Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Leczmy się z kompleksu Ciechanowa


Kompleksy to dość powszechne zjawisko i pewnie większość z nas miała z nimi do czynienia. Można wskazywać i mnożyć ich różne przykłady, ale dziś skupmy się tu na jednym, zdiagnozowanym przez naszego burmistrza u – przynajmniej niektórych – mieszkańców Mławy, najpiękniejszego przecież na świecie miasta. Sprawa rzeczywiście musi być poważna, a jej skala wcale nie jednostkowa, skoro kwestia roztrząsana była publicznie podczas obrad rady miasta. O jaki kompleks chodzi? Rzecz jasna, o kompleks Ciechanowa!

Leczenie jakichkolwiek kompleksów nie jest wcale łatwe ani krótkotrwałe, ale spróbujmy chwilę zastanowić się czy tak jest rzeczywiście oraz kto i dlaczego na ten  lub inny kompleks cierpi.

Według burmistrza Kowalewskiego praprzyczyną kompleksu Ciechanowa są wydarzenia z lat siedemdziesiątych, kiedy Mława nie stała się siedzibą jednego z powstających wówczas 49 województw. Przegrała rywalizację i od tego czasu tam jest zawsze lepiej, u nas zawsze gorzej. I mimo upływu czasu oraz zmiany pokoleń wysysamy kompleks z mlekiem matki wciąż na nowo. Nie wszyscy jednak. Dawno temu pozbył się go nasz burmistrz i jakaś nieokreślonej przez niego wielkości grupa mieszkańców.  Pozbyli się go i już, są wolni, szczęśliwi,  zadowoleni z siebie i swojego działania.

Jaka jest recepta na osiągnięcie takiego stanu? Zdradza ją nasz burmistrz: należy się pozbyć czegoś takiego jak porównywanie się z Ciechanowem, który jest na innej, uprzywilejowanej pozycji. I wtedy innym okiem spojrzymy na Mławę. Odbieramy nagrody za środowisko – jesteśmy przed Ciechanowem. Odbieramy nagrody za rozwój – jesteśmy przed Ciechanowem. Jesteśmy w rankingach bardzo wysoko i za te rankingi i konkursy nie płacimy ani złotówki, tylko (niektórzy) nie chcą tego zauważyć. Co jeszcze leczy skutecznie z kompleksu Ciechanowa?. Porównanie dzisiejszego miasta z Mławą z lat 60 – tych, dziurawą, drewnianą ale kochaną.

Czy jednak pytania dlaczego Ciechanów zdobywa miliony na inwestycje a nasi urzędnicy nie zdążyli złożyć wniosków oraz dlaczego nie ma zanieczyszczenia wód podziemnych na składowisku odpadów w Pawłowie k/Ciechanowa jest dowodem na kompleksy? Moim zdaniem jest to po prostu spojrzenie prawdzie w oczy. Może właśnie porównywanie się z lepszymi lepiej służy impulsowi rozwojowemu niż zaściankowa metoda porównywania się z gorszymi w konkursach i rankingach? Obawiam się, że burmistrz pozbywszy się kompleksu Ciechanowa zastąpił go kompleksem „trzech mądrych małp” – nie widzę, nie słyszę … ups, ale bez tego trzeciego „ nie mówię”.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
ramzes
Gość
ramzes

Felieton dość ciekawy, tylko ciekawe dlaczego redakcja blokuje publikację niektórych komentarzy 😉 Czyżby wolność słowa zakończyła się? 😉

Redakcja
Gość
Redakcja

Niestety w wyniku wczorajszej awarii bazy danych utraciliśmy część komentarzy z 3 czerwca. Jeśli to możliwe, prosimy o ponowienie wpisu. Pozdrawiamy

Nemo
Gość
Nemo

Co zrobić by uleczyć nasze „kompleksy” ? Burmistrz wysyła do ministra środowiska pismo z prośbą o informacje kiedy w Mławie zostanie powołana delegatura WIOŚ. Pismo zawiera także prośbę o wyjaśnienie działań delegatury WIOŚ w Ciechanowie. Odpowiedź zostaje rozplakatowana na słupach ogłoszeniowych w Mławie W duuuużym formacie. Identyczne działania podejmuje szefostwo PIS-u w Mławie. W końcu obecnie rządzą. Nie, proszę się nie bać. Pani poseł z Ciechanowa nie jest Panem Bogiem. Nie jest wszechmocna. Nie powstanie delegatura ani subregion mławski ? To uważam że ja, mieszkaniec Mławy, jestem po prostu okradany na potrzeby mieszkańców Ciechanowa. Z kompleksami to nie ma nic… Czytaj więcej »

obiektywna
Gość
obiektywna

Nie czuję się okradana przez Ciechanów, ale przez źle zarządzanie naszym miastem.
To burmistrz mnie okrada, robiąc wszystko z moich (podatnika) pieniędzy i zaciągając w moim imieniu kredyty zamiast korzystać pełnymi garściami ze środków zewnętrznych (nie chodzi tylko o środki unijne). Ciechanów robi dużo dla mieszkańców, a Mława nie dba o swoich mieszkańców, To nie tylko przynależność partyjna, to przede wszystkim otwarta głowa.

Nemo
Gość
Nemo

Część 1 Jakie kompleksy ? Wobec Ciechanowa ? To nie kompleksy, to zupełnie co innego. Przecież mieszkańcy Ciechanowa, nas, mieszkańców Mławy po prostu okradają 🙂 To w Ciechanowie mieszczą się delegatury urzędów wojewódzkich, to na ich utrzymanie składają się także mieszkańcy Mławy. A jak traktują te delegatury mieszkańców Mławy to mogliśmy się przekonać ostatnio na przykładzie delegatury WIOŚ. To wyobraźmy sobie że taka sytuacja ma miejsca w Ciechanowe ? Jedynym nierozważaniem wydaje się powołanie delegatury w Mławie. To stanowczo trochę uleczy moje „kompleksy”. Oczywiście zaraz pojawi się argument że Ciechanów był województwem itd., itp. I że degradacja itd. itp. To… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Właśnie jedyny wniosek z Twojej tyrady:
KOMPLETNY BRAK DZIAŁAŃ BURMISTRZA i wszystko jasne.
Świadczy to wybitnych specjalistach zatrudnianych w ratuszu zatrudnianych z ramienia… „Niechciejstwo”, opieszałość, brak menadżera z prawdziwego zdarzenia, który pobudziłby ten kolektyw do działania

normal
Gość
normal

Pamiętajcie tylko o jednym. Ciechanów przez lata stał w miejscu. Mieszkańcy narzekali, że nic tam się nie dzieje. Dopiero obecny Prezydent ruszył miasto do przodu. A pomagał mu kolega z partii PSL – marszałek Struzik. Tak więc ja bym tego Ciechanowa tak bardzo nie chwalił, przynajmniej za poprzednie lata. Jako byłe miasto wojewódzkie nie rozwijało się na żadnym polu. Musiał kiedyś nastąpić bum. Dzieje się to teraz. Pisze się o pieniądzach z zewnątrz – ok, pełna zgoda. Trzeba jednak pamiętać, że mają drugie najwyższe bezrobocie w naszym subregionie. Na to narzekają mieszkańcy C-nowa.

Gall Anonim
Gość
Gall Anonim

Pamiętajmy również o tym że urzędnicy sami przyznali że nie składają żadnych wnioskow o dofinansowania a była dyrektor MDK wchodząc na stołek zarzekała się że kasa będzie szła drzwiami i oknami. Szkoda że nie doprecyzowała gdzie konkretnie bo napewno nie do mdk

ANONIMOWO
Gość
ANONIMOWO

BRAWO ZygZak trafiony felieton ten i poprzednie. I patrząc na to co dzieje się w Naszym ratuszu i mieście nasuwa si pytanie: Co musi się wydarzyć aby Nasze miasto ruszczyło do przodu? Jak długo inwestycje będą finansowane przez mieszkańców-suwerena? Kiedy młodość i chęć dojdzie do władzy a nie tylko stare układy?

Anonim
Gość
Anonim

Taaak, zawsze winno się równać do tych lepszych, a nie porównywać się z gorszymi od nas i się z tego cieszyć, że są gorsi. To co robi burmistrz prowadzi do stagnacji, stania w miejscu czyli cofania się wręcz, bo kto stoi w miejscu gdy inni idą do przodu oznacza cofanie się. Panie burmistrzu nie tędy droga. Pan jakieś nowe teorie tworzy. Nigdy nie miałem i nie mam nadal kompleksu Ciechanowa. Pan nie lubisz Ciechanowa, a więc masz Pan jednak ten kompleks. Panu nie podoba się rozwój Ciechanowa, nowoczesne podejście do inwestowania prezydenta Ciechanowa, Pan szuka poklasku u słabszych, Pan nie… Czytaj więcej »