Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rodzinny turniej gier planszowych w Zawadach


W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Zawadach realizowano innowację pedagogiczną „Zagraj ze mną!”, w ramach której prowadzone były  dla uczniów pozalekcyjne zajęcia z wykorzystaniem gier planszowych, rozwijające wszechstronne umiejętności, takie jak: czytanie, myślenie logiczne, liczenie, itp.


Autorkami projektu są panie: Ewa Sowińska i Anna Borkowska. Zwieńczeniem innowacji było spotkanie planszówkowe, zorganizowane w sobotę 26 maja 2018 r. w szkole w Zawadach. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone przy współpracy z autorami bloga o grach planszowych Grasowanie.eu – Państwem Beatą i Łukaszem, którzy przywieźli ze sobą wiele interesujących gier. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci i rodzice, biorący udział w spotkaniu, zagrali w gry na spostrzegawczość, takie jak „Bongo”, „Futbol Ligretto” czy „Fabryka robotów”. Dużą popularnością cieszyły się karcianki rozwijające umiejętności matematyczne, np.: „Zeus”, „ Kto drugi, ten lepszy”, „Na sprzedaż” oraz „ 6. bierze”. Niezwykle ważną okazała się umiejętność blefowania w takich grach jak: „Zapraszamy do podziemi” czy „Morze chmur”. Dziewczynki miały okazję wcielić się w projektantki wnętrz podczas rozgrywki w „Domek”. Również dla młodszych dzieci znalazło się wiele atrakcyjnych gier, m.in. „Ufoludki”, „Football” czy „Skaczące żabki”.        Uczestnicy spędzili czas w miłej i przyjaznej atmosferze, pełnej życzliwej rywalizacji i zabawy, a do domów wracali usatysfakcjonowani i z uśmiechami na twarzy.

źródło i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x