Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z Dębska do krainy dinozaurów


„Czy to bajka, czy nie bajka, Myślcie sobie, jak tam chcecie.


A ja przecież wam powiadam: Dinozaury  są na świecie!”

Tak oto, trawestując słowa znakomitej pisarki, można podsumować to, z czym oko w oko zetknęły się dzieci z dębskiej placówki, i to nie „za górami, nie za lasami”, lecz ledwo około 200 km od rodzinnej miejscowości. Wyprawa odbyła się też nie archaicznymi, lecz jak najbardziej współczesnymi środkami lokomocji, ale to tylko dodało smaku całemu przedsięwzięciu.

Bo tuż po przybyciu na miejsce, za palisadą stylizowaną na wzór pradawnej warowni, można było doświadczyć tego, co naszym czasom ani zwykłe, ani przynależne. Przedzieranie przez erę triasu, kiedy  królowały na Ziemi, umożliwiła spotkanie z blisko czterdziestoma ruchomymi dinozaurami, które w otoczeniu bujnej zieleni dziewiczego lasu przeprowadziły żądnych wrażeń podróżników  przez poszczególne okresy w dziejach naszej planety.Dalej spotkanie ze smokami – odwzorowanie ich przedziwnego wyglądu pozwoliło ożywić wyobraźnię nawet największych niedowiarków.Animatroniczne pokazy tresury, muzeum skamieniałości, park linowy i wioska jaskiniowców to tylko niektóre z czekających tam atrakcji. A żeby pogłębić wrażenie irracjonalności – występ Mago, iluzjonisty znanego zz programu „Mam talent”.

Niejednemu dziecku zamarzyło się przenieść do pradawnej krainy, gdzie szkoły nie uświadczysz, za to zajęć fizycznych całe mnóstwo, choćby podczas ucieczki przed olbrzymimi gadami. Niestety, rzeczywistość powróciła w całej okazałości wraz ze słowami organizatorki przedsięwzięcia pani Katarzyny Meredyk, przypominającej o konieczności powrotu do realizowania obowiązku szkolnego w dniu następnym i kolejnych. Ach, piękna chwilo, jakże szybko przemijasz…

źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x