Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Spadek Wieczfnianki. Na dwie kolejki przed końcemStało się to, co można było już wywróżyć po rundzie jesiennej. Wieczfnianka opuszcza szeregi ligi okręgowej. Osiem zdobytych punktów to za mało, żeby wyprzedzić w tabeli choćby lokalnych konkurentów ze Strzegowa.

Po raz ostatni zespół z Wieczfni Kościelnej występował na poziomie A-klasy bardzo dawno, bo w 2002 roku. Szesnaście lat spędzonych w okręgówce przyniosło różne sezony. Raz byli nawet bliscy awansu do piątej ligi (wówczas Mazowiecka Liga Seniorów), ale przegrali ostatecznie dwumecz barażowy z Amurem Wilga.

W sobotnim meczu podopieczni Jarosława Szmyta zmierzyli się z Wkrą Sochocin. Po osiemnastu minutach był remis – na trafienie Fabiana Lewandowskiego odpowiedział celnym strzałem Marcin Dziubiński.

Niestety decydujący cios po przerwie zadali konkurenci z powiatu płońskiego. Na dodatek Wieczfnianka straciła jeszcze dwóch zawodników. Czerwone kartki w końcówce batalii obejrzeli bramkarz Adrian Sodoma i pomocnik Krzysztof Deka.

Pozostałe nasze ekipy także przegrały swoje mecze. Strzegowo uległo Pułtuskowi 1:4 – autorem honorowego trafienia okazał się Paweł Nicgorski. Z kolei Szydłowo prowadziło z Makowianką za sprawą Krzysztofa Małeckiego (na zdjęciu). Jednak finisz należał do przeciwników z Makowa Mazowieckiego.

GKS Strzegowo – Nadnarwianka Pułtusk 1:4

Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Wkra Sochocin 1:2

Korona Szydłowo – Makowianka Maków Mazowiecki 1:2

Pozostałe wyniki XXVIII kolejki: Wkra Ż. – Żbik 6:4,  Wkra B. – Orzyc 5:0, Ostrovia – Sona 2:0, Mazowsze – Tęcza 2:2, Iskra – Troszyn 3:0

XXIX kolejka (9 czerwca): Iskra Krasne – GKS Strzegowo, CK Troszyn – Korona Szydłowo, Orzyc Chorzele – Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x