Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Teresa Eljasiak Zbysińska została dyrektorką Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie


Od 1 lipca br. Szkołą Podstawową im. marsz. Józefa Piłsudskiego w Dzierzgowie pokieruje Teresa Eljasiak Zbysińska, dotychczasowa dyrektor Gimnazjum Publicznego w Dzierzgowie. Stanowisko dyrektora obejmie ona w wyniku przeprowadzonego przez gminę konkursu na to stanowisko.


Na początku kwietnia br. wójt gminy Dzierzgowo ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie. Placówką uprzednio zarządzała dyrektor Marzena Nowicka, co do której pracy zastrzeżenia miała rada gminy. Pokłosiem tego konfliktu była nawet sprawa w mławskim sądzie gdzie pani dyrektor oskarżyła radnych zasiadających w komisji rewizyjnej o zniesławienie.  Po półrocznym procesie za zamkniętymi drzwiami sąd uznał, że radni byli niewinni.

Ostatecznie Marzena Nowicka za porozumieniem stron zrezygnowała z pracy w dzierzgowskiej szkole, a więc również z funkcji dyrektora z dniem 31 sierpnia 2017 r. Po jej rezygnacji wójt Rafał Kuciński na okres 10 miesięcy powierzył pełnienie obowiązków dyrektora szkoły Grażynie Czupryn, nauczycielce i bibliotekarce w tej szkole. Na początku maja br. rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie, w którym wybrana została dotychczasowa dyrektor gimnazjum Teresa Eljasiak Zbysińska.

– Nie będzie już konkursu na stanowisko dyrektora gimnazjum. Do czasu jego wygaszenia, wójt zamierza zgodnie z możliwością jaką dają przepisy oświatowe powierzyć wybranej osobie pełnienie obowiązków dyrektora – mówi Zdzisław Morawski, sekretarz gminy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
5 lata temu

Gratulacje dla Pani Teresy , pani dyrektor odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu .Osoba kompetentna i z zasadami .Jeszcze raz gratulacje 🙂

Była uczennica
Była uczennica
5 lata temu

Dokładnie! Pani Tereso moje gratulacje. To bardzo dobrze roku dla naszej podstawówki…

Uczeń
Uczeń
5 lata temu

Najlepszy wybór !!! Osoba kompetentna znam z czasów własnej nauki. Nigdy nie była stronnicza wobec uczniów jak to większość kadry którą znam z przed lat. Super .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x