Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Motorowerem z Mławy do Iłowa. Zgoda mamy ważniejsza niż prawko


Fot. ilustracyjne/policja.pl


16-letni mieszkaniec Mławy kierował motorowerem mimo, że nie miał do tego uprawnień. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol drogówki na terenie gminy Iłowo-Osada. Pojazd młodzieńcowi udostępniła mama, za zgodą której chłopak udał się na przejażdżkę.

Policjanci ruchu drogowego z Działdowa pełnili w sobotę (02.06.2018r.) służbę na terenie gminy Iłowo-Osada. W pewnym momencie zauważyli jadący motorower, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Policjanci zatrzymali młodzieńca do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania okazało się, że to 16-letni mieszkaniec Mławy, który nie posiadał uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto policjanci ustalili, że motorower został udostępniony mu przez mamę, która wiedziała, że syn nie powinien kierować jednośladem. Policjanci ukarali kobietę mandatem i poinformowali o dalszych konsekwencjach prawnych dla siebie i syna w związku z zaistniałą sytuacją.

Za kierowanie motorowerem lub quadem bez wymaganego prawa jazdy kategorii AM  lub dowodu osobistego grozi mandat w wysokości 200zł.  W przypadku osoby niepełnoletniej, której nie można ukarać mandatem zostanie sporządzona dokumentacja i przesłana do sądu rodzinnego. Osoba dorosła, która udostępnia pojazd i pozwoli na korzystanie z niego osobie bez odpowiednich do tego dokumentów, musi także liczyć się z konsekwencjami prawnymi. W takim przypadku zostanie ona ukarana mandatem w wysokości 300zł.

Źródło: KPP w Działdowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
5 lata temu

Heh wynik zrobili na młodym człowieku i jego mamie
Tylko w Działdowo takie cembały w białych czapkach

Aga
Aga
5 lata temu

Szkoda że za kategorr AM trzeba zapłacić dużo pieniędzy. Kiedyś w szkole robione były kursy i było ok a teraz nauka jazdy zarabia kasę….

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x