Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przejechany znak omal nie upadł na kobietę z wózkiem


Przewrócony przez ciężarówkę z naczepą znak stojący przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Stary Rynek – Narutowicza – Padlewskiego upadł niedaleko stojącej tam kobiety z wózkiem. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a niefrasobliwy kierowca jak gdyby nigdy nic pojechał dalej. A wszystko dosłownie pod kamerą miejskiego monitoringu.


Na początku sierpnia 2017 roku zmieniona została organizacja ruchu w rejonie ulicy Narutowicza i miejscowi kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że Narutowicza jest jednokierunkowa, choć czasem jeszcze zdarza się, że ktoś się tu zapędzi pod prąd. Jednocześnie na tej ulicy od skrzyżowania z ulicą Targową ograniczony został ruch samochodów ciężarowych. Można się jedynie domyślać, że właśnie ze względu na to, że gdy dojeżdżały do skrzyżowania z Padlewskiego to nie były w stanie „złamać się” na wspomnianym skrzyżowaniu ze względu na ustawiony na ulicy Padlewskiego azyl dla pieszych.  I regułą było, że rozjeżdżane były kołami naczepy słupki z łańcuchem ochronnym i znaki  po stronie Narutowicza.  Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zamiast przebudować to skrzyżowanie, zwykle przynajmniej raz w miesiącu naprawiał oznakowanie, o czym pisaliśmy na łamach portalu kilka razy.

Zmiana organizacji ruchu i zakaz wjazdu ciężarówek poprawiły sytuację i  ciężkie pojazdy wjeżdżają tu sporadycznie. Niemniej jednak chyba słabo widoczny pozostaje znak na Narutowicza przy Targowej, skoro wjeżdżają. Zupełnie niedawno ciężarówkę, która wjechała Narutowicza aż do Starego Rynku, musiała wyprowadzić z tego skrzyżowania policja zatrzymując ruch. A opisane na wstępie zdarzenie, które miało miejsce 29 maja około południa, jest kolejnym przykładem na to, że nie jest tu jednak bezpiecznie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ja Mławiak
Ja Mławiak
5 lata temu

A wystarczy postawić jakąś tablicę informacyjną przed Starym Rynkiem z informacją graficzną żeby objechać kościół i po problemie. A kamera jak znam życie to pewnie nie działa. Mława to Mława. Taki lokalny folklor – trzeba się czymś wyróżnić.

Piotr
Piotr
5 lata temu

Na marszalkowskiej na skrzyzowaniu ze studziencem stoi wygiety sygnalizator swietlny.Nikomu to nieprzeszkadza.Po co naprawiac.Powoli zygac sie chce tym miastem.

BART
BART
5 lata temu

Powinien być zakaz wjazdu ciężarówkami na ulicę Narutowicza.
A za szkody powinien zapłacić ten kierowca z rejestracjami prawdopodobnie Wołomina jeśli pamiętam.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

Czemu się dziwicie ten specjalista, z MZDW ze Skonieckiego czeka na decyzje z centrali czy Może już podjąć się wykonania tego zadania.

Mat
Mat
5 lata temu
Reply to  Anonimowo

Piszesz co ci ślina przyniesie na język. Po pierwsze w Mławie nie ma ul Skonieckiego a po drugie w Mławie nie ma MZDW. To tak w kwestii formalnej.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Mat

Dla mnie zawsze będzie to ulica Skonieckiego. A dla ciebie może być Lecha Kaczynskiego. Powinieneś wiedziec, że jest to mlawska filia tej instytucji, OKY!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu

W ciągu tygodnia zmienianą te slupki 3 razy

Janek
Janek
5 lata temu

… Lepiej powiedzcie jak długo te słupki i znak leżą tam powodując zagrożenie, zamiast to sprzątać od razu to nic się nie dzieje, zero zabezpieczenia… Ale to Polska jest.

Anonimowo
Anonimowo
5 lata temu
Reply to  Janek

Janek nie tyle Polska, co Mława, właśnie, która slynie z tego że ma takich nierobów, ktorzy nie zrobią nic jak nie pokaże im się palcem.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x