Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mobilis wprowadza nowy autobus hybrydowy komunikacji miejskiej


fot. Wikipedia


Firma Mobilis wprowadzi do obsługi komunikacji miejskiej w Warszawie nowe autobusy hybrydowe MAN Lion’s City Hybrid. Z tej okazji 13 czerwca w godz. 12:45-15:00, w Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51 w Warszawie, odbędzie się prezentacja pojazdu i konferencja prasowa.

Uczestnicy spotkania będą mogli z bliska obejrzeć nowy autobus hybrydowy. Wszystkim zainteresowanym Mobilis  zapewni przejazd nową hybrydą, która po spotkaniu prasowym wyruszy w trasę miejską spod Fortu Sokolnickiego.

Na zainteresowanych również czeka prezentacja historii rozwoju transportu publicznego w stolicy, prezentacja nowych pojazdów marki MAN Lion’s City Hybrid oraz systemów obsługi elektronicznej transportu publicznego. Eksperci będą uświadamiać i przekonywać, że rozwój ekologicznego taboru może przyczynić się do wzrostu liczby osób korzystających z komunikacji miejskiej oraz wzrostu konwersji podróży wykonywanych samochodem osobowym na transport zbiorowy.

Warto tu wspomnieć, że autobusy o napędzie hybrydowym (Połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Silniki te mogą pracować na przemian lub jednocześnie – red.) już są eksploatowane w wielu polskich miastach, m.in. w Białymstoku, Wrocławiu, Krakowie, Sosnowcu, Kielcach, Warszawie.

źródło: Mobilis

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ele Mele
Ele Mele
5 lata temu

A po co ma w Mławie jak tu nawet pksy zamykają i na bruk królewiczów kierowców obrażonych usuwają 😀

oSa
oSa
5 lata temu

A mnie tam się wydaje, że chodzi o to by się zastanowić dlaczego nie ma takich w Mławie, skoro mamy smog i złe powietrze. zamiast tego miasto daje trochę kasy tylko na wymianę pieców

Paweł
Paweł
5 lata temu

A już myślałem jak zauważyłem nagłówek, że będzie to w Mławie…. Skoro to jest portal o mławskich newsach to po co piszecie o Warszawie ? Mobilis jest firmą o żydowskim kapitale i tylko tyle nas łączy z nim, iż ma w posiadaniu nieszczęśliwie mławski PKS,którego np. za pół roku może zlikwidować tak jak to się stanie pod koniec tego miesiąca z ciechanowskim PKSem.

Konrad
Konrad
5 lata temu
Reply to  Paweł

Paweł, to proste. Autor chciał sobie nabić kliknięcie strony ☺ niestety……

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x