Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Bezpieczne Mławianki ” już się szkolą


Siódma grupa „Bezpiecznych Mławianek” już rozpoczęła szkolenie. Panie odwiedziły mławską komendę policji, gdzie profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji przeprowadził zajęcia na temat zagrożeń przestępczością oraz racjonalnych zachowań w przypadku zamachu terrorystycznego.


Kurs potrwa do 27 czerwca br. W ramach zaproponowanych zajęć Kursantki pod okiem instruktora trenować będą  proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia poprowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz.Poza treningami, dla uczestniczek kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem,  warsztaty z mistrzem fryzjerstwa, specjalistą trychologiem. W ramach zajęć radzenia sobie ze stresem na panie czekają zajęcia z zumby. W planie kursu już tradycyjnie będą także  spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie udzielania pierwszej pomocy.

Celem szkolenia jest m.in. wyćwiczenie umiejętności wczesnego rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji, poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz skutecznego szukania pomocy, odblokowanie naturalnych reakcji obronnych.

Pamiętajmy! Przestępcy obawiają się świadków swoich działań oraz ich zdecydowanej reakcji. Troska o bezpieczeństwo własne i innych oraz brak obojętności na zdarzenie, przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa ogólnego i budują klimat nieprzychylny przestępcom.
Wystarczy tak niewiele – widzieć i reagować na sytuacje niebezpieczne.

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x