Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga rolnicy: Dobiega końca przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie


fot. ARiMR


Niewiele już czasu mają rolnicy na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Termin mija 15 czerwca. Dlatego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa apeluje, by nie zwlekać ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

Główne korzyści wynikające z wypełniania oraz złożenia wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 poprzez aplikację eWniosekPlus to m.in. brak konieczności uzupełniania danych alfanumerycznych w zakresie płatności obszarowych, wszystkie dane generowane są automatycznie na podstawie narysowanych granic upraw i wybranych płatności oraz możliwość złożenia wniosku oraz mobilny dostęp do konta przy użyciu tabletu lub smartfonu. Złożenie wniosku w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus to przede wszystkim oszczędność czasu, który szczególnie teraz- kiedy zaczęły się prace polowe- jest bardzo cenny dla rolników.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą skorzystać z tzw. punktów pomocy technicznej, które są w każdym biurze powiatowym ARiMR. Przygotowane są tam stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, gdzie można wypełnić e-wniosek i wysłać go do Agencji.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oprócz pomocy technicznej uruchomiła również specjalną infolinię czynną od poniedziałku do piątku w godzinach 7- 19. Numer telefonu 22 595 02 60 lub mailowo ewniosek@arimr.gov.pl.

Natomiast wszelkie problemy i błędy pojawiające się podczas wypełniania e-Wniosku obszarowego można zgłaszać przez portal: POMOC.ARIMR.GOV.PL

Do 5 czerwca rolnicy złożyli ponad 790 tys. wniosków przez Internet. Najwięcej jest ich w województwach mazowieckim, lubelskim, łódzkim, wielkopolskim, małopolskim i podkarpackim.

źródło: ARiMR

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

ADMIN rozumnie że jest to artykuł sponsorowany, przez mlawska instytucje, i kierowany przez nominata Pis.Masz do yego prawo, tylko informacja winna być.mam nadzieje ze ten tekst sie ukaże.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x