Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Występ jakich mało. Płetwal zabłysnął na festiwalu


W sile dwudziestu osób mławski Płetwal przystąpił do pierwszej edycji ogólnopolskiego festiwalu o puchar prezydenta Ciechanowa. Rozegrany z okazji 100-lecia Niepodległości Polski zakończył się dużym sukcesem podopiecznych Michała Chlastosza i Tomasza Szczepańskiego.


Końcowy rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania, mimo że konkurencja nie próżnowała. Swoje ekipy przysłało aż dwadzieścia pięć klubów – na starcie stanęli m.in. przybysze z Sopotu, Siedlec, Warszawy i Lublina. Mławianie wrócili do domu bogatsi aż o 52 medale. Do tak imponującego bilansu dołożyli jeszcze kilkanaście rekordów życiowych. Najbardziej spektakularny postęp zanotowała Kalina Ossowska. Na 200 metrów stylem klasycznym poprawiła się o ponad dwadzieścia pięć sekund.

W klasyfikacji medalowej Płetwal uplasował się na czwartej pozycji (triumfowała w niej miejscowa Orka). Na imponujący dorobek złożyło się dwanaście złotych, dwadzieścia jeden srebrnych i dziewiętnaście brązowych krążków. Na miano mulitimedalistów zapracowali Adrian Kaliszewski, Sylwia Rząp, Aleksandra Jędrusik, Julia Błażkiewicz, Jakub Hincmanowski, Jan Śledziński, Amelia Butryn, Zuzanna Deręgowska, Izabela Czaplicka,  Tomasz Murawski, Jakub Szczepański oraz wspomniana wyżej Ossowska.

Nie zabrakło także pojedynczych medalowych występów. Po razie na podium wdrapali się Mateusz Pawłowski, Magdalena Wiącek oraz Jakub Prósiński.

Oto medalowe zdobycze mławian

Amelia Butryn – 1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe

Izabela Czaplicka – 1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe

Julia Błażkiewicz – 1 złoty, 4 srebrny, 1 brązowy

Zuzanna Deręgowska – 2 srebrne, 2 brązowe

Jakub Hincmanowski – 1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy

Konrad  Hincmanowski -1 brązowy

Aleksandra Jędrusik – 2 złote

Adrian Kaliszewski – 3 złote

Patryk Kaliszewski – 1 brązowe

Tomasz Murawski – 1 srebrny, 2 brązowe

Kalina Ossowska – 1 srebrny, 3 brązowe

Mateusz Pawłowski – 1 brązowy

Jakub Prósiński – 1 brązowy

Sylwia Rząp – 2 złote, 2 srebrne

Jakub Szczepański – 1 srebrny, 1 brązowy

Magdalena Wiącek – 1 srebrny

Jan Śledziński – 1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x