. Tylko tyle możemy zrobić – informuje Waldemar Borowski, dyrektor wydziału komunikacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
WLK
WLK
5 lata temu

Akurat w mławskim Wydziale Komunikacji to codziennie od wielu lat mają „awarię”

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  WLK

Nie od wielu a od kilkudziesieciu lat nic się nie zmieniło poza rosnącymi kolejnymi.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x