Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kowalewski, Pol, Przybyszewski i dyskusja o elegancji


Polemika między burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, radnym Michałem Polem i przewodniczącym zarządu osiedla Kamilem Przybyszewskim choć dotyczyła zachowań eleganckich i nieeleganckich swój początek wzięła z dość nietypowego miejsca, a mianowicie z podmławskiego wysypiska śmieci.  Skończyła się zaś na domu kultury i muzeum.

Początkiem tej lawiny było pytanie radnego Pola kierowane do burmistrza. Powołując się na publikacje medialne (przypomnijmy, sprawę ujawnił nasz portal) wyraził on zaniepokojenie zanieczyszczeniem wód podziemnych pod wysypiskiem, przypomniał, że jest ono w rękach prywatnych i wtrącił dygresję, czy podobne odstępstwa od norm środowiskowych nie zdarzą się w oczyszczalni ścieków.

– Czy mamy jakieś zagrożenia dla mieszkańców miasta jeżeli chodzi o wody podziemne? Przypomnieć też należy, że wysypisko jest w rękach prywatnych. Oby podobna sytuacja odstępstwa od norm środowiskowych nie pojawiła się przy oczyszczalni ścieków. Chciałem przestrzec, zwrócić uwagę, że nie wszystko co jest w rękach prywatnych funkcjonuje prawidłowo i spełnia wszelkiego rodzaju wymagania. W Ciechanowie jest wysypisko komunalne i nie słyszałem, żeby tam były takie problemy – zwracał się do burmistrza radny Pol.

Burmistrz dygresję odnoszącą się do powstającej oczyszczalni ścieków i porównanie z Ciechanowem  nie tylko uznał za nieelegancką, ale też poczuł się w obowiązku donieść o tym firmie Ondeo.

– Dla mnie jest wysoce nieeleganckie pomówienie przedsiębiorców o to, i wskazanie, że brak (jest do nich – red.) zaufania. Może pan to prywatnie mówić, ja nie. Została wybrana profesjonalna firma, która buduje oczyszczalnię ścieków. I pan dzisiaj rzuca cień na tę firmę. Ja przekażę tę informację firmie, zobaczymy jaki użytek zrobi z tego – denerwował się burmistrz.

Właśnie do sformułowań burmistrza odnośnie nieeleganckich zachowań nawiązał na końcu sesji w swojej wypowiedzi przewodniczący zarządu osiedla nr 8 Kamil Przybyszewski.

– Chciałem nawiązać do sytuacji, w której został postawiony pan Michał Pol, a dotyczy to uwagi pana burmistrza skierowanej do pana radnego. Zatem ja też zadam pytanie. Czy eleganckim zachowaniem jest wypłacanie pensji pani byłej dyrektor domu kultury za jazdę pod wpływem alkoholu?I drugie pytanie. Czy eleganckim jest w tak zły sposób na co wojewoda zwrócił uwagę, przeprowadzenie konkursu na dyrektora muzeum. Kto zwróci za cztery miesiące pensję, jeżeli jest napisane w zarządzeniu wojewody, że jeżeli konkurs został źle przeprowadzony to nie można nawiązać żadnego stosunku pracy.Jak możemy rozumieć te cztery miesiące pracy pani dyrektor i ewentualny zwrot należności za to wszystko – mówił przewodniczący Przybyszewski.

Do pytań wypowiedzianych przez Kamila Przybyszewskiego burmistrz już nie miał okazji się odnieść, gdyż wyszedł z sesji jeszcze przed jej zakończeniem. Za to skomentowała je zastępca burmistrza Janina Budzichowska.

– Pytania zadane w ten sposób są niezasadne i nieuprawnione, bo zawierają już jakąś sugestię. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku burmistrz jest zobowiązany w świetle przepisów do wypłaty wynagrodzeń zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku – powiedziała pani wiceburmistrz.

Tak więc nie udało się do końca ustalić, czy bardziej nieeleganckie są pytania, czy może już podejmowane działania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

51
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonim
Gość
Anonim

Czy to prawda, że wody gruntowe w Mławie są skażone? Ile w tym jest prawdy? – takie plotki słychać na mieście, ale czy to tylko plotki? czy przed wyborami tylko sprawy zamyka się pod dywan?

Melania
Gość
Melania

Wniosek sam sie nasuwa-nieelegancko jest zadawac burmistrzowi trudne pytania.Burmistrz jak rozkapryszona pannica strzeli FOCHA i wyjdzie,jak pojdzie cos nie po jego mysli.Jego zachowanie jest jak w Wersalu.Szczyt elegancji,dobrego wychowania i wrodzonej kultury-reprezentuje burmistrz(pisownia celowa z bledem).Powazna czlowiek,a tak prostackie zachowanie-dosyc juz tego.

jaaa
Gość
jaaa

A dostałam zachętę do ,,niezwlocznego podłączenia nieruchomości do kanalizacji, co spowoduje nawet TRZYKROTNE obniżenie kosztów ! he, he..

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Jak wylewasz do rowu to bedzie drożej. Jesli normalnie oddajesz scieki, to rzeczywiscie bedzie duzo taniej.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A wyliczyła to pani pani rzecznik?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zapamiętaj masz głosować na Pana Kowaleswkiego

Teresa
Gość
Teresa

Ja zagłosuję na burmistrza, bo jak spotkał mnie na mieście to ładnie się ze mną przywitał i się ładnie uśmiechnął

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A ja zaglosuje przeciw Burmistrzowi, bo dziś przechodził koło mnie i nie powiedzial mi dzien dobry,.

obiektywna
Gość
obiektywna

Dziwne, że nie powiedział, czyżby już tak bardzo zrobił się arogancko? a może dotarły do niego uwagi o jego ukłonach (znam, nie znam, ale się kłaniam i uśmiecham, bo to mój atut).
Mnie tam nie zależy na jego ukłonach, uśmiechach, a już w ogóle na tym żeby mi ślinił łapkę i jak zwykle NIE zagłosuję na niego, bo nie lubię ludzi fałszywych, zakłamanych i mających przeciętnego Kowalskiego za przeproszeniem w d…e

widmowy
Gość
widmowy

Kowal jednym słowem został sygnalistą!!! Błazenada, żeby donosić na Polaka do obcych hańba Panie Kowalewski Na pohybel konfidentom!!!

Ryś
Gość
Ryś

Sugestie Pola nie powinny mieć miejsca. To jest hańba, że chlopaczek, co dostał robotę po linii partyjnej rzuca oszczerstwa bez dowodów.

Anonim
Gość
Anonim

Jakie oszczerstwa? – ostrzega żeby zwrócić uwagę, żeby dopilnować inwestycji, a to zasadnicza różnica, a burmistrz zachowuje się jak piesek właściciela inwestycji

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A konkretnie czym dobrze zarzadza? 44 miliony dlugu Sprzatanie miasta firma zewnetrzna cos ok 2 milionow. Syf i brud na wiekszosci ulic i terenow miejskich nie raz opisywane Zieleń firma zewnetrzna jak kwiatki wsadza to sie nie podlewa. Wyschna posadzimy nowe lud zapłaci Utrzymanie dróg firma zewnetrzna artykuly1 z zimy pamietamy katastrofa Komunikacja miejska stare rupiecie kopciuchy utrzymujemy splajtowana firme a co milion rocznie Oczyszczalnia ppp fajnie my walimy w kanalizacje na oslep byle wiecej kosztuje to nas miliony kto wkalkulowal sobie zysk A my co mamy podwyzka 39 % i miliony do wydania na zrujnowane drogi Wod kan zwolniony… Czytaj więcej »

Mieta
Gość
Mieta

Jakie oszczerstwa? Każdy ma prawo mieć obawy do tego jak na wysypisku wody podziemne zanieczyszczone. A wiemy co będzie za kilka lat z oczyszczalnia? Tego nikt nie wie. Lepiej zwrócić uwagę i przestrzegać niż spać i nic nie mówić jak robi to burmistrz.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

To nie chłopaczek to POWAŻNY CZŁOWIEK jestes ZAZDROSNY CZY BEZ GŁOWY…

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Kowal został listonoszem 😀

Marek
Gość
Marek

Za 5tys brutto od lipca:)

Włóż
Gość
Włóż

Burmistrz jest dobrym zarządcą miasta. Ma mój głos w nadchodzących wyborach. Nie widać godnego uwagi konkurenta do walki o fotel włodarza ratusza.

wyborca
Gość
wyborca

Godny konkurent już wkrótce się pojawi, co prawda będziecie go atakować ostro, zwłaszcza za to, że jest z pewnej partii, ale poza tym nie będzie można mu nic zarzucić (jesli przynależność do partii można uznać za zarzut). I on wygra z burmistrzem. Według mnie obecna kondycja polityczna burmistrza Kowalewskiego jest bardzo słaba. Słaba jak nigdy dotąd.

Marek
Gość
Marek

Ale Kowalewski nawet w słabej kondycji, jest lepszy od jakiegoś partyjniaka. Kogo zaproponujesz? Mlodego wilczka z PSL? Z PiS? I jedni i drudzy nie będą tu dla mieszkańców, tylko jako wyslannicy partii i będą realizowac jej plany. Jaj były skarbnik. Partia matka zawsze dla takich najważniejsza!

Anonim
Gość
Anonim

Marek – klakierze burmistrza, boisz się o własny stołek? że tak przestrzegasz. Jakoś w Ciechanowie nie mają problemu z partyjnym prezydentem. Nie pleć głupot i nie wciskaj kitu ludziom.
Gorsza jest taka chorągiewka na wietrze jak burmistrz i z tymi dobrze i z tymi,, ale z mieszkańcami to już nie. Co mu może zależeć na Mławie, jak on ma dom w Trzcińcu, dlatego trzyma z elitami, a nie z resztą mieszkańców i wszyscy wiedzą dlaczego, to elity go wypromowały itp itd

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Obyś miał rację, ja na pewno zagłosuję na kogoś innego niż Kowalewski, nigdy na niego nie głosowałem, a teraz tym bardziej. Każdy „świeżak” lepszy od zepsutego, wypromowanego przez miejscowe elity i z nimi skumplowanego.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Widac widac ale to napewno nie BURMISTRZ starczy….

Anna
Gość
Anna

Nasz burmistrz jest przystojny i potrafi pięknie przemawiać

Pola
Gość
Pola

hahahahaha to dopiero atut

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ale czoło mu sie swieci he he

obiektywna
Gość
obiektywna

Przystojny to był 12 lat temu jak uprawiał sport, a teraz? – bez komentarza, ale jeśli ktoś uważa, że jest przystojny, to ja uważam, że gust ma spaczony.
Przemawiać umie – bardzo kwieciście i może nawijać godzinami o wszystkim i o niczym, czyli nic ciekawego i konkretnego nie mówiąc.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Haha

Elektor
Gość
Elektor

Po zerknięciu na powyższą galerię zdjęć przeraziłem się, bo sądziłem, że to prezentacja kandydatów na fotel burmistrza. Na szczęście okazało się, że artykuł dotyczy mniej istotnych kwestii. Na szczęście, bo gdyby nam mieszkańcom przyszło wybierać spośród takiego „zacnego grona”, to czas się pakować .

Maro
Gość
Maro

W końcu i w naszej Mławie są osoby chcące zrobić coś dobrego dla miasta i jego mieszkańców. Ja bym powiedział, osoby godne do zarządzania miastem. Mają wizję , misje i słuszny cel.

z bliska
Gość
z bliska

Zdążysz ale pakuj się już teraz, a to tylko dlatego że zaglądasz na portal od święta, a powinieneś wiedzieć, że o tych osobach jak na zdjęciu pisano jak o kandydatach, zwłaszcza o Radnym Pol, a odnośnie Pana Kamila, moim zdaniem winien kandydować na Radnego, i zastąpić np. Panią Pszczółkowską, która cały czas szuka miejsca aby ponownie się załapać, na m-czną pensyjkę. Mławie jest koniecznie potrzebna zmiana warty wśród RADNYCH, większość z tych radnych robi jedynie dobre wrażenie. Jednak nie pakuj się zostań—bo w Mławie trzeba zrobić zmiany?/

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Grono nie zepsute nie musi być żadne… ważna jest mądrość pokora sprawiedliwość a nie DZIEŃ DOBRY DO WSZYSTKICH…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pod koniec swej ostatniej kadencji , Pan Burmistrz zrobil się bardzo nerwowy, niestety powoli trzeba się przyzwyczajać do innej sytuacji, i trzeba bedzie sobie szukać jakiegoś zajęcia. Myślę ze w tym PPP, znjdzie się przedsiębiorca, ktory wyciagnie, pomocną dłoń. Panie Slawku na byciu Burmistrzem zycie się nie kończy, trza będzie,przyzwyczajać się do nowej rzeczywistości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Kamilu jest Pan stalym uczestnikiem Sesji , z racji swych obowiązków, i chyba winien Pan wiedzieć, ze zadawanie takich pytań, przy tej Władzy mija się z celem, oni to znaczy ta władza sobie z tego nic nie robi, to jest buta i arogancja, ale tak się dzieje od samej góry dla mnie to zadna nowość. Pani Budzichowska, czas najwyższy aby się pakowac, i wrócić do normalności, bo władza zle wpływa na Panią.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

„Została wybrana profesjonalna firma, która buduje oczyszczalnię ścieków. I pan dzisiaj rzuca cień na tę firmę. Ja przekażę tę informację firmie, zobaczymy jaki użytek zrobi z tego” Panie burmistrzu, a jaki użytek może z tego zrobić?
Czy pan jest przedstawicielem miasta i jego mieszkańców, czy raczej przedstawicielem wielkich firm i deweloperów, bo nie rozumiem pana postawy.

Z bliska
Gość
Z bliska

Odpowiem ci Jarzabek, za Pana Burmistrza, przecież tą odpowiedzią Burmistrz dal wyraźny sygnał, czyim jest przedstawicielem, i my mieszkańcy nie powinniśmy mieć żadnych obiekcji, czy naprawdę masz jeszcze jakieś WĄTPLIWOŚCI.

Robert Maciej Jankowski
Gość
Robert Maciej Jankowski

Zabrzmiało jak groźbą. Radny zobowiązany do kontroli poczynań władz miasta jest przez tę władzę straszony. Panie Kowalewski to nie władza absolutna ani dyktatura. Chyba już za długo i władza do głowy uderza.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

A może nasz złotousty uważa, że stołek mu się należy przez zasiedzenie

Marek
Gość
Marek

Uwaga radnego byla niestosowna, gdybyscie byli panowie obiektywni, to byscie to przyznali. Podobnie zresztą jak całe wystapienie Przybyszewskiego (Boże bron nas przed tym czlowiekiek). Burmistrz odpowiedzial nerwowo, ale sensownie. Jak mial sie bronić wyknawca oczyszczalni, skoro Pol oczernia ich zaocznie?

Anonim
Gość
Anonim

marek, pupilu burmistrza, przestań go w końcu wychwalać, bo to bez sensu, lepiej nasmaruj dobrze swój rower, to odwieziesz go nad Wkrę w eskorcie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Człowieku bredzisz bez sensu. podobnie jak twój ..m…istrz odpowiada. Niestosowne to jest bieganie bez majtek …….w mrozny dzień Pytanie było konkretne gdyby burmistrz nie. Opuścił obrad to nalezy go jeszcze zapytać czy umm wczesniej wiedział o zatruciu a jaskołki ćwierkają że wiedział I co zamierza z tym zrobić Na dzis wyglada to tak ze wody zatrute a samorząd cisza nad tą trumną ale sytuacja jest niebezpieczna raz przeciek dwa usuwanie skutkow bo o tym nikt nawet sie nie zajaknoł na dziś jest tak trują ok moze przestaną.a ile to nas bedzie kosztowalo kto usunie ten syf Bo kiedys ta banka… Czytaj więcej »

Leon
Gość
Leon

Pytanie nigdy nie jest oszczerstwem. Przydupasie burmistrza.

Maron
Gość
Maron

Zanieczyszczenie wod podziemnych stało się faktem. Gdzie odpowiedz burmistrza na pytanie radnego ? Gdzie odpowiedz na pytania przewodniczącego zarządu osiedla ? Uwazam: Burmistrz obecnie nie jest w stanie rzadzic miastem

Radnybezradny
Gość
Radnybezradny

Tu Radnybezradny wielu kadencji, podnoszący najwyzej rękę, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Ja oczywiście jestem ZA. Jestem za spożyciem i wypłatą pensji, bo większe spożycie, to szybszy rozwój gospodarki i miasta, a przeciez wszystkim Nam na tym zależy, a w szczególności Nam Radnym. Jestem za wypłatą pensji w MDK, bo wiem i jestem pewien, ze było to słuszne rozwiazanie i te prawo, to tylko kłody pod nogi rzuca a przecież wiadomo, ze lepszego kandydata w całej Polsce nie było i nie ma. Zresztą, KOGO OBCHODZĄ TE PIENIĄDZE? Moja ręka jako… Czytaj więcej »

Z bliska
Gość
Z bliska

Tresc postu w miarę zasadna. Szanowny Panie, prośba do Pana, aby przestal Pan tym przy dlugim wstępem, robić z siebie na na wlasne życzeni IDIOTE.

Radnybezradny
Gość
Radnybezradny

Tu Radnybezradny wielu kadencji, podnoszący najwyzej rękę, pobierający dietę, zasiadający w kilku komisjach i mający zupełnie przypadkiem zatrudniona rodzinę w jednostkach UM. Szanowny Panie, nie robię z siebie idioty poniewaz jestem Radnymbezradnym i na takiego zgodnie ze stanem rzeczy wyglądam. Swoje oburzenie prosze zaakcentować podczas najbliższej RM.

Koko menel
Gość
Koko menel

A ja myślałem że to artykuł o modzie …wnioskując po zdjęciach

Z bliska
Gość
Z bliska

Przecie Ciebie menelu nawet na takie ubranie nie stac tobie najlepiej chodzić w worku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To przestań tak myśleć, chyba że chcesz zostacr myśliwym.

Henio
Gość
Henio

„Kończ… waść! wstydu… oszczędź!”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Cierpliwości do konca kadencji, jeszcze nie raz Szanowny Wlodarz mławski nie raz nam wszystkim wstyd przyniesie.