Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w Mławie


8 czerwca o godzinie 10.oo w ZS nr 3 w Mławie uczniowie i nauczyciele mławskich szkół wzięli udział w akcji masowego czytania Jak nie czytam, jak czytam”, którą  zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna Filia w Mławie .


Akcja jest odpowiedzią na spadek czytelnictwa w całym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, aż 63 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. W związku z tym redakcja miesięcznika „Biblioteka w  Szkole” zainicjowała akcję masowego czytania, zaś realizację tego przedsięwzięcia przejęły biblioteki różnych typów w całej Polsce. Akcja polega na zebraniu w jednym dniu w jednym miejscu o godzinie 10.oo jak największej liczby osób i cichym czytaniu przez zaledwie 15 minut.

Mławska Biblioteka Pedagogiczna już po raz trzeci zorganizowała taką akcję. Nie myśleliśmy o biciu rekordów, ale dzięki wsparciu Bożeny Rutkowskiej- nauczyciela bibliotekarza ZS nr 3 na nasze zaproszenie odpowiedziało 350 osób (nauczycieli i uczniów).

Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na kolejną za rok.

źródło i fot. BP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x