Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W najbliższą niedzielę Dzień Dziecka, zapraszamy na festyn w parku miejskim


Dzień Dziecka to wspaniała okazja, by pomyśleć o szczęściu najmłodszych. Do tego wyjątkowego święta warto przygotować się odpowiednio wcześnie, dlatego również w tym roku nie zapominamy o tych, którzy nie osiągnęli pełnoletności.


3 czerwca na wszystkie dzieci, która zawitają do miejskiego parku, czeka wiele niespodzianek.

W programie pojawią się gry, zabawy, konkursy, ale również bloki poświęcone bezpieczeństwu oraz kąciki tematyczne. Będziemy edukować i rozbawiać. Najmłodsi mławianie będą mogli wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną, a nawet talentami artystycznymi. Miejskie organizacje i instytucje samorządowe przygotowały wiele atrakcji, a wspierać je w tych działaniach będzie Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Prawdą jest, że nic nie jest potrzebne dziecku tak bardzo, jak bezpieczeństwo, szacunek i akceptacja, ale jeżeli dołączymy do tego prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu, pokażemy naszym pociechom, co jest w życiu największą wartością. W tym jednym z najmilszych dni w roku poświęcimy małym mławianom wiele uwagi, dlatego wspólne świętowanie przy estradzie  rozpoczniemy już od godz. 12.30. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne Miejskiego Domu Kultury oraz uczniowie mławskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Od godz. 11. 00 na terenie całego parku będą odbywać się konkursy i zabawy rozwijające kreatywność. Specjalną ofertę przygotowali harcerze, pracownicy Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na najmłodszych, już od godz. 10.00 będą czekali sprzedawcy waty cukrowej, popcornu, zabawek, balonów i uwielbianych przez dzieci dmuchanych zjeżdżalni. Każde dziecko, które odwiedzi mławski park musi być przygotowane, że nie szybko opuści jego teren.

Zachęcamy rodziców do wzięcia koców i spędzenia tego czasu jak na rodzinnym pikniku. Teren parku sprzyja rekreacji i można z niego korzystać bez przeszkód.

Warto zabrać ze sobą również stare odblaski, które nie są już używane. Funkcjonariusze policji dadzą Wam nowy odblask,  a stary zostanie zmieniony  w spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby.

Stoisko profilaktyczne Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu to jedno z głównych miejsc, jakie powinny odwiedzić dzieci. „Przez zabawę do bezpieczeństwa” – tak najprościej można przedstawić cel funkcjonariuszy, którzy przygotują m.in. pokaz udzielania pierwszej pomocy czy akcję pod hasłem „Drugie życie odblasków”. Do dyspozycji najmłodszych będą alkogoogle, autochodziki, rowerowy tor przeszkód, na którym będą odbywały się konkursy z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz bank odblasków – w którym będzie można przetworzyć swój odblask na nowy spersonalizowany.

 W tym dniu wiele atrakcji czeka również na dzieci, którym niestraszne wyzwania. Chętni będą mogli wziąć udział w „Muzeobraniu”, czyli poszukiwaniu skarbów na terenie parku, ale również rozwiązywać bajkowe zagadki, łamigłówki czy ćwiczyć umysł, tworząc obrazkowe układanki. Na najmłodsze dzieci na stoisku MBP czekają również kolorowanki i zabawy ruchowe. Oczywiście nie zabraknie również zagadek profilaktycznych, malowania twarzy i animacji, które przygotuje MOPS. Na zabawy harcerskie zaprasza również ZHP. Przy stoisku Ochotniczego Hufca Pracy będzie odbywać się plecenie warkoczyków, malowanie twarzy i skręcanie baloników.

Planowany czas zakończenia imprezy godz. 17.30.

Ważne: O godz. 18.00 odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Cała Mława Biega organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zapisy będą prowadzone od godz. 16.30.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x