Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ochotnicza Straż Pożarna w Szreńsku ma już 110. letnią tradycję


W minioną sobotę 9 czerwca szreńscy strażacy obchodzili piękny jubileusz 110 rocznicy założenia w tej miejscowości Ochotniczej Straży Pożarnej. Te uroczystości zostały połączone z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka oraz zbiegły się też z 30-leciem Orkiestry Dętej w Szreńsku.


Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Szreńsku, odprawiona przez ks. proboszcza Jana Żółtowskiego w koncelebrze z  powiatowym kapelanem strażaków ks. Jerzym Piątkiem i byłym proboszczem tej parafii ks. Stefanem Czarneckim.  

Z kościoła parafialnego strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali w szyku na boisko szkolne, gdzie odbył się  uroczysty apel. Z okazji tego jubileuszu nie zabrakło wyróżnień i odznaczeń. Zanim jednak zostały wręczone, prezes OSP w Szreńsku  dh Wojciech Król przypomniał zebranym historię utworzenia jednostki OSP, a potem i strażackiej orkiestry w Szreńsku.

Następnie wyróżniający się strażacy z rąk Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Włodzimierza Wojnarowskiego otrzymali odznaczenia i medale.

Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP otrzymał dh Wojciech Król.

Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymali dh Jerzy Rapant oraz st. bryg. Jarosław Kuciński, komendant PSP Mława.

Złoty Medal  „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał dh Radosław Rychlicki.

Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – ks. Jana Żółtowski i dh Robert Pachniewski.

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali druhowie: Tomasz Madej, Jacek Ogrodowczyk, Tomasz Kowalczyk oraz Jacek Łukomski.

Odznaki „Wzorowy Strażak” otrzymali:  Krzysztof Brzozowski, Arkadiusz Olczak i Wiesław Paszta.

Szreńskiej jednostce z okazji jubileuszu  Marszałek Województwa Mazowieckiego nadał medal „Pro Mazovia”, a druhowie Bartosz Stasiak, Radosław Rychlicki, Jacek Ogrodowczyk, Michał Tuchciński, Kamil Żułtowski, Krzysztof Markiewicz, Paweł Szałkowski, Piotr Pakuszewski, Grzegorz Cieślak, Wojciech Król, Katarzyna Madej, Małgorzata Dobrzyńska i Patryk Jankowski otrzymali dyplomy uznania.

Również szreńska orkiestra, świętująca 30 – tą rocznicę powstania otrzymała prezent, nowy saksofon, przekazany na ręce kapelmistrza, Mirosława Cieślaka.

Wśród gości obecnych na uroczystościach znaleźli się m.in. poseł Anna Cicholska, Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski, wójtowie, szefowie i przedstawiciele służb mundurowych, kierownicy jednostek i urzędów powiatowych.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
krys
krys
5 lata temu

nawet pół plakatu na ten temat nie widziałam. Szkoda.

Kondzio
Kondzio
5 lata temu

ALE TŁUMY …. 😀

Calineczka
Calineczka
5 lata temu
Reply to  Kondzio

Bo to impreza zamknięta nie dla mieszkańców miały być same VIPY a tu był jeden klops ale panie Wojtku ziec dostał medal a zaco

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x