Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kowalewski, Pol, Przybyszewski i dyskusja o elegancji


Polemika między burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, radnym Michałem Polem i przewodniczącym zarządu osiedla Kamilem Przybyszewskim choć dotyczyła zachowań eleganckich i nieeleganckich swój początek wzięła z dość nietypowego miejsca, a mianowicie z podmławskiego wysypiska śmieci.  Skończyła się zaś na domu kultury i muzeum.


Początkiem tej lawiny było pytanie radnego Pola kierowane do burmistrza. Powołując się na publikacje medialne (przypomnijmy, sprawę ujawnił nasz portal) wyraził on zaniepokojenie zanieczyszczeniem wód podziemnych pod wysypiskiem, przypomniał, że jest ono w rękach prywatnych i wtrącił dygresję, czy podobne odstępstwa od norm środowiskowych nie zdarzą się w oczyszczalni ścieków.

– Czy mamy jakieś zagrożenia dla mieszkańców miasta jeżeli chodzi o wody podziemne? Przypomnieć też należy, że wysypisko jest w rękach prywatnych. Oby podobna sytuacja odstępstwa od norm środowiskowych nie pojawiła się przy oczyszczalni ścieków. Chciałem przestrzec, zwrócić uwagę, że nie wszystko co jest w rękach prywatnych funkcjonuje prawidłowo i spełnia wszelkiego rodzaju wymagania. W Ciechanowie jest wysypisko komunalne i nie słyszałem, żeby tam były takie problemy – zwracał się do burmistrza radny Pol.

Burmistrz dygresję odnoszącą się do powstającej oczyszczalni ścieków i porównanie z Ciechanowem  nie tylko uznał za nieelegancką, ale też poczuł się w obowiązku donieść o tym firmie Ondeo.

– Dla mnie jest wysoce nieeleganckie pomówienie przedsiębiorców o to, i wskazanie, że brak (jest do nich – red.) zaufania. Może pan to prywatnie mówić, ja nie. Została wybrana profesjonalna firma, która buduje oczyszczalnię ścieków. I pan dzisiaj rzuca cień na tę firmę. Ja przekażę tę informację firmie, zobaczymy jaki użytek zrobi z tego – denerwował się burmistrz.

Właśnie do sformułowań burmistrza odnośnie nieeleganckich zachowań nawiązał na końcu sesji w swojej wypowiedzi przewodniczący zarządu osiedla nr 8 Kamil Przybyszewski.

– Chciałem nawiązać do sytuacji, w której został postawiony pan Michał Pol, a dotyczy to uwagi pana burmistrza skierowanej do pana radnego. Zatem ja też zadam pytanie. Czy eleganckim zachowaniem jest wypłacanie pensji pani byłej dyrektor domu kultury za jazdę pod wpływem alkoholu?I drugie pytanie. Czy eleganckim jest w tak zły sposób na co wojewoda zwrócił uwagę, przeprowadzenie konkursu na dyrektora muzeum. Kto zwróci za cztery miesiące pensję, jeżeli jest napisane w zarządzeniu wojewody, że jeżeli konkurs został źle przeprowadzony to nie można nawiązać żadnego stosunku pracy.Jak możemy rozumieć te cztery miesiące pracy pani dyrektor i ewentualny zwrot należności za to wszystko – mówił przewodniczący Przybyszewski.

Do pytań wypowiedzianych przez Kamila Przybyszewskiego burmistrz już nie miał okazji się odnieść, gdyż wyszedł z sesji jeszcze przed jej zakończeniem. Za to skomentowała je zastępca burmistrza Janina Budzichowska.

– Pytania zadane w ten sposób są niezasadne i nieuprawnione, bo zawierają już jakąś sugestię. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku burmistrz jest zobowiązany w świetle przepisów do wypłaty wynagrodzeń zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku – powiedziała pani wiceburmistrz.

Tak więc nie udało się do końca ustalić, czy bardziej nieeleganckie są pytania, czy może już podejmowane działania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
51 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
5 lata temu

Czy to prawda, że wody gruntowe w Mławie są skażone? Ile w tym jest prawdy? – takie plotki słychać na mieście, ale czy to tylko plotki? czy przed wyborami tylko sprawy zamyka się pod dywan?

Melania
Melania
5 lata temu

Wniosek sam sie nasuwa-nieelegancko jest zadawac burmistrzowi trudne pytania.Burmistrz jak rozkapryszona pannica strzeli FOCHA i wyjdzie,jak pojdzie cos nie po jego mysli.Jego zachowanie jest jak w Wersalu.Szczyt elegancji,dobrego wychowania i wrodzonej kultury-reprezentuje burmistrz(pisownia celowa z bledem).Powazna czlowiek,a tak prostackie zachowanie-dosyc juz tego.

jaaa
jaaa
5 lata temu

A dostałam zachętę do ,,niezwlocznego podłączenia nieruchomości do kanalizacji, co spowoduje nawet TRZYKROTNE obniżenie kosztów ! he, he..

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lata temu
Reply to  jaaa

Jak wylewasz do rowu to bedzie drożej. Jesli normalnie oddajesz scieki, to rzeczywiscie bedzie duzo taniej.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

A wyliczyła to pani pani rzecznik?

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  jaaa

Zapamiętaj masz głosować na Pana Kowaleswkiego

Teresa
Teresa
5 lata temu

Ja zagłosuję na burmistrza, bo jak spotkał mnie na mieście to ładnie się ze mną przywitał i się ładnie uśmiechnął

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Teresa

A ja zaglosuje przeciw Burmistrzowi, bo dziś przechodził koło mnie i nie powiedzial mi dzien dobry,.

obiektywna
obiektywna
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dziwne, że nie powiedział, czyżby już tak bardzo zrobił się arogancko? a może dotarły do niego uwagi o jego ukłonach (znam, nie znam, ale się kłaniam i uśmiecham, bo to mój atut).
Mnie tam nie zależy na jego ukłonach, uśmiechach, a już w ogóle na tym żeby mi ślinił łapkę i jak zwykle NIE zagłosuję na niego, bo nie lubię ludzi fałszywych, zakłamanych i mających przeciętnego Kowalskiego za przeproszeniem w d…e

widmowy
widmowy
5 lata temu

Kowal jednym słowem został sygnalistą!!! Błazenada, żeby donosić na Polaka do obcych hańba Panie Kowalewski Na pohybel konfidentom!!!

Ryś
Ryś
5 lata temu
Reply to  widmowy

Sugestie Pola nie powinny mieć miejsca. To jest hańba, że chlopaczek, co dostał robotę po linii partyjnej rzuca oszczerstwa bez dowodów.

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Ryś

Jakie oszczerstwa? – ostrzega żeby zwrócić uwagę, żeby dopilnować inwestycji, a to zasadnicza różnica, a burmistrz zachowuje się jak piesek właściciela inwestycji

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Ryś

A konkretnie czym dobrze zarzadza?
44 miliony dlugu
Sprzatanie miasta firma zewnetrzna cos ok 2 milionow. Syf i brud na wiekszosci ulic i terenow miejskich nie raz opisywane
Zieleń firma zewnetrzna jak kwiatki wsadza to sie nie podlewa. Wyschna posadzimy nowe lud zapłaci
Utrzymanie dróg firma zewnetrzna artykuly1 z zimy pamietamy katastrofa
Komunikacja miejska stare rupiecie kopciuchy utrzymujemy splajtowana firme a co milion rocznie
Oczyszczalnia ppp fajnie my walimy w kanalizacje na oslep byle wiecej kosztuje to nas miliony kto wkalkulowal sobie zysk
A my co mamy podwyzka 39 % i miliony do wydania na zrujnowane drogi
Wod kan zwolniony z miliona wplaty cena wody to ok 20% scieki 80% wiec kto został zwolniony?
Skandal z dyrektorka MDK u bez komentarza
Ale to Pikuś Mega skandal z MUZEUM. Co tu mówić
A jescze mieszkania komunalne no artykuł celny komentarze wystarczajace itd itd
Mało o tym mowimy ale Pol zapytał celnie kto usuwa skutki samorzad a smieci ile będą nas kosztować? A mielismy wysypisko z ktorego mogły korzystać nasze wnuki itd itd

Mieta
Mieta
5 lata temu
Reply to  Ryś

Jakie oszczerstwa? Każdy ma prawo mieć obawy do tego jak na wysypisku wody podziemne zanieczyszczone. A wiemy co będzie za kilka lat z oczyszczalnia? Tego nikt nie wie. Lepiej zwrócić uwagę i przestrzegać niż spać i nic nie mówić jak robi to burmistrz.

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu
Reply to  Ryś

To nie chłopaczek to POWAŻNY CZŁOWIEK jestes ZAZDROSNY CZY BEZ GŁOWY…

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  widmowy

Kowal został listonoszem 😀

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Za 5tys brutto od lipca:)

Włóż
Włóż
5 lata temu

Burmistrz jest dobrym zarządcą miasta. Ma mój głos w nadchodzących wyborach. Nie widać godnego uwagi konkurenta do walki o fotel włodarza ratusza.

wyborca
wyborca
5 lata temu
Reply to  Włóż

Godny konkurent już wkrótce się pojawi, co prawda będziecie go atakować ostro, zwłaszcza za to, że jest z pewnej partii, ale poza tym nie będzie można mu nic zarzucić (jesli przynależność do partii można uznać za zarzut). I on wygra z burmistrzem. Według mnie obecna kondycja polityczna burmistrza Kowalewskiego jest bardzo słaba. Słaba jak nigdy dotąd.

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  wyborca

Ale Kowalewski nawet w słabej kondycji, jest lepszy od jakiegoś partyjniaka. Kogo zaproponujesz? Mlodego wilczka z PSL? Z PiS? I jedni i drudzy nie będą tu dla mieszkańców, tylko jako wyslannicy partii i będą realizowac jej plany. Jaj były skarbnik. Partia matka zawsze dla takich najważniejsza!

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Marek

Marek – klakierze burmistrza, boisz się o własny stołek? że tak przestrzegasz. Jakoś w Ciechanowie nie mają problemu z partyjnym prezydentem. Nie pleć głupot i nie wciskaj kitu ludziom.
Gorsza jest taka chorągiewka na wietrze jak burmistrz i z tymi dobrze i z tymi,, ale z mieszkańcami to już nie. Co mu może zależeć na Mławie, jak on ma dom w Trzcińcu, dlatego trzyma z elitami, a nie z resztą mieszkańców i wszyscy wiedzą dlaczego, to elity go wypromowały itp itd

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  wyborca

Obyś miał rację, ja na pewno zagłosuję na kogoś innego niż Kowalewski, nigdy na niego nie głosowałem, a teraz tym bardziej. Każdy „świeżak” lepszy od zepsutego, wypromowanego przez miejscowe elity i z nimi skumplowanego.

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu
Reply to  Włóż

Widac widac ale to napewno nie BURMISTRZ starczy….

Anna
Anna
5 lata temu

Nasz burmistrz jest przystojny i potrafi pięknie przemawiać

Pola
Pola
5 lata temu
Reply to  Anna

hahahahaha to dopiero atut

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Anna

Ale czoło mu sie swieci he he

obiektywna
obiektywna
5 lata temu
Reply to  Anna

Przystojny to był 12 lat temu jak uprawiał sport, a teraz? – bez komentarza, ale jeśli ktoś uważa, że jest przystojny, to ja uważam, że gust ma spaczony.
Przemawiać umie – bardzo kwieciście i może nawijać godzinami o wszystkim i o niczym, czyli nic ciekawego i konkretnego nie mówiąc.

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu
Reply to  Anna

Haha

Elektor
Elektor
5 lata temu

Po zerknięciu na powyższą galerię zdjęć przeraziłem się, bo sądziłem, że to prezentacja kandydatów na fotel burmistrza. Na szczęście okazało się, że artykuł dotyczy mniej istotnych kwestii. Na szczęście, bo gdyby nam mieszkańcom przyszło wybierać spośród takiego „zacnego grona”, to czas się pakować .

Maro
Maro
5 lata temu
Reply to  Elektor

W końcu i w naszej Mławie są osoby chcące zrobić coś dobrego dla miasta i jego mieszkańców. Ja bym powiedział, osoby godne do zarządzania miastem. Mają wizję , misje i słuszny cel.

z bliska
z bliska
5 lata temu
Reply to  Elektor

Zdążysz ale pakuj się już teraz, a to tylko dlatego że zaglądasz na portal od święta, a powinieneś wiedzieć, że o tych osobach jak na zdjęciu pisano jak o kandydatach, zwłaszcza o Radnym Pol, a odnośnie Pana Kamila, moim zdaniem winien kandydować na Radnego, i zastąpić np. Panią Pszczółkowską, która cały czas szuka miejsca aby ponownie się załapać, na m-czną pensyjkę. Mławie jest koniecznie potrzebna zmiana warty wśród RADNYCH, większość z tych radnych robi jedynie dobre wrażenie. Jednak nie pakuj się zostań—bo w Mławie trzeba zrobić zmiany?/

Mlawiak
Mlawiak
5 lata temu
Reply to  Elektor

Grono nie zepsute nie musi być żadne… ważna jest mądrość pokora sprawiedliwość a nie DZIEŃ DOBRY DO WSZYSTKICH…

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Pod koniec swej ostatniej kadencji , Pan Burmistrz zrobil się bardzo nerwowy, niestety powoli trzeba się przyzwyczajać do innej sytuacji, i trzeba bedzie sobie szukać jakiegoś zajęcia. Myślę ze w tym PPP, znjdzie się przedsiębiorca, ktory wyciagnie, pomocną dłoń. Panie Slawku na byciu Burmistrzem zycie się nie kończy, trza będzie,przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Panie Kamilu jest Pan stalym uczestnikiem Sesji , z racji swych obowiązków, i chyba winien Pan wiedzieć, ze zadawanie takich pytań, przy tej Władzy mija się z celem, oni to znaczy ta władza sobie z tego nic nie robi, to jest buta i arogancja, ale tak się dzieje od samej góry dla mnie to zadna nowość. Pani Budzichowska, czas najwyższy aby się pakowac, i wrócić do normalności, bo władza zle wpływa na Panią.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

„Została wybrana profesjonalna firma, która buduje oczyszczalnię ścieków. I pan dzisiaj rzuca cień na tę firmę. Ja przekażę tę informację firmie, zobaczymy jaki użytek zrobi z tego” Panie burmistrzu, a jaki użytek może z tego zrobić?
Czy pan jest przedstawicielem miasta i jego mieszkańców, czy raczej przedstawicielem wielkich firm i deweloperów, bo nie rozumiem pana postawy.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Odpowiem ci Jarzabek, za Pana Burmistrza, przecież tą odpowiedzią Burmistrz dal wyraźny sygnał, czyim jest przedstawicielem, i my mieszkańcy nie powinniśmy mieć żadnych obiekcji, czy naprawdę masz jeszcze jakieś WĄTPLIWOŚCI.

Robert Maciej Jankowski
Robert Maciej Jankowski
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Zabrzmiało jak groźbą. Radny zobowiązany do kontroli poczynań władz miasta jest przez tę władzę straszony. Panie Kowalewski to nie władza absolutna ani dyktatura. Chyba już za długo i władza do głowy uderza.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

A może nasz złotousty uważa, że stołek mu się należy przez zasiedzenie

Marek
Marek
5 lata temu

Uwaga radnego byla niestosowna, gdybyscie byli panowie obiektywni, to byscie to przyznali. Podobnie zresztą jak całe wystapienie Przybyszewskiego (Boże bron nas przed tym czlowiekiek). Burmistrz odpowiedzial nerwowo, ale sensownie. Jak mial sie bronić wyknawca oczyszczalni, skoro Pol oczernia ich zaocznie?

Anonim
Anonim
5 lata temu
Reply to  Marek

marek, pupilu burmistrza, przestań go w końcu wychwalać, bo to bez sensu, lepiej nasmaruj dobrze swój rower, to odwieziesz go nad Wkrę w eskorcie

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Marek

Człowieku bredzisz bez sensu. podobnie jak twój ..m…istrz odpowiada. Niestosowne to jest bieganie bez majtek …….w mrozny dzień
Pytanie było konkretne gdyby burmistrz nie. Opuścił obrad to nalezy go jeszcze zapytać czy umm wczesniej wiedział o zatruciu a jaskołki ćwierkają że wiedział
I co zamierza z tym zrobić
Na dzis wyglada to tak ze wody zatrute a samorząd cisza nad tą trumną ale sytuacja jest niebezpieczna raz przeciek dwa usuwanie skutkow bo o tym nikt nawet sie nie zajaknoł na dziś jest tak trują ok moze przestaną.a ile to nas bedzie kosztowalo kto usunie ten syf
Bo kiedys ta banka peknie tak sie nami manipuluje ops próbuj kto zapyta to go w czambuł i tylko my oswieceni…
A Przybyszewski czlowieku cale miasto szepcze kto za kim stoi uważasz ze konkurs był ok to zdrowia życzę

Leon
Leon
5 lata temu
Reply to  Marek

Pytanie nigdy nie jest oszczerstwem. Przydupasie burmistrza.

Maron
Maron
5 lata temu

Zanieczyszczenie wod podziemnych stało się faktem. Gdzie odpowiedz burmistrza na pytanie radnego ? Gdzie odpowiedz na pytania przewodniczącego zarządu osiedla ? Uwazam: Burmistrz obecnie nie jest w stanie rzadzic miastem

Radnybezradny
Radnybezradny
5 lata temu

Tu Radnybezradny wielu kadencji, podnoszący najwyzej rękę, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM.
Ja oczywiście jestem ZA. Jestem za spożyciem i wypłatą pensji, bo większe spożycie, to szybszy rozwój gospodarki i miasta, a przeciez wszystkim Nam na tym zależy, a w szczególności Nam Radnym. Jestem za wypłatą pensji w MDK, bo wiem i jestem pewien, ze było to słuszne rozwiazanie i te prawo, to tylko kłody pod nogi rzuca a przecież wiadomo, ze lepszego kandydata w całej Polsce nie było i nie ma. Zresztą, KOGO OBCHODZĄ TE PIENIĄDZE? Moja ręka jako pierwsza jest najwyzej podniesiona, bo przeszedłem wielogodzinne szkolenia w tej materii i wiem, ze Radny P i Kamil P uwzięli się po prostu na pryncypała i chcą zaprowadzić w Mławie porządek oraz transparentność. Taka logika jest niedopuszczalna i moze skutkować zwiększeniem bezrobocia i w konsekwencji pozbycia się jedynych fachowców w regionie, obsadzających wszystkie kluczowe stanowiska, od sprzątaczki po dyrektora w instytucjach samorządowych. My nabywamy umiejetnosci, kończymy studia internetowe, jesteśmy niezastąpieni i bez Nas to wszystko po prostu runie.

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Radnybezradny

Tresc postu w miarę zasadna. Szanowny Panie, prośba do Pana, aby przestal Pan tym przy dlugim wstępem, robić z siebie na na wlasne życzeni IDIOTE.

Radnybezradny
Radnybezradny
5 lata temu
Reply to  Z bliska

Tu Radnybezradny wielu kadencji, podnoszący najwyzej rękę, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach i mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzinę w jednostkach UM. Szanowny Panie, nie robię z siebie idioty poniewaz jestem Radnymbezradnym i na takiego zgodnie ze stanem rzeczy wyglądam. Swoje oburzenie prosze zaakcentować podczas najbliższej RM.

Koko menel
Koko menel
5 lata temu

A ja myślałem że to artykuł o modzie …wnioskując po zdjęciach

Z bliska
Z bliska
5 lata temu
Reply to  Koko menel

Przecie Ciebie menelu nawet na takie ubranie nie stac tobie najlepiej chodzić w worku.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Koko menel

To przestań tak myśleć, chyba że chcesz zostacr myśliwym.

Henio
Henio
5 lata temu

„Kończ… waść! wstydu… oszczędź!”

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Henio

Cierpliwości do konca kadencji, jeszcze nie raz Szanowny Wlodarz mławski nie raz nam wszystkim wstyd przyniesie.

51
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x